لویی

(Louie)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌‌ی خرگوشی نقاش و لذت همیشگی او از نقاشی کشیدن و خلق چیزهای موردعلاقه‌اش با استفاده از مدادشمعی

سال: 2006
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تجربه‌های لویی و یوکو، دوستی و رابطه‌شان با هم و لذتی که از نقاشی کشیدن می‌برند، برای بسیاری از کودکان خردسال همذات‌پندارانه‌اند.
  لویی صبور و مهربان است. او از نقاشی کشیدن لذت می‌برد و هر چیزی دوست دارد، نقاشی می‌کند. او با نقاشی‌هایش به کمک کسانی که با مسئله‌ای مواجه شده‌اند هم می‌رود. یوکو هم دوست مهربان و حمایتگری است و همیشه به لویی کمک می‌کند. لویی و یوکو همه‌ی مسائل را با کمک هم حل می‌کنند.
  کودکان از خلال داستان‌ها با اسامی حیوانات مختلف و نیز با چگونگی کشیدن نقاشی‌های ساده آشنا می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی که با الهام از کتاب‌هایی با همین نام، نوشته‌ی ایو گات ساخته شده، درباره‌ی خرگوشی عاشق نقاشی است که با کمک دوستش کفشدوزک، چیزهای موردعلاقه‌اش یا چیزهایی را که در آن قسمت لازم دارند، می‌کشد. در هر قسمت، لویی و دوستش، یوکو با مسئله‌ی ساده‌ای مواجه می‌شوند، لویی به سراغ مداد شمعی‌هایش می‌رود و با کمک یوکو چیزی را نقاشی می‌کند که به حل مسئله‌ی آن‌ها کمک می‌کند. وقتی آن‌ها نقاشی را رنگ می‌کنند، نقاشی جان می‌گیرد و وارد داستان می‌شود. گاهی هم شخصیت‌های دیگری وارد داستان‌ها می‌شوند که به کمک لویی نیاز دارند و او با نقاشی‌هایی که می‌کشد به آن‌ها هم کمک می‌کند تا به خواسته‌شان برسند. در پایان، لویی و یوکو دوباره مراحل کشیدن نقاشی را با جزئیات برای مخاطبان توضیح می‌دهند.
  فضای کلی سریال شاد و مثبت و صلح‌آمیز است و همه چیز به‌آرامی پیش می‌رود. لویی هیچ‌ وقت ناامید نمی‌شود و نقاشی به او فرصت و اجازه می‌دهد تا هر چیزی می‌خواهد داشته باشد. هرچند این سریال می‌تواند برای کودکان الهام‌بخش باشد اما شکل بی‌نقص نقاشی‌هایی که لویی می‌کشد، که به نقاشی‌های کودکان شباهت زیادی ندارند و نیز روش مستقیم او در آموزش نقاشی ممکن است برای بعضی از کودکان بازدارنده باشد و آن‌ها را نسبت به نقاشی‌های خودشان دلسرد و ناامید کند. تماشای این سریال برای کودکان بالاتر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  لویی خرگوش سفید کوچکی است که عاشق نقاشی کشیدن است. او هر چیزی که دلش می‌خواهد می‌کشد و بعد از این‌که آن را رنگ می‌کند، نقاشی جان می‌گیرد و وارد داستان می‌شود. دوست او، یوکو هم همیشه کنارش است و در کشیدن نقاشی‌ها به او کمک می‌کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  شما از نقاشی کشیدن لذت می‌برید؟ دوست دارید چه چیزهایی بکشید؟
  شما برای نقاشی از چه رنگ‌هایی بیشتر استفاده می‌کنید؟ از چه وسایلی بیشتر استفاده می‌کنید؟ مداد شمعی؟ مداد رنگی؟ گواش؟
  این کارتون را دوست دارید؟ بعد از تماشای آن دل‌تان می‌خواهد نقاشی بکشید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۷
  سال انتشار ۲۰۰۶