لیکوریس ریکویل

(Lycoris Recoil)
thumbnail
۱۶ سال به بالا
۱۴ تا ۱۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمه و اکشن درباره‌ی گروهی از دختران یک گروه ضربت و ماموریت‌های خشن آن‌ها در برخورد با تبهکاران و برقراری صلح و امنیت

سال: 2022
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تاکینا و بقیه همیشه در حال انجام ماموریت‌های مخفی برای برقراری صلح و امنیت‌اند. آن‌ها با تروریست‌ها و تبهکاران مبارزه می‌کنند و زندگی‌شان پر از اتفاقات هیجانی و زد و خورد و تعقیب و گریز است. آن‌ها در این موقعیت‌ها، هم شکست و ناکامی را تجربه می‌کنند و هم احساس موفقیت و غرور می‌کنند. احساسات و تجربه‌های شخصیت‌ها می‌تواند برای نوجوانان قابل ارتباط باشد.
  ماموران مخفی شخصیت‌هایی مسئولیت‌پذیر و وظیفه‌شناس‌اند که برای حفظ صلح و امنیت شهر، جان خودشان را به خطر می‌اندازند. آن‌ها در کارشان جدی و سخت‌کوش‌اند و اگر خطایی مرتکب شوند، از جانب مافوق‌هایشان مورد مواخذه قرار می‌گیرند.
  دختران در بعضی از صحنه‌ها لباس‌هایی پوشیده‌اند که بخش‌هایی از بدنشان را نشان می‌دهد یا با لباس زیر نمایش داده می‌شوند. با وجود این‌که ماموریت‌های شخصیت‌ها و تلاش آن‌ها در تامین امنیت می‌تواند برای نوجوانان قابل ارتباط باشد، ولی جنس خشونت‌ها و شدت آن‌ها و بی‌رحمی ماموران در انجام خشونت، سنگین و بزرگسالانه است.
  از کلمات و عبارات توهین‌آمیزی استفاده شده: گستاخ، حال‌به‌هم‌زن، احمق، یه‌دنده، خنگ خدا، لعنتی، خفه شو، خرفت، مسخره، آب‌زیرکاه، دیوونه، ترسو، لعنت بهت، لوس، احمقانه، به‌دردنخور.
  بخش زیادی از فضای سریال به درگیری بین ماموران و تبهکاران اختصاص دارد و زد و خورد، تعقیب و گریز، شلیک و قتل و خونریزی، فراوان اتفاق می‌افتد. تاکینا تروریست‌ها را به رگبار می‌بندد و جان همکارانش را هم به خطر می‌اندازد. تبهکاران افراد را می‌دزدند یا گروگان می‌گیرند و ماموران را تهدید می‌کنند. ماموران به ماشین آن‌ها شلیک می‌کنند و افرادی را می‌کشند. آن‌ها زندگی‌شان را برای هدفشان یا به خاطر پول به خطر می‌اندازند. ماموران در بعضی از ماموریت‌ها به اشتباه شلیک می‌کنند و افراد بی‌گناه را می‌کشند. آن‌ها درباره‌ی اشتباهاتشان یا درباره‌ی جسد مقتولان خیلی راحت حرف می‌زنند. به نظر می‌رسد ماموران از کشتن تبهکاران لذت می‌برند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمه درباره‌ی گروهی از دختران نوجوان یتیم است که در یک گروه مخفی ضربت فعالیت می‌کنند و ماموریت دارند تا با افراد تروریست و تبهکار در توکیو مبارزه کنند. داستان از جایی آغاز می‌شود که یکی از این دختران که تاکینا نام دارد، به خاطر تیراندازی اشتباه در یک ماموریت و به خطر انداختن جان همکارانش، از دفتر مرکزی به شعبه‌ی دیگری فرستاده می‌شود و در آنجا ماجراهای پلیسی هیجان‌انگیزی را در کنار یک مامور نابغه به نام چیساتو تجربه می‌کند. تاکینا و چیساتو با وجود این‌که شخصیت‌های متفاوتی دارند، کم کم با هم دوست می‌شوند و در ماموریت‌های حرفه‌ای‌شان به هم کمک و از هم حمایت می‌کنند. محل فعالیت آن‌ها یک کافه است که به صورت پوششی، به مشتریان محلی قهوه و شیرینی می‌دهد و در واقع، رفت و آمد افرد تبهکار را زیرنظر دارد.
  بخش زیادی از فضای سریال به درگیری بین ماموران و تبهکاران اختصاص دارد و زد و خورد، تعقیب و گریز، شلیک و قتل و خونریزی، فراوان اتفاق می‌افتد. ماموران به راحتی و بدون احساس گناه تیراندازی می‌کنند و به خاطر اشتباهاتشان در کشتن افراد، احساس گناه نمی‌کنند. به نظر می‌رسد آن‌ها از شلیک و کشتن لذت می‌برند و هدف والایشان در برقراری صلح و امنیت، بهانه‌ای قابل قبول برای ارضای میلشان به خشونت است. با وجود این‌که ماموریت‌های شخصیت‌ها و تلاش آن‌ها در تامین امنیت می‌تواند برای نوجوانان قابل ارتباط باشد، ولی جنس خشونت‌ها و شدت آن‌ها و بی‌رحمی ماموران در انجام خشونت، سنگین و بزرگسالانه است. تماشای این سریال برای افراد کوچک‌تر از ۱۴ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای افراد ۱۴ تا ۱۶ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی بزرگ‌ترها تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  تاکینا دختری شانزده‌ساله و عضو یک گروه مخفی ضربت به نام لیکوریس است که شامل دختران یتیمی است که برای برقراری صلح و امنیت در توکیو، زیر نظر دولت فعالیت می‌کنند و تروریست‌ها و جنایتکاران را از بین می‌برند. او طی عملیاتی که برای زیر نظر گرفتن یک گروه تبهکار انجام می‌شود، دشمنان را خودسرانه به رگبار می‌بندد تا همکارش را که گروگان گرفته شده نجات دهد. تاکینا با این کار، جان سایر هم‌تیمی‌هایش را به خطر می‌اندازد و آژانس مرکزی لیکوریس، او را به خاطر سرپیچی از دستورات اخراج می‌کند. او به یکی از شعبه‌های آژانس منتقل می‌شود که در قالب یک کافه‌ی محلی فعالیت می‌کند و در آنجا با یک مامور نخبه به نام چیساتو آشنا می‌شود. تاکینا که قصد دارد به آژانس مرکزی بازگردانده شود، با چیساتو در مدیریت کافه همکاری می‌کند و در کنار او به ماموریت‌های محلی می‌رود. در همین اثنا، تروریست‌هایی به رهبری تبهکاری به نام ماجیما، صلح در توکیو را به مخاطره می‌اندازند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چه چیزی در این سریال برای شما جالب است؟ از کدام شخصیت بیشتر خوش‌تان می‌آید؟ او چه ویژگی جالبی دارد؟
  فکر می‌کنید پوشش دختران برای انجام ماموریت‌های خشن و حساسی که انجام می‌دهند مناسب است؟ مثلا موی بلند و باز و دامن، پوشش مناسبی برای انجام ماموریت است؟ به نظرتان چرا چنین پوششی برای آن‌ها انتخاب شده است؟
  به نظر شما چرا همه‌ی شخصیت‌های مامور در این سریال دخترند؟ چرا آن‌ها از بین دختران یتیم انتخاب شده‌اند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۳
  رتبه MPAA TV-۱۴
  مدت زمان ۲۴
  کشور سازنده ژاپن
  استودیو A-۱ Pictures، Asahi Production، Eota
  بازیگران امی کوشیمیزو، چیکا آنزای، شیون واکایاما
  سال انتشار ۲۰۲۲