ماجراهای جنگل

(Jungle Beat)
thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی حیوانات مختلف یک جنگل، ماجراهای هر روزه‌ی یکی از آن‌ها و بازیگوشی‌ها و دردسرهایش

سال: 2005
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی از مسائلی که حیوانات با آن‌ها مواجه می‌شوند، مثلاً ترس از موجودات ناشناخته، خرابکاری، شیطنت و بازیگوشی، می‌توانند برای کودکان قابل ارتباط باشند.
  کودکان در خلال داستان‌ها و با همراهی بزرگ‌ترها می‌توانند با اسامی بعضی از حیوانات آشنا شوند.
  سریال سرشار از صحنه‌های پرت شدن و افتادن و آسیب دیدن است. گاهی برای حیوانی مدام اتفاقات بد می‌افتد؛ مثلاً دمش آتش می‌گیرد یا زنبورها نیشش می‌زنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی بدون کلام که به‌صورت کامپیوتری و سه‌بعدی ساخته شده و در فارسی ماجراهای جنگل نام گرفته، درباره‌ی حیوانات مختلف جنگل است که در هر قسمت، یکی از آن‌ها با مسئله‌ای مواجه می‌شود و در طول داستان سعی می‌کند مسئله‌اش را حل کند. عموم این مسائل غیرواقعی و فانتزی‌اند و راه‌حل‌های حیوانات نیز همین‌طور. در هر قسمت از سریال تنها یک حیوان حضور دارد و خودش به‌‌تنهایی باید مسائلش را حل کند. به ارتباط و تعامل میان حیوانات پرداخته نمی‌شود. مسائلی هم که حیوانات با آن‌ها مواجه می‌شوند، به ویژگی‌هایشان ربطی ندارد و به شناخت بیشتر آن‌ها کمکی نمی‌کند.
  به نظر می‌رسد سریال صرفاً برای سرگرمی ساخته شده و رویکرد خاصی در ارتباط با کودک دنبال نمی‌کند. فضای کلی سریال پرماجرا و شاد است و دردسرهایی که برای حیوانات پیش می‌آیند، همگی به خیر و خوشی ختم می‌شوند؛ هرچند افتادن و پرت شدن و سوختن زیاد اتفاق می‌افتد. بدون کلام بودن سریال، ارتباط برقرار کردن با آن را برای کودکان کوچک‌تر هموار می‌کند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  حیوانات مختلفی مثل فیل، میمون، جوجه‌تیغی در جنگلی زندگی می‌کنند و در هر قسمت برای یکی از آن‌ها ماجراهای بامزه‌‌ای اتفاق می‌افتد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  شخصیت اصلی این قسمت چه حیوانی بود؟ شما از قبل این حیوان را می‌شناختید؟
  به نظر شما هدف از ساختن این سریال چیست؟ شما از تماشای آن لذت می‌برید؟
  کارتون‌هایی که شخصیت‌های حیوان دارند ترجیح می‌دهید یا آن‌هایی که شخصیت‌های آدم دارند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۳
  تعداد قسمت ها تا کنون ۳۹
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۲۰۰۵