ماجراهای دانا و ببری

(Ethelbert the Tiger)
thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از تجربه‌های روزمره‌ی یک بچه‌ببر، سؤال‌های هر روزه‌ی او و همراهی آقای دانا در پیدا کردن پاسخ سؤال‌ها

سال: 2005
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های ببری و مسائلی که هر روز با آن‌ها مواجه می‌شود، مثل کشف و کنجکاوی، دوستی و بازی، احساس حسادت و رقابت، و نیز ارتباطش با آقای دانا، برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه‌اند.
  ببری کنجکاو و پرسشگر است. او دوست دارد در مورد خودش و دیگر موجودات بیشتر بداند. ارتباطش با آقای دانا محترمانه است. آقای دانا هم بزرگسالی است که همیشه ببری را حمایت می‌کند و سعی می‌کند وقت‌هایی که برای او سؤال و دغدغه‌ای پیش می‌آید او را همراهی کند.
  گاهی از کلماتی مثل ترسو استفاده می‌شود.
  کودکان در خلال داستان‌ها با حیوانات مختلف و بعضی از ویژگی‌هایشان آشنا می‌شوند. همچنین، بعضی از مهارت‌های زندگی مانند شناخت خود و بیان احساسات را تجربه می‌کنند.
  در بعضی قسمت‌ها اتفاقات ترسناکی مثل حمله‌ی کفتارها می‌افتد که ببری را می‌ترسانند ولی به‌سرعت ختم به خیر می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی که در فارسی، ماجراهای دانا و ببری نام گرفته، ماجراهای زندگی یک بچه‌ببر است که هر روز با سؤال‌ها و مسئله‌های تازه‌ای در مورد خودش و موجودات دیگر مواجه می‌شود و با همراهی آقای دانا به سفرهای مختلفی می‌رود تا پاسخ سؤالاتش را پیدا کند. آقای دانا در این سفرها به او کمک می‌کند تا در موقعیت‌هایی قرار گیرد که او را در پیدا کردن پاسخ کمک کنند. ببری مثل همه‌ی کودکان خردسال، کنجکاو و پرسشگر است و دوست دارد از همه‌ چیز سر در بیاورد. حضور حمایتگر و صبور آقای دانا در کنار او برایش غنیمت است. ارتباط ببری و آقای دانا می‌تواند برای والدین هم الهام‌بخش باشد.
  فضای کلی سریال شاد و مثبت است و خطرات هر از گاهی که برای ببری پیش می‌آیند، به‌سرعت و سادگی حل و فصل می‌شوند. این سریال سعی دارد با قرار دادن ببری در موقعیت‌های چالش‌برانگیز، کودکان خردسال را با خود و دنیای اطراف‌شان آشنا کند. بخش زیادی از این آموزش‌ها در قالب گفت‌وگوهای بین آقای دانا و ببری صورت می‌گیرند که ممکن است از حوصله و ظرفیت کودکان خردسال خارج باشند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  ببری به همراه آقای دانا و قایق جادویی از میان آبشار جادویی عبور می‌کنند و به مناطق مختلف دنیا سفر می‌کنند. آقای دانا در این سفرها به ببری کمک می‌کند تا پاسخ پرسش‌هایش را پیدا کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز ببری چه سؤال و دغدغه‌ای داشت؟ او چگونه پاسخ سؤالش را پیدا کرد؟
  به نظر شما اگر آقای دانا نبود، ببری چگونه می‌توانست پاسخ سؤالاتش را پیدا کند؟ اگر شما جای او بودید چکار می‌کردید؟
  در این قسمت ببری با چه حیوانی آشنا شد؟ شما تا به ‌حال این حیوان را دیده‌اید؟ کجا می‌شود آن را دید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۲
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۲۰۰۵