ماجراهای مورف

(Morph)
thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی دو دوست خمیری، و شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های همیشگی آن‌ها در کنار هم

سال: 2014
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌های مورف و چَس، دوستی و ارتباط‌شان با هم و ماجراهایی که در هر قسمت تجربه می‌کنند، خرابکاری‌هایشان و همکاری‌شان برای حل مسائلی که خودشان پیش می‌آورند، می‌توانند برای کودکان قابل ارتباط باشند.
  مورف و چَس یا وجود این که خیلی وقت‌ها با هم کل‌کل دارند و رقابت می‌کنند، در نهایت دوست می‌مانند و برای مسائل‌شان راه‌حل‌هایی دونفره پیدا می‌کنند.
  در بیش‌تر قسمت‌ها خرابی‌هایی به بار می‌آید یا شخصیت‌ها به اطراف پرت می‌شوند یا از ارتفاع می‌افتند ولی کسی آسیبی نمی‌بیند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که به صورت استاپ موشن ساخته شده، درباره‌ی شخصیتی خمیری به نام مورف است که پیش از این در برنامه‌های مختلف تلویزیونی حضور داشته است. او که بدنی انعطاف‌پذیر دارد و می‌تواند به هر شکلی دربیاید، همراه با دوست خمیری‌اش، چَس، در هر قسمت با ماجرایی مواجه می‌شود که ابتدا او و چَس را مقابل هم قرار می‌دهد و به کل‌کل و رقابت بین‌شان دامن می‌زند و در نهایت، به دوستی بین‌شان ختم می‌شود. وسایل و ابزارهایی که اطراف دو شخصیت قرار گرفته‌اند و استفاده‌ی آن‌ها از این ابزارها خلاقانه و بامزه‌اند و عموم اتفاقاتی که برای شخصیت‌ها می‌افتند، طنزآمیز و خنده‌دارند. فضای سریال و رابطه‌ی بین شخصیت‌ها تداعی‌کننده‌ی سریال پت و مت است.
  در بیشتر قسمت‌ها خرابی‌هایی به بار می‌آید یا شخصیت‌ها به اطراف پرت می‌شوند یا از ارتفاع می‌افتند ولی کسی آسیبی نمی‌بیند. خیلی از قسمت‌ها نیز با رفتار آزاردهنده‌ی یکی از آن‌ها به پایان می‌رسد. بخش زیادی از موقعیت‌های طنزی که شخصیت‌ها به وجود می‌آورند، ممکن است برای کوچک‌ترها قابل درک و ارتباط نباشند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال این سریال را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  مورف عروسکی خمیری است که رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای دارد و همراه با دوستش، چَس، در هر قسمت ماجراهای مختلفی را تجربه می‌کند. او بدنی انعطاف‌پذیر دارد و می‌تواند به هر شکلی دربیاید. مورف و چَس گاهی با هم دوست‌اند و گاهی نیز با هم رقابت یا کل‌کل می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  مورف و چَس با وجود این که حرف نمی‌زنند، ارتباط خوبی با هم دارند و مسائل‌شان را حل می‌کنند. به نظرتان آن‌ها چطور این کار را می‌کنند؟ فکر می‌کنید ما هم می‌توانیم بدون حرف زدن مسائل‌مان با دیگران را حل کنیم؟
  برای شما پیش آمده که دوستان‌تان را به دردسر بیندازید؟ وقتی کسی را اذیت می‌کنید او چه احساسی پیدا می‌کند؟ وقتی کسی شما را اذیت می‌کند شما چه احساسی می‌کنید؟ انتظار دارید دوست‌تان بعد از این که شما را اذیت کرد چه کار کند؟ شما بعد از اینکه کسی را اذیت کردید چکار می‌کنید؟
  به نظرتان اگر در زندگی واقعی، شیطنت‌های مورف و چَس را انجام دهیم، چه اتفاقی می‌افتد؟ فکر می‌کنید چرا هیچ وقت برای آن‌ها اتفاق بدی نمی‌افتد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۳
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۱
  مدت زمان ۲
  سال انتشار ۲۰۱۴