ماجراهای موش

(Margo the Mouse)

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از زندگی روزانه‌ی یک موش کوچک و دوستانش، ماجراهای روزمره‌ی آن‌ها و تجربه‌هایشان در کنار هم

سال: 1976
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های موش و دوستانش، و ماجراهایی که هر روز تجربه می‌کنند، می‌توانند برای برای کودکان خردسال قابل ارتباط باشند.
  موش و دوستانش برای حل مسائل مختلف به هم کمک می‌کنند.
  گاهی اتفاقات ترسناکی برای موش می‌افتد؛ مثلاً ماهی بزرگ دنبالش می‌کند. موش و دیگران برای حل مسائل‌شان از راه‌های خشنی مثل زدن و تخریب وسایل استفاده می‌کنند یا سر هم داد می‌زنند و دعوا می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی و بدون کلام که در فارسی ماجراهای موش نام گرفته، درباره‌ی زندگی یک موش کوچک است که در تنه‌ی درختی تنومند زندگی می‌کند. او دوستانی مثل سنجاب و موش کور دارد که در کنار آن‌ها به ماجراجویی می‌پردازد. در هر قسمت اتفاق تازه‌ای برای موش می‌افتد و او با دردسری مواجه می‌شود که سعی می‌کند با کمک دوستانش آن را حل کند اما روشی که شخصیت‌ها برای حل مسائل‌شان استفاده می‌کنند، عموماً خشن یا تلافی‌جویانه است.
  گاهی برای موش اتفاقات ترسناکی می‌افتد؛ مثلاً ماهی بزرگی می‌خواهد او را بخورد ولی هیچ‌ وقت به او آسیبی نمی‌رسد. اما روش موش و بقیه‌ی شخصیت‌ها برای حل مسائل، عموماً خشن است؛ مثلاً وقتی موش می‌خواهد موش کور را از مزرعه‌اش بیرون کند، مدام برای او دردسر درست می‌کند و با انواع ابزارها سعی می‌کند او را اذیت کند. در آخر هم به نتیجه می‌رسد و موش کور وسایلش را جمع می‌کند و می‌رود. استفاده از روش‌های منفی و به نتیجه رسیدن عموم آن‌ها می‌تواند روی کودکان کوچک‌تر تأثیرگذار باشد. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند درباره‌ی روش‌های مورد استفاده‌ی موش با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  موش کوچکی در تنه‌ی یک درخت تنومند زندگی می‌کند. دوستانش، سنجاب و موش کور هم همان نزدیکی زندگی می‌کنند و در هر قسمت ماجراهای مختلفی را در کنار هم تجربه می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز موش و دوستانش با چه ماجرایی مواجه شدند؟ آن‌ها چگونه مسئله‌شان را حل کردند؟
  موش مسائلش را با چه روش‌هایی حل می‌کند؟ به نظر شما روش‌هایی که او به کار می‌برد، درست‌اند؟
  اگر شما جای موش بودید مسئله‌ی این قسمت را چگونه حل می‌کردید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۱۰
  سال انتشار ۱۹۷۶