ماستی

(Musti)

thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از تجربه‌های زندگی یک بچه‌گربه همراه با والدین و دوستانش‌، پرسش‌های همیشگی او و همراهی دیگران در پیدا کردن پاسخ

سال: 1968
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تجربه‌های هر روزه‌ی ماستی، کشف و کنجکاوی‌هایش، گردش در طبیعت و سر و کله زدن با حیوانات مختلف، همگی برای خردسالان همذات‌پندارانه و معنادارند.
  ماستی کنجکاو و شاد است. او مدام سوال می‌پرسد و با اشتیاق چیزهای تازه‌ای یاد می‌گیرد. ارتباط او با طبیعت و حیوانات دوستانه و همراه با احترام است و اگر نیاز به کمک داشته باشند دریغ نمی‌کند. حیوانات دیگر هم مهربان و مسئول‌اند و هر کاری از دست‌شان بربیاید برای ماستی می‌کنند.
  گاهی از کلمات ناسزا مثل ترسو یا بدجنس استفاده می‌شود.
  کودکان در خلال داستان‌ها با موضوعات مختلفی در مورد طبیعت آشنا می‌شوند؛ موضوعاتی مثل انواع حیوانات و بعضی ویژگی‌هایشان، پدیده‌های طبیعی مثل طوفان و باران و سایه و...

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی درباره‌ی ماجراهای زندگی یک بچه‌گربه به نام ماستی است که با والدین و دوستانش زندگی می‌کند. او هر روز به جنگل می‌رود و با حیوانات مختلف آشنا می‌شود و با همراهی دوستانش، خرگوش، خارپشت و بقیه، چیزهای مختلفی در مورد طبیعت، حیوانات و پدیده‌های طبیعی یاد می‌گیرد. ماستی کنجکاو و پرسشگر است و دوستانش به او کمک می‌کنند تا پاسخ پرسش‌هایش را پیدا کند. او مثلاً می‌خواهد سایه‌اش را بشناسد یا بداند تیغ‌های جوجه‌تیغی به چه کاری می‌آیند. دوستان ماستی در مورد این موضوعات برایش توضیح می‌دهند. فضای سریال شاد و مثبت است و روابط حیوانات با هم دوستانه و همراه با همدلی است.
  رویکرد این سریال در آموزش مثبت و عموماً مستقیم است؛ به این معنی که سعی دارد با قرار دادن ماستی در موقعیت‌های چالش‌برانگیز، کودکان خردسال را با طبیعت اطرافشان آشنا کند. بخش زیادی از این آموزش‌ها در قالب گفت‌وگوهای بین ماستی و بقیه‌ی حیوانات صورت می‌گیرند که ممکن است برای کوچک‌ترها خسته‌کننده یا غیر قابل درک باشند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با والدین گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  ماستی بچه‌گربه‌ی کنجکاوی است که همراه با والدین و دوستانش، خرگوش، جوجه‌تیغی و بقیه زندگی می‌کند. او و دوستانش هر روز ماجراهای مختلفی را تجربه می‌کنند و چیزهای تازه‌ای یاد می‌گیرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز ماستی چه چیز تازه‌ای یاد گرفت؟ شما قبلاً در مورد این موضوع می‌دانستید؟ شما از این قسمت چه چیزی یاد گرفتید؟
  به نظر شما روابط ماستی و دیگران دوستانه است؟ از کجا می‌فهمید؟
  شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟ چطور به هم نشان می‌دهید با هم دوست‌اید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۱۹۶۸