ماشین‌ها در جاده

(Cars on the Road)
thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه‌ درباره‌ی سفر دو ماشین، پشت سر گذاشتن ماجراهای مختلف، همراه با مضامینی چون همدلی و دوستی

سال: 2022
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  میتر و مک‌کوئین می‌خواهند به عروسی خواهر میتر بروند. میتر می‌گوید رابطه‌اش با خواهرش خیلی خوب نیست. ولی باز هم تصمیم دارد خودش را به عروسی او برساند. آن‌ها کنجکاو هستند و دوست دارند شگفتی‌های دنیا را کشف کنند. مک‌کوئین از دلقک‌ها می‌ترسد ولی متوجه می‌شود ترسش اشتباه بوده است. میتر دوست دارد با سرعت خیلی زیاد براند. او دست به تجربه‌های خطرناکی می‌زند، ولی می‌فهمد نباید بلندپروازی کند. میتر که کامیون‌ها را خیلی دوست دارد برای آن‌ها آواز می‌خواند. آن‌ها قرار است در فیلمی ترسناک بازی کنند. وقتی میتر نقشش را خوب بازی می‌کند، مک‌کوئین به او حسادت می‌کند، ولی بعد متوجه می‌شود حسادتش بی‌مورد بوده است. در مراسم عروسی، میتر و خواهرش سر چیزهای بی‌خود بگومگو می‌کنند، ولی سرآخر میتر تلاش می‌کند به افتخار خواهرش سخنرانی خوبی کند.
  مِیتر بلندپرواز است و دلش می‌خواهد با سرعت زیادی حرکت کند. او هر جایی می‌رسد، سعی می‌کند بدون فکر با بقیه دوست شود و آن‌ها را وارد دایره‌ی زندگی‌اش کند. ولی کم‌کم متوجه می‌شود سرعت زیاد خطرناک است و دوستی با غریبه‌ها همیشه هم نتیجه‌ی مطلوبی نمی‌دهد. مک‌کوئین هم که گاهی ترسوتر از میتر است، یاد می‌گیرد بخش زیادی از ترس‌ها بی‌مورد هستند. میتر و مک‌کوئین دوست‌های خوبی هستند و به هم احترام می‌گذارند. در پایان نیز رابطه‌ی میتر و خواهرش دوستانه‌تر می‌شود.
  تماشای این سریال می‌تواند کودکان را با ماشین‌ها آشنا کند.
  وقتی مک‌کوئین و میتر به پارک دایناسورها می‌روند، مِیتر در خیالاتش دایناسورهای بزرگی را می‌بیند که سمت آن‌ها حمله می‌کنند و می‌خواهند آن‌ها را از بلندی به پایین پرت کنند. در ادامه، زمانی که شبی را در هتل می‌گذرانند، اتفاق‌های ترسناکی می‌افتد؛ مک‌کوئین که ترسیده و خوابش نمی‌برد، شب در هتل راه می‌رود و روح ماشین‌های زیادی را می‌بیند. بعضی از آن روح‌ها او را دنبال می‌کنند. صداهای عجیب و ترسناکی شنیده می‌شود. سایه‌ی درخت‌ها روی در و دیوار تصویرهای ترسناکی می‌سازد. در یکی از موقعیت‌ها میتر با سرعت زیاد جلوی ماشین‌های مسابقه حرکت می‌کند و چیزی نمانده بمیرد. فرشته‌ی مرگ می‌خواهد او را با خودش ببرد. آن‌ها با انجمنی سری آشنا می‌شوند که فعالیت موجودات عجیب در جنگل را رصد می‌کنند. موجود ترسناکی مک‌کوئین و میتر را زندانی می‌کند. آن‌ها در بیابان تعداد زیادی ماشین می‌بینند که می‌خواهند با هم بجنگند و جنگ بزرگی هم بین آن‌ها اتفاق می‌افتد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی ماشین‌‌ها در جاده در ادامه‌ی مجموعه‌ فیلم‌های ماشین‌ها ساخته شده است. در این سریال میتر و مک‌کوئین راهی سفری می‌شوند تا به عروسیِ خواهر میتر بروند. بین راه ماجراهای زیادی برایشان اتفاق می‌افتد. این مجموعه بر دوستی و همدلی تأکید زیادی دارد. آن‌ها یاد می‌گیرند در هر موقعیت و مشکلی به هم کمک کنند. سفرشان تجربه‌های زیادی به آن‌ها یاد می‌دهد. آن‌ها یاد می‌گیرند گاهی بخشی از ترس‌هایشان بیهوده است و گاهی باید بیشتر حواسشان را جمع کنند و بی‌گدار به آب نزنند.
  این سریال حاوی صحنه‌های ترسناکی است که ممکن است کودکان کوچک‌تر را بترساند. میتر و مک‌کوئین در موقعیت‌های خطرناکی قرار می‌گیرند. گاهی به خاطر سرعت زیاد جانشان به خطر می‌افتد، گاهی ارواح ماشین‌ها آن‌ها را دوره می‌کنند، گاهی به خاطر دوستی با غریبه‌ها اتفاق‌های ناخوشایندی رخ می‌دهد. ولی هیچ‌کدام از این موقعیت‌ها باعث نمی‌شود کسی جانش را از دست بدهد. این سریال تا زمان نوشتن این بررسی دوبله نشده است. تماشای این سریال برای بچه‌های کوچک‌تر از 8 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 8 تا 10 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم در صورت نیاز فرصت داشته باشند با هم گفت‌و‌گو کنند.

  چکیده داستان

  مِیتر و بهترین دوستش، مک‌کوئین، تصمیم می‌گیرند برای شرکت در مراسم عروسیِ خواهر میتر به دل جاده‌ها بزنند و خودشان را به عروسی برسانند. سفر آن‌ها با اتفاق‌های عجیب و هیجان‌انگیزی همراه است. آن‌ها به پارک دایناسورها می‌روند، یک شب را در هتل می‌خوابند، به یک سیرک می‌روند و در نهایت به مراسم عروسی می‌روند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان چرا می‌گویند دوست واقعی را باید در سفر شناخت؟
  بهترین سفری که رفته‌اید کدام بوده و چه چیزهایی یاد گرفته‌اید؟
  آیا این سفر تغییری در دوستی میتر و مک‌کوئین به وجود آورد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۹
  رتبه MPAA TV-G
  مدت زمان ۸
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
  استودیو Disney Television Animation، Pixar Animation Studios
  بازیگران اوون ویلسون، کوئینا برانسون، لری د کیبل گای
  سال انتشار ۲۰۲۲