مانک، سگ کوچک

(Monk Little Dog)
thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی سگی کوچک، بدبیاری‌ها و خرابکاری‌های مداوم او و خشم و عصبانیتش از این بابت

سال: 2009
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  خرابکاری‌ها و بدبیاری‌های مانک ممکن است برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  موقعیت‌هایی که مانک در آن‌ها قرار می‌گیرند، سراسر، بشکن و بریز، پرت کردن، داد زدن، به هم‌ریختن، له کردن و سقوط است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی بدون کلام که به ‌صورت کامپیوتری و سه‌بعدی ساخته شده، ماجراهای زندگی یک سگ سفیدرنگ به نام مانک است که در سراسر زندگی‌اش بدشانسی می‌آورد و همیشه در حال تلاش برای مقابله با این بدشانسی‌هاست. البته خود او هم در اتفاقات بدی که برایش می‌افتند نقش دارد و زیاد خرابکاری می‌کند. هر قسمت از این سریال، ماجراهای بدبیاری‌های پشت ‌هم او، از کوره‌ دررفتن‌های او و تلاش برای رسیدن به نتیجه است.
  به نظر می‌رسد سریال صرفاً برای سرگرمی ساخته شده و رویکرد خاصی در ارتباط با کودک دنبال نمی‌کند. حتی نمی‌توان مطمئن بود مانک کودک است یا بزرگسال؛ چون موقعیت‌هایی که تجربه می‌کند لزوماً کودکانه نیستند. اتفاقاتی که برای مانک می‌افتند او را عصبانی می‌کنند و ما همیشه او را در حال داد زدن و خراب کردن و پرت کردن وسایل می‌بینیم. تماشای این سریال برای کودکان زیر ۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۵ تا ۷ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در مورد موقعیت‌هایی که مانک در آن‌ها قرار می‌گیرد یا رفتارهای منفی او با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  مانک سگ کوچک سفیدرنگی است که تنها در خانه‌ای زندگی می‌کند. او مدام در حال بدبیاری و خرابکاری است و با وجود این‌که عصبانی می‌شود و داد می‌زند، باز هم سعی می‌کند به کارش ادامه دهد تا به نتیجه برسد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز مانک می‌خواست چه کاری انجام دهد؟ چه مشکلاتی برایش پیش آمد؟
  به نظر شما مانک بداخلاق یا بدررفتار است؟ شما اگر جای او بودید و این همه اتفاقات بد برایتان می‌افتاد چه‌ کار می‌کردید؟
  فکر می‌کنید مانک بچه است یا آدم‌بزرگ؟ از کجا می‌فهمید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۲
  مدت زمان ۳
  سال انتشار ۲۰۰۹