ما خرس‌های کوچولو

(We Baby Bears)
thumbnail
۵ سال به بالا
۵ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

انیمیشنی سریالی و ماجراجویانه درباره‌ی سه‌بچه‌خرس و خرابکاری‌های همیشگی آن‌ها در مسیر پیداکردن خانه

سال: 2022
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دوستی بچه‌خرس‌ها، ماجراجویی‌ها و تجربه‌هایشان در کنار هم و دردسرهایی که برای خودشان و دیگران درست می‌کنند می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  بچه‌خرس‌ها شاد و خوش‌‌قلب و امیدوارند. آن‌ها با هم دوست‌اند و به هم کمک می‌کنند و وقتی با خرابکاری‌هایشان دردسری درست می‌کنند، اشتباهشان را می‌پذیرند و با همکاری مسئله‌ی پیش‌آمده را حل می‌کنند.
  در یک قسمت پاندا با دیدن پری دریایی احساساتی می‌شود و قلب‌هایی در پس‌زمینه دیده می‌شود.
  از کلمات و عبارات توهین‌آمیزی استفاده شده: به هیچ دردی نمی‌خورین، مزخرف، بی‌تربیت، افتضاح، جوجه، خنگ، خل و چل، بدبخت، مغزفندقی، به درد عمه‌ت می‌خوره، گنده‌بک، بی‌ادب. کلمات و عبارات زیادی به کار رفته که ممکن است برای کودکان قابل ارتباط نباشند: استثمار، استبداد، قهقرا، عصر ژوراسیک، مدرنیزه، انسجام، مودم، بیومتریک، بی‌حرمتی، هندل، آخرالزمان، و نیز عباراتی که به دنیای کودکان ارتباطی ندارند: داداش گلم، ایستگاهمون رو گرفتی، چه لباس زیر زیبایی. گاهی بدون دلیل خاصی و صرفاً برای بامزگی از لهجه استفاده می‌شود.
  بچه‌خرس‌ها از سه گونه‌ی مختلف‌اند: پاندا، گریزلی و قطبی. این سریال می‌تواند کودکان را به شناخت بیشتر آن‌ها و تفاوت‌ها و شباهت‌هایشان علاقه‌مند کند.
  بچه‌خرس‌ها مدام خرابکاری می‌کنند و برای دیگران دردسر درست می‌کنند. صاحبخانه با عصبانیت آن‌ها را از خانه پرت می‌کند بیرون. دیگران هم به خاطر ناپختگی‌هایشان با آن‌ها بدرفتاری می‌کنند. پریان با نیزه و اره به آن‌ها حمله می‌کنند. غول با عصبانیت سرشان داد می‌زند. غول غازی را دزدیده و زندانی کرده است. خرس‌ها در چاه توالت می‌افتند. آن‌ها ماشین اره‌ای خرس را راه می‌اندازند و همه‌ی درختان قطع می‌شود. افتادن، زد و خورد و تعقیب و گریز هم بارها اتفاق می‌افتد ولی همه‌ی اتفاقات به خیر می‌گذرند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی از محصولات جانبی سریال خرس‌های کله‌فندقی است که شخصیت‌های آن را سه بچه‌خرس تشکیل می‌دهند. آن‌ها به خاطر خرابکاری‌های ناخواسته‌ای که به بار می‌آورند از خانه اخراج می‌شوند و به دنبال خانه‌ی رؤیایی‌شان می‌گردند. خرس‌ها در هر قسمت با کمک یک جعبه‌ی جادویی به نقطه‌ای از جهان سفر می‌کنند ولی هر بار به خاطر ناپختگی و نابلدی، برای دیگران دردسر درست می‌کنند و مجبور می‌شوند آنجا را ترک کنند. آن‌ها خوش‌قلب و ساده‌دل‌اند و با وجود اینکه اشتباهاتشان را می‌پذیرند، به‌سختی می‌توانند از تجربه‌هایشان درس بگیرند.
  بدبیاری‌ها و خرابکاری‌های مختلفی در زندگی خرس‌ها اتفاق می‌افتد و افتادن و پرت شدن و زد و خورد زیاد است ولی همه‌ی موقعیت‌ها ختم به خیر می‌شوند و کسی آسیبی نمی‌بیند. بچه‌خرس‌ها اشتباهاتشان را مدام تکرار می‌کنند و در طول سریال تغییر خاصی در آن‌ها رخ نمی‌دهد. از کلمات و عبارات نامناسب زیادی استفاده شده که بخشی از آن‌ها در نسخه‌ی دوبله اضافه شده‌اند. بعضی از این عبارات توهین‌آمیزند، بعضی برای کودکان سنگین و نامفهوم‌‌اند و تعدادی هم مناسب دنیای کودکان نیستند. تماشای این سریال برای کودکان بزرگ‌تر از ۵ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  سه بچه‌خرس گریزلی، قطبی و پاندا به خاطر خرابکاری‌هایشان از خانه‌ی مردی در شهر بیرون انداخته می‌شوند و با کمک جعبه‌ی جادویی‌شان به دنبال خانه‌ی جدید می‌گردند. آن‌ها به جاهای مختلفی از جمله خانه‌ی یک غول، جنگل، غار و دریا می‌روند ولی هر بار با دردسرهایی روبرو می‌شوند و مجبور می‌شوند آنجا را ترک کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان چرا بچه‌خرس‌ها هنوز نتوانسته‌اند خانه‌ای پیدا کنند؟ آن‌ها خودشان مسئول خرابکاری‌هایشان هستند یا بدشانسی می‌آورند؟
  فکر می‌کنید بچه‌خرس‌ها چه ویژگی‌های مثبتی دارند؟
  اگر بخواهید یک قسمت از این کارتون را بسازید، چه داستانی برایش آماده می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۳۰
  رتبه MPAA TV-Y۷
  مدت زمان ۱۱
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
  استودیو Cartoon Network Studios، Cartoon Network، Warner Bros. Television
  بازیگران آماری مک کوی، کانر آندرید، مکس میشل
  سال انتشار ۲۰۲۲