مبارزان ارواح

(Ghostforce)
thumbnail
۱۲ سال به بالا
۱۰ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریال انیمیشنی درباره‌ی نجات شهر نیویورک از ارواح شرور با همکاری، همفکری و مسئولیت‌پذیری تیم مبارزان ارواح همراه با مضامینی مانند دوستی

سال: 2021
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  مبارزان ارواح دوستانی صمیمی هستند که با پیروزی در نبردها، امید و آرامش را به شهر برمی‌گردانند و احساس توانایی را تجربه می‌کنند. آن‌ها در هر موقعیت، اتفاقات ناشناخته‌ای را تجربه می‌کنند که در پس آن احساساتی مانند ترس، شگفتی و ماجراجویی نهفته است. اندی و لیو خواهر و برادر هستند و در سریال رابطه‌ی دوستانه‌ای با یکدیگر دارند.
  سه نوجوان نسبت به اتفاقات اطرافشان خود را مسئول می‌دانند و با تلاش بی‌وقفه به صورت ناشناس به برطرف کردن مشکلات می‌پردازند. هریک از اعضای تیم ویژگی منحصربه‌فردی دارند و با اعتماد به یکدیگر و تصمیم‌گیری به موقع، برای دفاع و مراقبت از دوستان خود تلاش می‌کنند. همکاری، مشارکت، ارتباط دوستانه و همدلی ازجمله مهارت‌هایی است که مبارزان ارواح را در کسب پیروزی‌ها یاری می‌کند.
  شخصیت‌ها در مدرسه نسبت به جنس مخالف واکنش نشان می‌دهند و در رؤیاپردازی‌هایشان صحنه‌های عروسی وجود دارد. نجات دادن مردم و شهر از حمله‌ی ارواح خارج از توان نوجوانان و کودکان است و در دنیای آن‌ها معنادار نیست.
  با تماشای این سریال کودکان و نوجوانان به اهمیت کار گروهی پی می‌برند. مسئولیت‌پذیری و همدلی را می‌آموزند. همچنین همراه با مفاهیم اصلی، در طول سریال اطلاعات علمی در کلاس علوم داده می‌شود که برای کودکان و نوجوانان جذاب و قابل‌فهم است.
  در اکثر صحنه‌های مبارزات، درگیری‌های فیزیکی و کلامی وجود دارد و مبارزه با ابزارهای فوق پیشرفته انجام می‌گیرد. ارواح شرور از ترس مردم استفاده می‌کنند و بعد از جهش یافتن به هیولاهایی غول‌پیکر تبدیل می‌شوند که به مردم و شهر صدمه وارد می‌کنند و با غرش‌هایی ترسناک و دلهره‌آور مردم را می‌ترسانند. ابزارهای مبارزه صلاح‌هایی لیزری هستند که به سمت ارواح شرور شلیک می‌شوند. در پایان هر قسمت بعد از شکست ارواح، مردم به حالت عادی برمی‌گردند و صدمه‌ای نمی‌بینند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  مبارزان ارواح سریالی انیمیشنی و درباره‌ی سه دوست دبیرستانی است که به‌صورت مخفیانه به سه ابرقهرمان تبدیل می‌شوند و با ارواح شرور شهر نیویورک مبارزه می‌کنند. اندی، مایک و لیو سه نوجوان مسئولیت‌پذیر و خلاق هستند. در هر قسمت از سریال، گروه مبارزان ارواح با یک روح خبیث مواجه می‌شوند و با همکاری، همفکری و مدیریت احساسات موقعیت‌های چالش‌برانگیزی را سپری می‌کنند. گفت‌وگو و ارتباط مناسب در دوستی آن‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است و حفظ آرامش شهر و مردم از اولویت‌های اعضای تیم است. در هر یک از مبارزات، اعضای تیم راه‌حل مناسب را از معلم خود می‌پرسند و طبق گفته‌های او عمل می‌کنند. در طول سریال مفاهیمی مانند حل مسئله، ارتباط مؤثر، تفکر خلاق و ازخودگذشتگی پررنگ است.
  در اکثر ماجراجویی‌ها ارواح به مردم آسیب می‌زنند، اما درنهایت با ورود مبارزان ارواح زندگی به حالت عادی برمی‌گردد. ارواح شرور از فاکتوری مانند ترس استفاده می‌کنند و با جهش یافتن به موجوداتی غول‌آسا تبدیل می‌شوند که ممکن است برای کودکان اضطراب‌آور باشد. صحنه‌های زدوخورد و درگیری‌های فیزیکی در طول سریال وجود دارد که در آن‌ها ارواح به شهر آسیب وارد می‌کنند. همچنین موضوع نجات مردم و شهر از آسیب‌های ارواح شرور برای کودکان معنادار نیست. تماشای این فیلم برای کودکان زیر 10 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 10 تا 12 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را همراه والدین تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفت‌وگو کنند.

  چکیده داستان

  اندی، لیو و مایک سه نوجوان دبیرستانی هستند که با تشکیل تیمی به نام مبارزان ارواح به صورت مخفیانه با ارواحی شرور که شهر نیویورک و مردمش را تحت تأثیر قرار می‌دهند، مبارزه می‌کنند. ارواح شرور توسط چشم انسان دیده نمی‌شوند و از فاکتورهایی مانند ترس برای جهش یافتن و کسب قدرت استفاده می‌کنند. اعضای تیم با تبدیل‌شدن به ابرقهرمان‌هایی ناشناخته با نام‌های کراش، فیوری و میست و با راهنمایی‌های معلم خود خانم جونز، قدرت مبارزه با ارواح را به دست می‌آورند. آن‌ها با ماجراجویی و مبارزه با ارواح، آرامش را به زندگی مردم برمی‌گردانند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  قدرت کدام شخصیت برای شما جذاب‌تر است؟ چرا؟
  به نظر شما وظیفه‌ی مبارزه با ارواح شرور بر عهده چه کسانی است؟
  آیا هریک از مبارزان به‌تنهایی موفق به پیروزی می‌شدند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۳۰
  کارگردان Jeremy zag
  رتبه MPAA TV-Y۷
  مدت زمان ۲۲
  کشور سازنده فرانسه، ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی
  استودیو Zagtoon، SAMG Animation
  بازیگران اوجی بنکس، تارا سندز، کاساندرا لی موریس
  سال انتشار ۲۰۲۱