مترسک

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی مترسکی تنها و زشت که همه از او می‌ترسند، تلاش او برای نشان دادن زیبایی درونش و پیدا کردن دوست

سال: 1396
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ظاهر زشت مترسک، ترسیدن دیگران از او، احساس تنهایی او و تلاشش برای برقراری دوستی و ارتباط با دیگران، می‌توانند برای کودکان معنادار و قابل ارتباط باشند.
  مترسک شخصیتی مهربان و محترم دارد. او دوست دارد به دیگران کمک کند، با آن‌ها ارتباط برقرار کند و دوست شود.
  از بعضی عبارت‌های توهین‌آمیز استفاده شده: بدبخت شدم، چه خاکی به سرم بریزم، مردم‌آزار، دروغگو، زشت ترسناک، حرف نزن، شکمو.
  مترسک از تاریکی و تنهایی می‌ترسد. موجودات مزرعه از مترسک می‌ترسند و از او فرار می‌کنند. آن‌ها با مترسک بدرفتاری می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی مترسک که با تکنیک استاپ موشن ساخته شده، درباره‌ی زندگی مترسکی زشت است که در مزرعه‌ای قرار داده شده تا با ترساندن حیوانات، از محصولات مزرعه مراقبت کند. اما او که درون زیبا و مهربانی دارد، دوست ندارد دیگران را بترساند. مترسک به‌خاطر ظاهر ترسناکش تنها شده، ولی از تنهایی خوشش نمی‌آید و سعی می‌کند با همه ارتباط برقرار کند، به آن‌ها در حل مسائل‌شان کمک کند و با پیدا کردن دوستان بیشتر، از تنهایی در بیاید. او که سفری به خارج از مزرعه را آغاز کرده، در طول راه با افراد مختلفی روبه‌رو می‌شود و به بهانه‌های مختلف با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند. دیگران که ابتدا با دیدن قیافه‌ی مترسک از او خوش‌شان نمی‌آید، با آشنا شدن بیشتر با او و مشاهده‌ی رفتارهای خوب او، نظرشان در مورد او تغییر می‌کند و از دوستی با او لذت می‌برند. مترسک با احساس خوبی که از این دوستی‌ها به دست می‌آورد، با روحیه‌ای قوی به مزرعه بازمی‌گردد.
  این سریال صحنه‌های خشن و ترسناکی ندارد اما ریتم داستان‌ها در هر قسمت کند است و گفتگوهای درونی مترسک و نیز گفتگوهایش با دیگران زیاد و متعددند. این موضوع ممکن است برای کودکان کوچک‌تر حوصله‌سربر باشد. تماشای این سریال برای کودکان زیر ۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۵ تا ۷ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت گفتگو در مورد داستان هر قسمت برایشان فراهم شود.

  چکیده داستان

  صاحب یک مزرعه مترسکی می‌سازد که ظاهر زشتی دارد و او را برای ترساندن حیوانات مزرعه در آن‌جا قرار می‌دهد. مترسک که درون زیبایی دارد، دوست ندارد دیگران را بترساند؛ بنابراین سعی می‌کند با آن‌ها ارتباط برقرار کند. او تصمیم می‌گیرد برای رسیدن به آرزویش، که دوست پیدا کردن است، سفری را آغاز کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما ظاهر آدم‌ها نشان‌دهنده‌ی خصوصیات درونی‌شان است؟
  تا به حال شده از روی قیافه یا ظاهر دیگران در مورد شخصیت آن‌ها قضاوت کنید؟
  تا به حال شده دیگران از روی ظاهر شما در موردتان قضاوت کنند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۸
  سال انتشار ۱۳۹۶