مدادهای رنگی

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی درباره‌ی تعدادی مداد رنگی، نقاشی‌هایی که می‌کشند و تجربه‌ها و ماجراجویی‌هایشان همراه نقاشی‌ها

سال: 1391
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دوستی، مالکیت، رقابت، بازی و دعوا موضوعاتی در این سریال‌اند که در جهان کودکان معنا‌دارند.
  گاهی مداد رنگی‌ها با لحن تند و خشنی با هم صحبت می‌کنند.
  در بعضی قسمت‌ها به موضوعاتی مثل رشد گیاهان، رعد و برق، دریا و کمک گرفتن از کتاب برای به دست آوردن اطلاعات اشاره می‌شود اما این اطلاعات آمیخته با اطلاعات نادرست زیادی است که تفکیک آن‌ها برای خردسالان دشوار است.
  در بعضی ماجراجویی‌های مداد رنگی‌ها اتفاقاتی می‌افتد که ممکن است کودکان کوچک‌تر را بترساند؛ مثلاً گیر کردن در طوفان یا ترس از رعد و برق.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی درباره‌ی مداد رنگی‌هایی است که با کمک هم نقاشی‌هایی می‌کشند. نقاشی‌ها جان می‌گیرند و مدادها با داستان‌هایی که این نقاشی‌ها پدید می‌آورند، ارتباط برقرار می‌کنند. هدف این سریال آموزش غیرمستقیم رنگ‌ها، تشویق دوستی بین کودکان و پرورش تخیل آن‌ها است. سریال سعی دارد در زمینه‌ی رشد گیاهان، رعد و برق، دریا، یا کمک گرفتن از کتاب برای به دست آوردن اطلاعات، به کودکان آموزش‌هایی بدهد اما اطلاعات آموزشی بسیار آمیخته با اطلاعات نادرست دیگری است که ارزش آموزشی سریال را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند؛ به‌خصوص این‌که مخاطبان آن خردسالان‌اند.
  این سریال صحنه‌ی خشن و ترسناک خاصی ندارد. در چند ماجراجویی، طوفان و رعد و برق اتفاق می‌افتد که ممکن است برای کوچک‌ترها ناخوشایند یا ترسناک باشد. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از 5 سال آن را با همراهی والدینشان تماشا کنند تا فرصت گفتگو درباره‌ی اتفاقات و موقعیت‌های ترسناک احتمالی و نیز اطلاعات آموزشی غیردقیق سریال برایشان فراهم شود.

  چکیده داستان

  داستان‌های این سریال درباره‌ی مداد رنگی‌هایی است که با کمک یکدیگر نقاشی‌هایی می‌کشند. این نقش‌ها جان می‌گیرند و مدادها با داستان‌های خیال‌انگیزی که این نقاشی‌ها پدید می‌آورند، ارتباط برقرار می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  دوست داشتید هر وقت نقاشی می‌کشید نقاشی‌هایتان شروع به حرف زدن و راه رفتن کنند؟
  اگر از این مداد رنگی‌های جادویی داشتید با آن‌ها چه چیزهایی می‌کشیدید؟
  این کارتون را دوست دارید؟ چه چیزی در آن برایتان جالب است؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک"]
  مدت زمان ۸
  سال انتشار ۱۳۹۱