ملوان زبل

(Popeyr the Sailor)

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی ملوانی شجاع و تلاش همیشگی او برای شکست دشمن قوی‌هیکلش با خوردن اسفناج

سال: 1960
  بررس فیلم: نیکو علیپور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ملوان زبل شخصیتی آرام و منطقی دارد و در طول سریال از خود شجاعت نشان می‌دهد.
  ملوان زبل و بولتو به زنی به نام آلیو علاقه دارند و برای جلب توجه او دست به هر کاری می‌زنند.
  تماشای سریال ممکن است کودکان را به خوردن سبزیجات ترغیب کند.
  صحنه‌های درگیری متعددی بین ملوان زبل و بولتو اتفاق می‌افتد که در آن‌ها از مشت و بعضی مواقع از سلاح استفاده می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  شخصیت ملوان زبل در این سریال انیمیشنی دوبعدی، برگرفته از داستانی مصور به نام چشم برجسته، اثر الزی کرایسلر سگار است. این سریال درباره‌ی ملوانی به همین نام است که همیشه پیپی به دهان دارد و خلق و خویش نیز شبیه ملوان‌هاست. او با خوردن اسفناج، قدرت فوق‌العاده‌ای به‌ دست می‌آورد و دشمنان خود را شکست می‌دهد. ملوان زبل که در حالت معمول، فردی خوب و خوش‌رفتار است، بعد از خوردن اسفناج عادت‌های بدی هم از خود نشان می‌دهد. او همچنین با ملوانی قوی‌هیکل و بدشکل به نام بولتو رقابت دارد. ملوان زبل و بولتو به زنی به نام آلیو علاقه دارند و برای جلب توجه او دست به هر کاری می‌زنند. بولتو قلدری می‌کند و هر بار که مزاحم ملوان یا آلیو می‌شود، ملوان زبل برای شکست، او اسفناج می‌خورد و با روش‌های خشن متنوعی سعی می‌کند او را شکست دهد.
  این سریال صحنه‌های خشن متعددی دارد؛ از جمله دعوا با مشت و لگد، تهدید با وسایلی مانند اره، پرت شدن شخصیت‌ها از فواصل دور، که البته همه کارتونی و بامزه به تصویر کشیده شده‌اند و همین موضوع ممکن است میل به تقلید از این رفتارها را در کودکان افزایش دهد. تماشای این سریال برای کودکان زیر 5 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 5 تا 7 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  ملوان زبل داستان یک ملوان دریایی است که همیشه پیپی به دهان دارد و معمولاً در مواجهه با دشمنان خود ناکام است. او پس از خوردن یک قوطی اسفناج، نیرو و قدرتی دو چندان به ‌دست می‌آورد و دشمنان خود را شکست می‌دهد. او با یک ملوان قوی‌هیکل و بدشکل و عموماً بر سر زنی به نام آلیو با هم رقابت دارند. هر بار که این فرد قوی‌‌هیکل مزاحم آن‌ها می‌شود، ملوان زبل با خوردن اسفناج او را به دور پرتاب می‌کند و شکست می‌دهد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چه چیزی در این سریال برایتان جالب است؟
  به نظر شما چرا ملوان و بولتو با هم رقابت می‌کنند؟ شما با کسی در رقابت هستید؟
  به نظر شما چرا ملوان زبل با خوردن اسفناج قوی می‌شود؟ ما با خوردن می‌توانیم قدرت عجیب ملوان زبل را پیدا کنیم؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  مدت زمان ۶
  سال انتشار ۱۹۶۰