من یک حیوان هستم

(I'm an Animal)

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و آموزشی درباره‌ی حیوانات مختلف و ویژگی‌هایشان از زبان خود آن‌ها

سال: 2006
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شناخت حیوانات و ویژگی‌هایشان از موضوعات برجسته در زندگی عموم کودکان خردسال است.
  حیوانات در معرفی خودشان، گاه از کلماتی استفاده می‌کنند که ممکن است برای کوچک‌ترها قابل درک نباشند: دفع، هضم، طعمه، حدقه.
  کودکان با اسامی حیوانات مختلف، بعضی از ویژگی‌های آن‌ها، زیستگاه، غذا و دشمنان‌شان آشنا می‌شوند.
  بعضی از حیوانات وحشی در معرفی خودشان سعی می‌کنند بچه‌ها را بترسانند؛ مثلاً مار تأکید می‌کند که می‌تواند بچه‌ها را بخورد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی، با هدف آشنایی کودکان با حیوانات مختلف ساخته شده است. در هر قسمت، حیوانی خودش را معرفی می‌کند و همراه با پخش تصاویر، درباره‌ی زیستگاهش، غذای مورد علاقه‌اش، بعضی از ویژگی‌هایش، دشمنانش و گاهی هم در مورد فرزندانش برای مخاطبان کودک توضیحاتی می‌دهد. توضیحاتی که حیوانات می‌دهند عموماً درست و معتبرند اما تصاویری که کودک می‌بیند، نه ‌تنها کارتونی و غیرواقعی‌اند، بلکه گاهی غلط‌اندازند و اطلاعات نادرستی را به کودک انتقال می‌دهند.
  رویکرد این سریال در آموزش، مستقیم و کلامی است؛ به این معنی که سعی دارد صرفاً با توضیحات کلامی و نهایتاً، همراه کردن توضیحات با تصاویر کارتونی، کودکان را با حیوانات مختلف آشنا کند. تصاویری که با توضیحات حیوانات همراه می‌شوند کارتونی و تا حدی زیادی دور از واقعیت‌اند. این موضوع ممکن است کودکان خردسال را که تجربه‌های زیسته‌ی اندکی دارند، درباره‌ی حیوانات و ویژگی‌هایشان به اشتباه بیندازد. حضور و همراهی والدین می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا تصویر واقعی‌تری از موضوعاتی که در سریال به آن‌ها پراخته می‌شود به ‌دست بیاورند. گاهی هم حیوانات در معرفی خودشان از کلماتی استفاده می‌کنند که ممکن است برای کوچک‌ترها قابل فهم نباشند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  در هر قسمت از این سریال، حیوانی خودش را معرفی می‌کند و در مورد زیستگاه، غذا و دشمنانش اطلاعاتی به مخاطب می‌دهد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  در این قسمت با چه حیوانی آشنا شدید؟ چه چیزهایی درباره‌ی آن یاد گرفتید؟
  آشنایی با حیوانات را دوست دارید؟ این سریال به شما کمک می‌کند حیوانات مختلف را بیشتر بشناسید؟
  برای شناختن حیوانات چه راه‌های دیگری می‌شناسید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","آموزشی"]
  مدت زمان ۲
  سال انتشار ۲۰۰۶