موش پرنده

(Angelmouse)
thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و فانتزی درباره‌ی موشی پرنده، و تلاش همیشگی او برای کمک به دیگران و خوشحال کردن آن‌ها

سال: 1999
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بعضی موقعیت‌هایی که موش در آن‌ها قرار می‌گیرد، مثل کمک به دوستان، ارتباط و دوستی با کلاغ، و لذت بردن از توجه دیگران، برای کودکان خردسال قابل ارتباط و معنادارند.
  کلاغ حمایتگر و مهربان و باحوصله است و موش را در همه‌ی موقعیت‌ها همراهی می‌کند. موش دوست دارد به دیگران کمک کند و از انجام این کار احساس رضایت می‌کند.
  کودکان با اسامی بعضی حیوانات مانند کلاغ، موش، خرگوش و فیل آشنا می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  موش پرنده سریالی انیمیشنی و دوبعدی است. داستان درباره‌ی موشی است که مثل فرشته‌ها دو بال دارد و یک دایره‌ی نورانی بالای سرش که هر وقت به کسی کمک می‌کند، بالای سرش نمایان می‌شود. او به همراه دوست کلاغ رنگارنگش در دهکده‌ای زندگی می‌کند. موش پرنده در مدرسه‌ی مهربانی درس می‌خواند و یکی از درس‌هایی که آن‌جا یاد می‌گیرد، خوب بودن با دیگران و کمک به آن‌هاست. او با همراهی کلاغ متوجه می‌شود که چه کسی نیاز به کمک دارد و بلافاصله برای کمک اقدام می‌کند. موش پرنده از خوشحال کردن دیگران و از این‌که بقیه به او توجه کنند لذت می‌برد. تأکید سریال بر اهمیت توجه به نیازها و مسائل دیگران و کمک به آن‌ها و تأثیر این رفتار بر حال شخصی ماست.
  این سریال موقعیت خشن و ترسناکی ندارد اما تلاش همیشگی موش برای خوشحال کردن دیگران ممکن است آموزه‌های نادرستی را درباره‌ی مدیریت و اولویت‌بندی نیازها و مسائل شخصی و کمک به دیگران برای کودکان به وجود بیاورد؛ به‌خصوص این‌که در بعضی از موقعیت‌ها به نظر می‌رسد موش پرنده حوصله‌ی کمک کردن ندارد و حمایت‌های کلاغ او را ترغیب می‌کند. بعد هم با دیدن دایره‌ی نورانی روی سرش، احساس رضایت می‌کند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۴ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند درباره‌ی موقعیت‌های پیش‌آمده با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  کلاغ رنگارنگی به نام شاپری، دوست جدید و عجیبی پیدا کرده است. او یک موش است که مثل فرشته‌ها بال و یک حلقه‌ی نورانی بالای سرش دارد. موش پرنده در مدرسه‌ی مهربانی درس می‌خواند و آن‌جا یاد می‌گیرد که با دیگران خوب باشد و به آن‌ها کمک کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما چرا موش پرنده دوست دارد به دیگران کمک کند؟ آیا او از این کار لذت می‌برد؟
  شما از کمک کردن به دیگران لذت می‌برید؟ وقت‌هایی هست که ترجیح بدهید به جای کمک کردن، کار خودتان را انجام دهید؟
  در این سریال با چه حیواناتی آشنا شدید؟ آن‌ها را در زندگی واقعی دیده‌اید؟ چه تفاوتی با حیوانات توی کارتون دارند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۲۶
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۱۹۹۹