مولی و مولا

(The Mole Sisters)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از زندگی روزمره‌ی دو موش کور و گردش‌های آنها در طبیعت، با تاکید بر احترام به طبیعت و ارتباط دوستانه با آن

سال: 2003
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های مولی و مولا و علاقه‌ی آنها به گشتن در طبیعت و کنجکاوی و کشف و یادگیری مدام در طبیعت، برای کودکان خردسال هم‌ذات‌پندارانه و معنادارند.
  مولی و مولا کنجکاو و بازیگوش‌اند و دوست دارند از همه چیز سر دربیاورند. آنها مراقب طبیعت اطرافشان هستند و با حیوانات و گیاهان با مهربانی رفتار می‌کنند. ارتباط آنها با یکدیگر نیز دوستانه و همراه با احترام است.
  کودکان از خلال گشت‌وگذارهای مولی و مولا با طبیعت، رنگ‌ها، حشرات و بعضی پدیده‌های طبیعی مثل رنگین‌کمان آشنا می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی با نام اصلی خواهران موش کور، ماجراهای روزمره‌ی زندگی دو موش کور بازیگوش است که با اقتباس از سری داستان‌هایی با همین نام، اثر روزلین شوارتز ساخته شده است. مولی و مولا دو موش کوری هستند که هر روز به گشت‌وگذار در طبیعت می‌روند و از خلال بازیگوشی‌ها و تجربه‌هایشان، چیزهایی در مورد طبیعت، حشرات، حیوانات و بعضی پدیده‌های طبیعی یاد می‌گیرند. آنها همیشه مراقب‌اند تا به طبیعت آسیبی نرسد و رفتارشان با محیط پیرامونشان همراه با احترام و توجه است. ارتباط آنها با یکدیگر نیز دوستانه و محبت‌آمیز است. این سریال سعی دارد خردسالان را نسبت به طبیعت اطرافشان حساس کند و احترام به طبیعت را در آنها برانگیزد.
  رویکرد این سریال در آموزش، مثبت و غیرمستقیم است؛ به این معنی که با شناخت کودک و نیازها و علاقه‌هایش و با نزدیک شدن به جهان کودکان، سعی دارد به آنها کمک کند تا دنیای اطرافشان را بهتر بشناسند و ارتباط بهتری با طبیعت برقرار کنند. در نسخه‌ی اصلی سریال، یک راوی همه‌ی داستان‌ها را روایت می‌کند، ولی در نسخه‌ی دوبله، روی شخصیت‌های هر داستان صداگذاری شده است. تماشای این سریال برای کودکان بالای ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  مولی و مولا دو خواهر موش کورند که هر روز با گشت‌وگذار در طبیعت، چیزهای تازه‌ای کشف می‌کنند و گاهی هم با دردسرهای تازه‌ای مواجه می‌شوند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز چه ماجرایی برای مولی و مولا پیش آمد؟
  به نظر شما مولی و مولا با هم خواهرند یا دوست‌اند؟ از کجا می‌فهمید؟ فکر می‌کنید آنها پسرند یا دختر؟ این را از کجا می‌فهمید؟
  شما خواهر یا برادر دارید؟ دوست دارید داشته باشید؟ فکر می‌کنید زندگی با خواهر و برادر چه تفاوت‌هایی با زندگی بدون آنها دارد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۲۰۰۳