مول

(Mole)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از زندگی روزمره‌ی یک موش کور، گردش‌های او در طبیعت و حل مسائل ساده‌ی روزمره

سال: 1957
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های مول، علاقه‌ی او به گشتن در طبیعت و کنجکاوی و کشف و نیز ارتباط و دوستی‌اش با سایر حیوانات، برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه و معنادارند.
  مول کنجکاو، مهربان و سخت‌کوش است. او با بقیه خوش‌رفتار است و هر زمان حیوانی نیاز به کمک داشته باشد، با صبوری و خونسردی به او کمک می‌کند. بقیه‌ی شخصیت‌ها هم حمایتگر و مهربان‌اند و در مواقع نیاز به هم کمک می‌کنند.
  کودکان از خلال گشت‌وگذارهای مول با بعضی از حیوانات و پدیده‌های طبیعی مثل باد و باران آشنا می‌شوند.
  گاهی اتفاقات ترسناکی می‌افتند که به سرعت و سادگی رفع و رجوع می‌شوند؛ مثلاً کوسه‌ای دوست مول را می‌گیرد یا مول قارچ‌های مزاحم را تهدید به خورده شدن می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی و بدون کلام، ماجراهای روزمره‌ی زندگی یک موش کور ساده و آرام است که همیشه در حال کندن تونل در زمین یا گشت‌‌وگذار در طبیعت است. او در خلال فعالیت‌ها و ماجراجویی‌هایش با مسائل ساده‌ای مواجه می‌شود و سعی می‌کند برای آن‌ها راه‌حلی پیدا کند. در بعضی از موقعیت‌ها، دوستان او به کمکش می‌آیند تا مسئله‌اش را حل کند و گاهی نیز مول که مهربان و حمایتگر است، به کمک دوستانش می‌رود.
  فضای کلی سریال شاد و مثبت است و صحنه یا موقعیت ترسناک و خشن خاصی وجود ندارد. گاهی اتفاقات کوچک ترسناکی می‌افتند که به سرعت حل می‌شوند و همه چیز به خیر و خوشی به پایان می‌رسد. بدون کلام بودن سریال و داستان‌های ساده و کوتاهش، آن را برای کودکان کوچک‌تر هم قابل ارتباط و لذت‌بخش کرده است. تماشای این سریال برای کودکان بالای ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  مول یک موش کور آرام و سختکوش است که همیشه در حال کندن زمین یا گشت ‌و گذار در طبیعت است. او هر روز با ماجراها و مسائل تازه‌ای مواجه می‌شود و با کمک دوستانش آن‌ها را از پیش رو برمی‌دارد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این کارتون را دوست دارید؟ چه کارتون دیگری می‌شناسید که شبیه آن باشد؟
  تا به حال موش کور واقعی دیده‌اید؟ فکر می‌کنید چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با مول دارد؟
  از این‌که این کارتون کلام ندارد و مول حرف نمی‌زند خوش‌تان می‌آید؟ ترجیح می‌دادید مول حرف بزند یا همین‌جوری باشد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۱۹۵۷