میدان سرخ

thumbnail
۱۸ سال به بالا

سریالی اکشن درباره‌ی مواجهه‌ی مادری مهربان با گروهی از قاچاقچیان، همکاری با خلاف‌کاران برای نجات دخترش از چنگ تروریست‌ها و تلاش برای گرفتن انتقام قتل همسر

سال: 1400
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیدا در مراقبت از دخترش صبور است. هنگامی که قاچاقچیان شادی را به گروگان می‌گیرند با شجاعت و پشتکار به دنبال شادی می‌رود و زندگی خود را به خطر می‌اندازد. شیدا در مقابل مشکلات متعددی که بر سر راهش قرار می‌گیرد منعطف است و تمام چالش‌ها را حل می‌کند. او از روبه‌رو شدن با قاچاقچیان و تروریست‌ها نمی‌ترسد و درعین‌حال توجه ویژه‌ای به درمان دخترش دارد.
  موضوعاتی چون خودکشی، خیانت به همسر، پول‌شویی، رواج تجمل‌گرایی، قتل، قاچاق مواد مخدر و استفاده از مشروبات الکلی، سیگار و مواد مخدر در داستان وجود دارد که مربوط به دنیای بزرگ‌سالان است.
  در سریال از کلمات و عبارات توهین‌آمیزی استفاده می‌شود؛ بی‌شعور، گور پدرت، زر نزن، کثافت، گه نخور، عوضی، احمق و مغزت شیشکی زده. شخصیت‌ها نسبت به هم بی‌اعتمادند، دروغ‌گویی در داستان رواج دارد و برای کسب موقعیت‌های مالی دائماً در حال تهدید به قتل یکدیگر هستند.
  در صحنه‌های زیادی از سریال افراد با اسلحه، چاقو، در حین مبارزات فیزیکی و یا خودکشی به قتل می‌رسند و این صحنه‌ها با نمایش خون‌ریزی همراه است. قاچاقچیان زنی را در حالی که بمب به بدنش بسته‌اند برای تهدید همسرش از سقف آویزان می‌کنند. صحنه‌هایی از مبارزات بوکس غیرقانونی نمایش داده می‌شود. دختری نوجوان جنازه‌ی پدر خود را در حالی که با اسلحه خودکشی کرده است پیدا می‌کند. دختر شیدا توسط قاچاقچیان به گروگان گرفته می‌شود. همچنین خشونت‌های متعددی در قالب شوخی و طنز در سریال اتفاق می‌افتد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال اکشن میدان سرخ، درباره‌ی شیدا مادری شجاع است که متوجه می‌شود همسرش با گروهی قاچاقچی و تروریست همکاری داشته است و در حین فرار با طلاها و الماس‌های این گروه به قتل رسیده است. شیدا که دختری بیمار دارد ناخواسته وارد بازی‌های خطرناک تروریست‌ها می‌شود. او برای نجات دخترش مجبور به همکاری با اعضای این گروه می‌شود و نتیجه‌ی این همکاری غرق شدن در دردسرهای بی‌پایان و خطرناک این گروه است.
  در سریال صحنه‌های زیادی از ترس و خشونت وجود دارد. افراد زیادی توسط سلاح‌های مختلف به قتل می‌رسند، گروگان گرفته می‌شوند و یا توسط تروریست‌ها شکنجه می‌شوند. دروغ‌گویی، خیانت، حرص و طمع برای کسب طلاها در سریال نمایش داده می‌شود. دختری نوجوان جنازه‌ی پدرش را در حالی که با اسلحه خودکشی کرده است می‌بیند. فروش، قاچاق و مصرف مواد مخدر و موضوعاتی چون پول‌شویی، خیانت و رواج تجمل‌گرایی در داستان به نمایش گذاشته می‌شود.

  چکیده داستان

  پاپ، عبد و تورج سه دوست، قاچاقچی و شریک‌اند که به دنبال پیدا کردن کسی هستند که به آن‌ها خیانت کرده و پولشان را به سرقت برده است. این سه نفر پس از جستجو وارد منزل سهراب می‌شوند. همسر سهراب، شیدا، که تنها به درمان دختر بیمارش فکر می‌کند، ناخواسته وارد بازی مرگباری می‌شود که سهراب و یک تروریست خارجی آن را شروع کرده‌اند. سه قاچاقچی سهراب را می‌کشند و با چمدان‌هایی پر از الماس و طلا از خانه سهراب فرار می‌کنند. شیدا خیلی زود می‌فهمد ناخواسته وارد داستانی خطرناک شده است و درعین‌حال باید برای نجات دختر بیمارش مدتی با این سه قاچاقچی همراه شود. همراهی شیدا با قاچاقچیان او را با تروریست‌های حرفه‌ای هم‌قدم می‌کند و شیدا در مسیری پر از ترس و خطر برای نجات خود و دخترش تلاش می‌کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما شجاعت شیدا تا چه میزان در نجات دادن دخترش از دست قاچاقچیان تأثیرگذار بود؟
  چه ویژگی مثبت دیگری در شیدا نظر شما را جلب کرده است؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۵
  کارگردان ابراهیم ابراهیمیان
  مدت زمان ۴۵
  کشور سازنده ایران
  استودیو filimo
  بازیگران حمید فرخ نژاد، علی مصفا، مهتاب کرامتی
  سال انتشار ۱۴۰۰