میمونک و فیلی

(Munki and Trunk)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی تجربه‌های روزمره‌ی میمون و فیل، دوستی‌شان با هم و کمک و همکاری برای کشف چیزهای تازه

سال: 2016
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های میمون و فیل و مسائلی که هر روز با آن‌ها مواجه می‌شوند، برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه و معنادارند.
  میمون و فیل کنجکاو و پرانرژی‌اند و مدام در حال جست‌وخیز و بازی‌اند. آن‌ها در همه‌ی موقعیت‌ها از هم حمایت می‌کنند و وقتی مسئله‌ای برایشان پیش می‌آید، با خونسردی و روحیه‌ی خوب سعی می‌کنند آن را حل کنند.
  کودکان با پوشش گیاهی و جانوری آفریقای جنوبی آشنایی مختصری پیدا می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی بدون کلام که به ‌صورت کامپیوتری و سه‌بعدی ساخته شده و در فارسی، میمونک و فیلی نام گرفته، ماجراهای روزمره‌ی زندگی یک فیل و یک میمون است که با هم دوست‌اند و در یکی از جنگل‌های آفریقای جنوبی زندگی می‌کنند. آن‌ها کنجکاو و بازیگوش‌اند و از هر فرصتی برای بازی و شیطنت استفاده می‌کنند. آن‌ها در ماجراجویی‌های هرروزه‌شان، چیزهای تازه‌ای کشف می‌کنند و مسائل و دردسرهای مختلفی برایشان پیش می‌آید و با کمک و همراهی هم و با استفاده از راه‌هایی خلاقانه، سعی می‌کنند مسائل را از پیش رو بردارند. دوستی بین آن‌ها و تلاش‌شان برای کمک به هم و دیگر حیوانات جنگل و نیز، روحیه‌ی خوب و شادابی همیشگی‌شان می‌تواند برای مخاطبان کودک و خردسال الهام‌بخش باشد.
  به نظر می‌رسد سریال صرفاً برای سرگرمی ساخته شده و رویکرد خاصی در ارتباط با کودک دنبال نمی‌کند. فضای کلی سریال شاد و خوش‌آب‌ورنگ است و دردسرهایی که برای فیل و میمون پیش می‌آیند، همگی به خیر و خوشی ختم می‌شوند و اتفاق ناگواری برایشان نمی‌افتد. بدون کلام بودن سریال، ارتباط برقرار کردن با آن را برای کودکان کوچک‌تر هموار می‌کند. تماشای این سریال برای کودکان بالاتر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  میمون بازیگوش و فیل مهربان در یکی از جنگل‌های آفریقا زندگی می‌کنند. آن‌ها هر روز چیزهای تازه‌ای در جنگل کشف می‌کنند و سعی می‌کنند با کمک هم از آن‌ها سر در بیاورند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز میمونک و فیلی چه چیزی در جنگل پیدا کردند؟
  به نظر شما میمونک و فیلی با هم دوست‌اند؟ آن‌ها چه رفتارهایی می‌کنند که می‌فهمیم با هم دوست‌اند؟
  وقتی برای دوست‌تان مسئله‌ای پیش بیاید چکار می‌کنید؟ چگونه به او کمک می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۷
  سال انتشار ۲۰۱۶