میو و مائو

(Mio Mao)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه‌ای تلویزیونی دربارهی دو بچه‌گربه‌ی شاد و بازیگوش، کنجکاوی‌های همیشگی آن‌ها و آشنایی‌شان با موجوادات و پدیده‌های تازه

سال: 1974
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های میو و مائو، کنجکاوی‌هایشان، این‌که هر روز با موضوع تازهای مواجه می‌شوند و تردید و احتیاط‌شان در نزدیکی شدن به پدیده‌های تازه، همگی برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه‌اند.
  میو و مائو کنجکاو و بازیگوش‌اند و دوست دارند از همه چیز سر در بیاورند. آن‌ها در عین حال، مهربان هم هستند و وقتی حیوانی به دردسر می‌افتد به او کمک می‌کنند.
  کودکان در خلال داستان‌های این مجموعه با اسامی بعضی حیوانات آشنا می‌شوند. همچنین به کشف و کنجکاوی نسبت به محیط اطراف‌شان ترغیب می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این مجموعه‌ی استاپ‌موشن خمیری، درباره‌ی دو بچه‌گربه‌ی بازیگوش به نام‌های میو و مائو است. آن‌ها هر روز در باغ‌شان در حال جست‌وخیز و گشت‌وگذارند و همیشه با چیز تازه‌ای مواجه می‌شوند که در باغ پنهان شده است. آن‌ها ابتدا کمی می‌ترسند یا تعجب می‌کنند، بعد کمی از دور آن را بررسی می‌کنند و به‌تدریج به آن نزدیک می‌شوند و شروع به شناسایی‌اش می‌کنند. در نهایت متوجه می‌شوند چیزی که از آن می‌ترسیدند، یک حیوان دوست‌داشتنی یا یک شیء بامزه است. وقتی ترس یا کنجکاوی‌شان آرام گرفت، اگر دردسری برای آن موجود پیش آمده باشد به او کمک می‌کنند. فضای این مجموعه برانگیزاننده‌ی حس کنجکاوی و کشف در عین احتیاط، و غلبه‌ی تدریجی بر ترس از موجودات ناشناخته است.
  صحنه یا موقعیت ترسناک و خشنی در این مجموعه وجود ندارد و سراسر، شادی و بازیگوشی و جست‌وخیز است. در نسخه‌ی انگلیسی مجموعه، یک راوی با میو و مائو و مخاطبان در ارتباط است و داستان‌ها را تعریف میکند که در دوبله‌ی فارسی هم از این نسخه استفاده شده است. در خلال داستان‌های مجموعه، کودکان با بعضی حیوانات آشنا می‌شوند ولی با توجه به خمیری بودن انیمیشن و غیرواقعی بودن اشکال حیوانات و سایر اشیا و پدیده‌ها، کودکان می‌توانند با همراهی بزرگترها و با استفاده از ابزارها یا تصاویر واقعی، آشنایی دقیق‌تری با این موجودات پیدا کنند. تماشای این مجموعه برای کودکان بالای ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  میو و مائو دو بچه‌گربه‌ی سفید و قرمز شاد و بازیگوش‌اند که هر روز با حیوانات و چیزهای تازه‌ای در باغ‌شان مواجه می‌شوند. میو معمولاً زودتر از مائو سراغ چیزهای ناشناخته می‌رود و مائو ابتدا کمی تردید می‌کند، بعد با میو همراه می‌شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز میو و مائو چه چیز تازه‌ای کشف کردند؟ شما آن را تا به حال از نزدیک دیده‌اید؟ فکر می‌کنید کجا می‌شود آن را دید؟
  به نظر شما میو و مائو با هم دوست‌اند؟ آن‌ها چکار می‌کنند که می‌فهمیم با هم دوست‌اند؟
  فکر می‌کنید چرا اسم مجموعه میو و مائو است؟ میو و مائو شبیه چیست؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۱۹۷۴