میکی ماوس

(Mickey Mouse)

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی ماجراهای یک موش و دوستانش، همراه با تجربه‌ی دوستی، پیروزی و شکست

سال: 2013
  بررس فیلم: نیکو علیپور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دوستی و شیطنت در شخصیت‌های این سریال می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  به نظر می‌رسد مینی و میکی رابطه‌ای عاشقانه با هم دارند. محصولات زیادی با شخصیت‌های میکی و مینی در بازار موجودند و تماشای این سریال ممکن است میل به خرید این محصولات را در کودکان افزایش دهد.
  این سریال صحنه‌های خشن و ترسناک زیادی ندارد؛ تنها شامل صحنه‌هایی مثل سقوط شخصیت‌ها از ارتفاع و درگیری‌هایشان با یکدیگر است که در نهایت منجر به آسیب نمی‌شوند. بعضی اتفاقات مثل انفجار و تصادف رخ می‌دهند ولی آسیب‌هایی که وارد می‌کنند بیشتر از چند ثانیه دوام ندارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  میکی ماوس که سریالی انیمیشنی با تکنیک دوبعدی است، درباره‌ی میکی، مینی، گوفی، دانلد داک و بقیه‌ی شخصیت‌های کلاسیک دیزنی و داستان‌های روزمره‌ی زندگی‌ آن‌هاست. به‌خاطر زمان کوتاه هر قسمت، داستان‌ها خیلی سریع پیش می‌روند. بیشتر داستان‌ها حول محور حواس‌پرتی و دردسرهایی برای شخصیت‌ها شکل می‌گیرند و مجموعه‌ای از شخصیت‌های رنگارنگ و سناریوهای عجیب و غریب را در بردارند. نکات آموزنده‌ی قابل توجهی در سریال وجود ندارد و در بیشتر مواقع، شخصیت‌ها در سناریوهای خنده‌داری قرار می‌گیرند تا کودکان را سرگرم کنند. رابطه‌ی عاشقانه‌ی میکی و مینی هم مثل همیشه، موضوع برجسته‌ی داستان‌هاست.
  این سریال صحنه‌های خشن و ترسناک زیادی ندارد؛ تنها شامل صحنه‌هایی مثل سقوط شخصیت‌ها از ارتفاع و درگیری‌هایشان با یکدیگر است که در نهایت منجر به آسیب نمی‌شوند اما فضای غالب داستان‌ها را تشکیل می‌دهند. تماشای این سریال برای کودکان زیر ۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 5 تا 7 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  داستان‌های این سریال درباره‌ی میکی، مینی، گوفی، دانلد داک و بقیه‌ی شخصیت‌های کلاسیک دیزنی است که به دردسر می‌افتند و اتفاقات عجیب و غریب و متنوعی را تجربه می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما کارتون‌هایی مثل میکی ماوس چه ویژگی جالبی دارند؟ شما چه چیزهایی را در این کارتون دوست دارید؟
  به نظرتان هدف از ساختن این کارتون چیست؟
  تا به حال به شرکت‌هایی که کارتون و انیمیشن می‌سازند دقت کرده‌اید؟ یکی از بزرگ‌ترین این شرکت‌ها والت دیزنی است. چه کارتون‌هایی از والت دیزنی دیده‌اید؟ به نظرتان چرا شرکتِ بزرگ و معروفی شده؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["کمدی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["کمدی"]
  مدت زمان ۴
  سال انتشار ۲۰۱۳