نمایش لونی تونز

(The Looney Tunes Show)

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی شخصیت‌های مشهور خرگوش و اردک، دوستی آن‌ها و ماجراهای هر روزه‌شان در ارتباط با دیگران

سال: 2011
  بررس فیلم: علی نجفی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کمدی در فضایی بزرگسالانه و گاه با شوخی‌های زننده اتفاق می‌افتد اما در برخی قسمت‌ها شخصیت‌ها برای بهبود روابط دوستی‌شان تلاش می‌کنند یا به مشکلات گاسومر خجالتی در مدرسه اشاره می‌کند، که می‌تواند برای کودکان معنادار باشد.
  باگز بانی و دافی داک عاشق می‌شوند و در برخی قسمت‌ها حرف‌های معنادار و شوخی‌های بزرگسالانه‌ای بین شخصیت‌ها رد و بدل می‌شود. شخصیت‌های زن گاهی لباس‌های بدن‌نما یا اندام اغراق‌آمیز دارند.
  موارد متعددی از تمسخر، توهین و تهدید با الفاظی نظیر کله‌پوک، مغزنخودی یا مزخرف وجود دارد.
  اشتباه‌های باگز و دافی می‌تواند غیرمستقیم نکاتی آموزنده برای کودکان در بر داشته باشد؛ مواردی نظیر نریختن زباله، دنبال کردن علاقه‌مندی‌ها، رویارویی با شخصیت‌های ضداجتماعی.
  سیلی، مشت و اتفاقات ناگوار نظیر ریختن سقف یا سقوط از بلندی در هر قسمت وجود دارد. گاهی وسایل روی آن‌ها سقوط می‌کند، غل و زنجیر می‌شوند، یا تصادف می‌کنند. هرچند هیچ‌ وقت کسی آسیب نمی‌بیند. در برخی قسمت‌ها، هیولای تاسمانیایی با چشمان قرمز و دندان‌های تیز نیز حضور دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نمایش لونی تونز یا باگز لونی یک سریال انیمیشنی دوبعدی و با استفاده از شخصیت‌های کارتون‌های لونی تونز است. داستان معمولاً حول باگز بانی و دافی داک و رابطه‌ی آن‌ها با هم یا با دیگر شخصیت‌هاست. باگز و دافی همخانه‌اند؛ اگرچه باگز دوست خوبی برای دافی است، از او حمایت می‌کند و به او اهمیت می‌دهد اما در مقابل، دافی معمولاً خودخواه است و تنها سود شخصی خودش را در نظر می‌گیرد. آن‌ها در هر قسمت اشتباهاتی مرتکب می‌شوند که ممکن است برای کودکان آموزنده باشند اما خود آن‌ها به ندرت درس می‌گیرند. فضای غالب بر سریال کمدی است و ویژگی‌های مثبت شخصیت‌ها کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
  در هر قسمت موارد متعددی از سیلی، مشت و حوادث ناگواری نظیر سقوط از بلندی و ریختن سقف وجود دارد؛ هرچند هیچ وقت کسی آسیب نمی‌بیند. در برخی قسمت‌ها هیولای تاسمانیایی با چشمان قرمزرنگ و دندان‌های تیز حضور دارد که به هیچ ‌کس و هیچ ‌چیز رحم نمی‌کند. فضای سریال، جز در مواردی که شخصیت‌ها برای بهبود دوستی‌شان تلاش می‌کنند، بزرگسالانه و گاه با شوخی‌های زننده همراه است. باگز و دافی عاشق می‌شوند و در برخی قسمت‌ها گفتگوهای معناداری بین شخصیت‌ها ردوبدل می‌شود. همچنین مواردی از تمسخر، توهین و تهدید در سریال وجود دارد که عمدتاً توسط دافی انجام می‌شود. تماشای سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۸ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۸ تا ۱۰ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را همراه با والدین تماشا کنند تا فرصت گفتگو درباره‌ی موارد یاد شده را داشته باشند.

  چکیده داستان

  باگز بانی و دافی داک با هم در یک خانه زندگی می‌کنند. آن‌ها هر روز با ماجراها و چالش‌های جدیدی در رابطه‌ی خودشان یا در ارتباط با شخصیت‌های دیگر سریال روبه‌رو می‌شوند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  شخصیت‌های دختر در این سریال چگونه تصویر شده‌اند؟ آیا هیچ‌ یک از آن‌ها محکم و مستقل به نظر می‌رسد؟
  این کارتون را در مقایسه با کارتون‌های اصلی لونی تونز چطور ارزیابی می‌کنید؟ کدام تغییرات در شخصیت‌ها را دوست نداشتید؟
  تا به حال در مورد تصورات قالبی یا کلیشه‌ای چیزی شنیده‌اید؟ در این سریال چه کلیشه‌ها یا تصورات قالبی‌ای وجود دارد؟ به نظرتان کلیشه‌ها همیشه منفی‌اند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  مدت زمان ۲۲
  سال انتشار ۲۰۱۱