هری و سطل پر از دایناسورش

(Harry and His Bucket Full of Dinosaurs)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی پسربچه‌ای پنج ساله، مسائل و چالش‌های روزمره‌ی او و تلاش او برای غلبه بر مسائلش با کمک دایناسورهایش

سال: 2005
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ارتباط هری با دایناسورها و تجربه‌های هر روزه‌ی آن‌ها در کنار هم، کشف و کنجکاوی‌هایشان، گردش در دنیای دایناسورها، ترس‌ها و نگرانی‌های هری، همگی برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه و معنادارند.
  هری کودکی شاد و کنجکاو است و رابطه‌ی دوستانه‌ای با دایناسورها دارد. دایناسورها به او کمک می‌کنند بر ترس‌ها و اضطراب‌هایش غلبه کند و زندگی شادتری داشته باشد. ارتباط آن‌ها با هم حمایتگرانه و همراه با احساس مسئولیت است.
  گاهی از کلمات ناسزا مثل دست‌ و پا چلفتی یا بیچاره استفاده می‌شود.
  کودکان با ظاهر دایناسورهای مختلف آشنا می‌شوند. همچنین به شناخت خود و احساسات‌شان ترغیب می‌شوند.
  در بعضی قسمت‌ها که به ترس‌های هری پرداخته می‌شود، موقعیت‌های ترسناکی وجود دارند: مثلاً هری هیولایی را نقاشی می‌کند و هیولا از نقاشی بیرون می‌آید و او را می‌ترساند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی که با اقتباس از مجموعه داستان‌هایی با همین نام، اثر ایان وایبرو ساخته شده، ماجراهای روزمره‌ی زندگی پسربچه‌ای پنج ساله به نام هری است که با مادر و پرستارش زندگی می‌کند. او مثل همه‌ی کودکان همسن‌و‌سالش با مسائل و چالش‌هایی مواجه می‌شود، از چیزهایی می‌ترسد، آرزوها و رویاهایی دارد، از موضوعاتی غمگین می‌شود و برای فائق آمدن بر مسائلش و رسیدن به آرزوهایش به دنیای خیالی دایناسورهایش سفر می‌کند. او از طریق سطلی جادویی که عروسک‌های دایناسوری‌اش در آن قرار دارند، به دنیای آن‌ها وارد می‌شود و در آن‌جا با کمک دایناسورها و با احساس قدرتی که به او می‌دهند، با ترس‌هایش مواجه می‌شود، برای رسیدن به آرزوهایش تلاش می‌کند و تجربیاتی را از سر می‌گذراند که به او کمک می‌کنند در بازگشت به خانه آرامش پیدا کند و با احساس امنیت و شادی با موقعیت‌های چالش‌برانگیز پیش رویش مواجه شود. این سریال، به‌ خصوص برای کودکانی که به دایناسورها علاقه دارند، لذت‌بخش و تأثیرگذار است.
  رویکرد این سریال در آموزش، مثبت و غیرمستقیم است؛ به این معنی که با شناخت کودک و نیازها و علاقه‌هایش و با نزدیک شدن به جهان کودکان، سعی دارد به آن‌ها کمک کند تا خود و دنیای اطراف‌شان را بهتر بشناسند و ارتباط بهتری با جهان برقرار کنند. این آموزش‌ها به جای نشان دادن رفتارهای منفی و پیامدهایشان، رفتارها و احساس‌های مثبت را به تصویر می‌کشند و با ایجاد احساس امنیت و آرامش در کودک، او را در یادگیری موضوعات مورد نیازش همراهی می‌کنند. به تصویر کشیدن موقعیت‌های شکست و ناکامی و حضور حمایتگر دوستان در این موقعیت‌ها، فرصت‌های یادگیری و شناخت خود را در این سریال پررنگ و تأثیرگذار کرده است. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  هری پسربچه‌ی پنج ساله‌ای است که با گروهی از عروسک‌های دایناسوری دوست است. هر زمان که او با مسئله‌ای مواجه می‌شود، دایناسورها به کمکش می‌آیند. او به همراه آن‌ها به درون سطلی جادویی می‌رود که آن‌ها را به دنیای دایناسورها می‌برد. در آن‌جا هری می‌تواند هر چیزی که می‌خواهد تخیل کند و هر کاری را نیاز دارد، تجربه کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز هری می‌خواست چه کار کند؟ دایناسورها چگونه به او کمک کردند؟
  شما با عروسک‌هایتان همچین رابطه‌ای دارید؟ در خیال‌تان با آن‌ها به کجاها می‌روید؟
  شما از چه چیزهایی می‌ترسید؟ وقتی از چیزی می‌ترسید چکار می‌کنید؟ چگونه به خودتان کمک می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۰۴
  مدت زمان ۱۰
  سال انتشار ۲۰۰۵