همسایگان جنگل

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی گروهی از حیوانات جنگل، دوستی و همکاری آن‌ها برای فرار از دست شکارچی و یاد گرفتن درس‌هایی درباره‌ی زندگی

سال: 1397
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ارتباط و دوستی میان حیوانات جنگل، مسائلی که در هر قسمت برایشان پیش می‌آید، همکاری‌شان برای غلبه بر شکارچی و دعواها و کشمکش‌هایشان، در جهان کودکان معنادار و قابل ارتباط‌اند.
  همه‌ی حیوانات خوش‌رفتار و حمایتگرند. آن‌ها در موقعیت‌های دشوار به هم کمک می‌کنند و سعی می‌کنند همه‌ی مسائل را با همکاری حل و فصل کنند. هر زمان کسی اشتباهی انجام می‌دهد اشتباهش را می‌پذیرد و سعی می‌کند جبران کند.
  گاهی از کلمات توهین‌آمیز استفاده شده: نادون، لعنتی، بدجنس، مزاحم، پر رو. گاهی نیز از کلمات بزرگسالانه‌ای مثل قسمت، سرنوشت یا خیانت استفاده شده است. لحن شخصیت‌ها در بعضی صحنه‌ها خشن و سرزنش‌آمیز است.
  کودکان در خلال داستان‌ها با طبیعت، حیوانات مختلف و بعضی از ویژگی‌هایشان آشنا می‌شوند. همچنین به مسئولیت‌پذیری در مقابل دوستان‌شان و طبیعت ترغیب می‌شوند.
  گاهی شکارچی برای حیوانات دردسرهایی درست می‌کند، آن‌ها را مسموم یا شکار می‌کند؛ هرچند در نهایت موفق نمی‌شود آسیبی به آن‌ها بزند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که به‌ صورت کامپیوتری و سه‌بعدی ساخته شده، درباره‌ی تعدادی از حیوانات جنگل مثل خرس، شیر، گوزن، خارپشت و دیگران است که زندگی آرام و مسالمت‌آمیزی در کنار هم دارند اما در نزدیکی‌شان کلبه‌ی یک شکارچی قرار دارد که همیشه در حال نقشه کشیدن برای شکار حیوانات است. حیوانات در قسمت‌های مختلف، در کنار همکاری برای نقش بر آب کردن نقشه‌های شکارچی، درباره‌ی موضوعات مختلفی مثل امانت‌داری، کمک به هم، فکر کردن و تصمیم‌گیری درست هم چیزهایی یاد می‌گیرند. دوستی، همکاری، احساس مسئولیت نسبت به یکدیگر و شجاعت، از موضوعات مورد تأکید در این سریال‌اند.
  صحنه و موقعیت ترسناک قابل توجهی در سریال وجود ندارد؛ به غیر از دردسرهایی که شکارچی برای حیوانات درست می‌کند که آن‌ها هم همیشه به خیر و خوشی ختم می‌شوند. گاهی از کلمات توهین‌آمیز و گاهی نیز از کلماتی مثل سرنوشت و قسمت استفاده شده، که موضوعات معناداری در دنیای کودکان نیستند. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۵ تا ۷ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  در جنگلی سرسبز و زیبا حیوانات مختلفی مثل خرس، شیر، زرافه، گوزن و دیگر حیوانات در کنار هم با صلح و آرامش زندگی می‌کنند. در همسایگی آن‌ها کلبه‌ی یک شکارچی قرار دارد که او و پسرش در آن زندگی می‌کنند. شکارچی همیشه در تلاش است حیوانات را شکار کند و حیوانات در هر قسمت ماجراهای مختلفی را در ارتباط با هم و با شکارچی تجربه می‌کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  حیوانات در این سریال برای حل مسائل‌شان با هم همکاری می‌کنند. به نظر شما چرا تنها کار نمی‌کنند؟
  به نظرتان شکار حیوانات کار نادرستی است؟ چرا شکار بعضی از حیوانات ممنوع است و بعضی نه؟
  فکر می‌کنید چرا شکارچی‌ها حیوانات را شکار می‌کنند؟ اگر یک شکارچی ببینید به او چه می‌گویید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۸
  سال انتشار ۱۳۹۷