هوریمیا

(Horimiya)
thumbnail
۱۷ سال به بالا
۱۵ تا ۱۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمه درباره‌ی عشق بین دو هم‌کلاسی با خصوصیات اخلاقی متفاوت و تلاش برای پذیرش خود

سال: 2021
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  هوری دانش‌آموز دبیرستان است. او درس‌خوان است و نمره‌های خوبی می‌گیرد. پدر و مادرش شاغل هستند و کم به خانه می‌آیند. هوری باید مراقب برادر کوچک‌ترش باشد و به کارهای خانه رسیدگی کند. بین او و میامورا رابطه‌ای صمیمانه شکل می‌گیرد. میامورا پسری منزوی است. او روی بدنش خالکوبی دارد و گوش‌هایش را سوراخ کرده است. به خاطر همین، همیشه لباس‌های آستین‌بلند می‌پوشد و موهایش بلند هستند و روی گوش‌هایش را می‌پوشاند. او اعتمادبه‌نفس چندانی ندارد، ولی رابطه با هوری به او کمک می‌کند با خود واقعی‌اش کنار بیاید.
  هوری دختر درس‌خوانی است که هم در کارهای خانه به خانواده‌اش کمک می‌کند هم نمره‌های خوبی می‌گیرد. میامورا منزوی و گوشه‌گیر است. او اعتمادبه‌نفس خوبی ندارد. رابطه با هوری به او کمک می‌کند با خود واقعی‌اش کنار بیاید. او موهایش را کوتاه می‌کند و دیگر خجالت نمی‌کشد به بقیه درباره‌ی خودش بگوید.
  میامورا گوش‌هایش را سوراخ کرده است و گوشواره می‌اندازد. او روی بدنش خالکوبی هم دارد. رابطه‌ی عاشقانه‌ای بین میامورا و هوری شکل می‌گیرد. میامورا خیلی راحت به خانه‌ی هوری می‌رود. ابراز علاقه‌ی دیگر دانش‌آموزها به همدیگر در طول سریال نمایش داده می‌شود.
  هوری گاهی اوقات با لحن زشتی با پدرش صحبت می‌کند. در سریال از واژه‌های توهین‌آمیزی مثل مزخرف نگو، احمق، کودن، ابله، کله‌پوک و عوضی استفاده می‌شود.
  از آن‌جایی که بخش زیادی از فضای سریال در یکی از مدرسه‌های ژاپن اتفاق می‌افتد، تماشای سریال مخاطب را با محیط و شرایط تحصیل در ژاپن آشنا می‌کند.
  هوری‌ گاهی اوقات که عصبانی می‌شود، جیغ و داد راه می‌اندازد و به میامورا مشت می‌زند. در چند موقعیت هم دعوایی بین میامورا و دانش‌آموزها به وجود می‌آید و میامورا به آن‌ها مشت می‌زند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  عنوان سریال انیمه‌ی هوریمیا ترکیبی است از اسم‌های هوری و میامورا. آن‌ها دو شخصیت اصلی سریال هستند که از اوایل سریال به هم علاقه‌مند می‌شوند و با وجود تفاوت‌های شخصیتی زیادی که با هم دارند، ماجراهای مختلفی را از سر می‌گذرانند و تا پایان دبیرستان دوستی‌شان را حفظ می‌کنند. در این سریال مضامینی چون عشق، وفاداری و پذیرش داشتن در مورد خود و دیگران پررنگ شده است. هوری در کارهای خانه به خانواده‌اش کمک می‌کند. او به‌خوبی مراقب برادرش است و وقتی عصبانی می‌شود این عصبانیت را نشان می‌دهد. میامورا منزوی و ساکت است. او خالکوبی‌ها و سوراخ‌های گوشش را از بقیه پنهان می‌کند. رابطه‌ی او و هوری تغییرهای زیادی در میامورا به وجود می‌آورد و او را با خودِ واقعی‌اش آشتی‌ می‌دهد.
  زمان‌هایی که هوری عصبانی می‌شود، به صورت میامورا مشت می‌زند. او با پدرش با لحن خوبی صحبت نمی‌کند و در کل شخصیت‌ها گاهی از واژه‌های توهین‌آمیز استفاده می‌کنند. بین بچه‌های مدرسه رابطه‌ی عاشقانه شکل می‌گیرد. حتی وقتی متوجه می‌شوند هوری با میامورا در ارتباط است، چند تا از پسرها سراغش می‌روند و می‌گویند رابطه‌اش را با آن پسر عجیب به هم بزند و با آن‌ها دوست شود.

  چکیده داستان

  هوری سان و میامورا هم‌کلاسی هستند. هوری درس‌خوان و باهوش است و میامورا منزوی است و نمره‌های خوبی ندارد. چون پدر و مادر هوری به‌شدت مشغول کار هستند، او بعد از مدرسه کارهای خانه را می‌کند و مراقب برادر کوچکش است. بین او و میامورا علاقه‌ای به وجود می‌آید و میامورا به خانه‌ی هوری می‌رود و در کارها و نگهداری از برادر هوری به او کمک می‌کند. آن‌ها ماجراهای مختلفی را در مدرسه پشت سر می‌گذارند. دبیرستان که تمام می‌شود، رابطه‌ی آن دو نفر عمیق‌تر از قبل می‌شود و هوری به میامورا قول می‌دهد همیشه با او بماند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان چه عاملی باعث شد بین هوری و میامورا با وجود تفاوت‌های زیادی که داشتند رابطه‌ی عاشقانه‌ای به وجود بیاید؟
  فکر می‌کنید چرا میامورا توانست خودِ واقعی‌اش را بپذیرد و به‌اصطلاح با خودش دوست شود؟
  آیا با وجود کمک کردن به کارهای خانه و نگهداری از خواهر و برادر کوچک‌تر می‌شود همچنان نمره‌های خوبی گرفت؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۳
  رتبه MPAA TV-۱۴
  مدت زمان ۲۴
  کشور سازنده ژاپن
  استودیو Aniplex، CloverWorks
  بازیگران ساییچرو یاماشیتا، کوکی اوچیاما، هاروکا توماتسو
  سال انتشار ۲۰۲۱