هولمز کیوتو

(Holmes of Kyoto)
thumbnail
۱۶ سال به بالا
۱۴ تا ۱۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمه درباره‌ی کار کردن دختری در عتیقه‌فروشی، آشنایی او با پسری مشهور به هولمز، و همکاری آنان برای حل کردن پرونده‌ها

سال: 2018
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  آئویی دختر جوانی است که از نظر عاطفی آسیب دیده است. پسری که دوستش داشته به او خیانت کرده است و او نمی‌تواند به کسی اعتماد کند. همین اتفاق برای هولمز هم افتاده است. آئویی در عتیقه‌فروشی کار می‌کند و برای خودش درآمد کسب می‌کند. بین او و هولمز علاقه‌ای به وجود می‌آید و هیچ کدام از آن‌ها این علاقه را به زبان نمی‌آورند.
  هولمز پسر باهوشی است که مورد اعتماد همه است. او با تیزبینی پرونده‌های زیادی را حل می‌کند. آئویی هم دختر راستگویی است که تلاش می‌کند چیزهای زیادی یاد بگیرد.
  هولمز پسر بسیار باهوش و خوش‌تیپی است که دخترهای زیادی به او دل بسته‌اند. بارها دخترها دور و بر او می‌آیند و از تیپ و قیافه‌اش تعریف می‌کنند یا دوست دارند با او وارد رابطه شوند. در گذشته به هولمز و آئویی خیانت شده است. طوری که هر دوی آن‌ها از ابراز علاقه به هم خودداری می‌کنند. در موارد معدودی مصرف مشروب‌های الکلی دیده می‌شود.
  در این سریال ژاپنی اطلاعات زیادی درباره‌ی فرهنگ و گذشته‌ی ژاپن داده می‌شود. شخصیت اصلی که کارشناس عتیقه است، بارها تاریخچه‌ای از نقاشی‌ها، ظرف‌ها، هنرمندها و داستان‌های آن‌ها بیان می‌کند.
  فرهنگ ژاپن، معابدش، رسم و آیین‌های مختلف ژاپن در این سریال نمایش داده می‌شود.
  هولمز در هر قسمت پرونده‌ای را حل و فصل می‌کند. مواجهه‌ی هولمز با شخصیت‌های متقلب گاهی همراه تنش است، ولی درگیری و خشونت جدی‌ای پیش نمی‌آمد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمه‌ی هولمز کیوتو اقتباسی از مجموعه رمانی به همین نام و به نویسندگی مای موچیزوکی است. این سریال ماجرای دختر جوانی است که در یک عتیقه‌فروشی مشغول کار می‌شود و با پسر باهوشی که به هولمز مشهور است آشنا می‌شود. اتفاق‌های زیادی در عتیقه‌فروشی می‌افتد و هولمز پرونده‌های زیادی را حل می‌کند. حین حل کردن پرونده‌ها اطلاعات زیادی درباره‌ی فرهنگ ژاپن، هنرمندها، راه‌های تشخیص جنس‌های عتیقه‌ی اصل از جنس‌های تقلبی و… بیان می‌شود. بین هولمز و آئویی علاقه‌ای به وجود می‌آید که ترس جفتشان مانع از گفتنش می‌شود.
  هولمز پرونده‌های زیادی را حل می‌کند و با آدم‌های متقلب روبه‌رو می‌شود. گاهی تنش‌هایی بین آن‌ها به وجود می‌آید. در فیلم دخترهای زیادی دیده می‌شوند که به هولمز علاقه دارند و دوست دارند با او وارد رابطه شوند. تماشای این سریال برای نوجوانان کوچک‌تر 14 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای نوجوانان 14 تا 16 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین خود تماشا کنند تا امکان گفت‌و‌گو داشته باشند.

  چکیده داستان

  دختری به اسم ماشیرو آئویی جان به عتیقه‌فروشی‌ای می‌رود تا نقاشی‌های قدیمی پدربزرگش را بفروشد. آن‌جا با پسری به اسم یاگاشیرا کیوتاکا روبه‌رو می‌شود. یاگاشیرا که پسر تیزبینی است، به هولمز معروف است. آئویی در همان عتیقه‌فروشی مشغول به کار می‌شود و همراه هولمز پرونده‌های مشتری‌هایشان را حل می‌کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  آیا از گذشته جنس عتیقه‌ای در خانواده‌ی شما وجود دارد؟ فرق آن‌ها با جنس‌های امروزی چیست؟
  فکر می‌کنید می‌توانید جنس عتیقه و تقلبی را از هم تشخیص دهید؟
  به نظرتان شخصیت هولمز اغراق شده بود یا واقعی؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۲
  کارگردان Tokihiro Sasaki
  مدت زمان ۲۴
  کشور سازنده ژاپن
  استودیو Seven
  بازیگران ریکیا کویاما، ریوهی کیمورا، کایتو ایشیکاوا
  سال انتشار ۲۰۱۸