هیولاها بهترین دوستانتون هستن

(Momonsters)
thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی چند هیولای رنگارنگ و یادگیری بازی‌های بچه‌های مختلف برای دوست شدن با آن‌ها

سال: 2020
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  هیولاها موجوداتی شاد و بازیگوش‌اند که با هم دوست‌اند. آن‌ها دوست دارند با هم بازی و فعالیت کنند و در حین بازی‌هایشان با هم به اختلاف هم می‌خورند یا از دست هم ناراحت می‌شوند. هیولاها احساسات مختلفی مثل دوست داشتن، خشمگین شدن، ناامیدی، موفق شدن، شکست خوردن و بقیه‌ی احساسات رایج در میان کودکان خردسال را تجربه می‌کنند. احساسات و تجربه‌های هیولاها می‌تواند برای کودکان خردسال، هم‌ذات‌پندارانه و معنادار باشد.
  هیولاها خوش‌خلق و پرانرژی‌اند و از بازی و فعالیت خسته نمی‌شوند. آن‌ها برای راه انداختن فعالیت‌ها به هم کمک می‌کنند و اگر یکی از آن‌ها نتواند کاری را انجام دهد، برایش صبر می‌کنند تا تمرین کند. هیولاها وقتی احساس بدی پیدا می‌کنند آن را بیان می‌کنند و برای بهتر شدن احساس‌شان هم تلاش می‌کنند.
  از کلماتی مثل مسخره، مزخرف، دیوونه و به‌دردنخور استفاده شده است.
  بازی‌ها و فعالیت‌های مختلفی به کودکان آموزش داده می‌شود. به اسامی کشورهای مختلف هم در ابتدای هر قسمت اشاره می‌شود.
  ظاهر هیولاها و اختلاف در بعضی از بازی‌هایشان ممکن است برای کوچک‌ترها ناخوشایند باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی لایو اکشن (ترکیب انیمیشن سه‌بعدی با تصاویر واقعی) درباره‌ی چند هیولای رنگارنگ است که در هر قسمت، با کمک خانم معلمی که صورتش را در تصویر نمی‌بینیم، با کودکی از یکی از کشورهای جهان و بازی یا فعالیت مورد علاقه‌ی او آشنا می‌شوند. معلم، وسایل مورد نیاز و چگونگی انجام بازی یا فعالیت را هم به آن‌ها آموزش می‌دهد. آن‌ها بعد از کلاس، آن بازی یا فعالیت را تمرین می‌کنند تا کاملا یاد بگیرند. هیولاها دلشان می‌خواهد با یادگرفتن علاقه‌های بچه‌های مختلف، با آن‌ها دوست شوند و بتوانند با همه‌ی بچه‌ها بازی کنند. هر وقت یکی از هیولاها نمی‌تواند یک فعالیت را انجام دهد، بقیه به او کمک می‌کنند. آن‌ها در خلال این فعالیت‌ها، احساسات مختلفی مثل ناکامی، لذت، ناامیدی، خشم، همدلی و موفقیت را تجربه می‌‌کنند و پیدا کردن راه‌حل برای مسائل کوچک و ساده را هم تمرین می‌کنند.
  سریال موقعیت ترسناک و خشنی ندارد؛ هرچند ممکن است ظاهر هیولاها و این‌که بعضی یک چشم و بعضی سه چشم دارند یا اختلافات کوچکی که گاهی بین‌شان پیش می‌آید، برای کوچک‌ترها ناخوشایند باشد. هیولاها گاهی در موقع ناراحتی از کلمات ناسزایی مثل مزخرف و مسخره هم استفاده می‌کنند. تماشای این سریال برای کودکان بزرگ‌تر از ۵ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  پنج هیولای رنگی و بامزه دلشان می‌خواهد بهترین دوست بچه‌ها باشند. آن‌ها هر روز به دانشگاه می‌روند و از خانم معلم‌شان یاد می‌گیرند که بچه‌های مختلف چه بازی‌ها و فعالیت‌هایی را دوست دارند. خانم معلم در هر قسمت، بچه‌ای از یکی از کشورهای جهان را به هیولاها معرفی می‌کند و بازی و فعالیت مورد علاقه‌اش را هم به آن‌ها یاد می‌دهد. بعد از آن، هیولاها شروع به انجام آن فعالیت می‌کنند تا آن را یاد بگیرند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  هیولاها در این قسمت با چه فعالیتی آشنا شدند؟ برای انجام این فعالیت چه وسیله‌ای مورد نیاز بود؟ شما هم از این بازی خوش‌تان آمد؟ دوست دارید آن را با دوستانتان انجام دهید؟
  بچه‌ای که در ابتدای این قسمت معرفی شد از چه کشوری بود؟ دوست داشتید بچه‌ای از ایران هم معرفی شود؟ اگر شما می‌خواستید بازی مورد علاقه‌تان را به هیولاها معرفی کنید، چه بازی یا فعالیتی را انتخاب می‌کردید؟
  شما برای دوست شدن با بچه‌های دیگر چه کارهایی انجام می‌دهید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۷۸
  مدت زمان ۷
  کشور سازنده اسپانیا
  استودیو ۳Doubles Producciones، Big Bang Box، KD Productions
  بازیگران جوزفین گراندی، فی هادلی، لیلیانا کابال
  سال انتشار ۲۰۲۰