وزوزی

thumbnail
۴ سال به بالا
۳ تا ۴ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی زنبوری کوچک، دردسرهای او در هر قسمت و ارتباط و دوستی‌اش با بقیه‌ی زنبورها

سال: 1389
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تجربه‌های وزوزی و دوستانش، ارتباط‌شان با هم و شیطنت‌ها و بازی‌هایشان می‌تواند برای کودکان خردسال معنادار باشد.
  وزوزی وقتی متوجه می‌شود کار اشتباهی کرده سعی می‌کند جبران کند. دوستانش هم همیشه او را می‌بخشند و بازی و دوستی را از سر می‌گیرند.
  وزوزی گاهی برای دفاع از خودش دروغ می‌گوید.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که به‌ صورت استاپ‌ موشن ساخته شده، ماجراهای زنبور کاموایی زردرنگی است که در هر قسمت در کنار دوستانش ماجرایی را تجربه می‌کند. او معمولاً اشتباهی می‌کند و ابتدا برای پوشاندن اشتباهش، دروغی می‌گوید اما بعد متوجه می‌شود که ممکن است با این کار دوستانش را از دست بدهد، بنابراین سعی می‌کند اشتباهش را جبران کند و رابطه با دوستانش را از سر بگیرد. چگونگی این تغییر مسیر و فهمیدن اشتباه یا متوجه شدن این که دروغ گفتن کار نادرستی است، در داستان‌ها مشخص نمی‌شود. گاهی وزوزی با خودش حرف می‌زند ولی این خودگویی‌ها چیزی را روشن نمی‌کند و در نهایت می‌بینیم تصمیمش عوض شده است.
  سریال، صحنه‌ی ترسناک و خشنی ندارد. بعضی از خودگویی‌های وزوزی یا تغییراتی که در تصمیم‌هایش می‌دهد ممکن است برای کوچک‌ترها قابل درک نباشند. نکته‌ای که خوب است والدین به آن توجه کنند این است که گاهی اطلاعات غلطی در داستان‌ها داده می‌شود؛ مثلاً وزوزی در مورد جمع کردن عسل از گل‌ها حرف می‌زند. حضور و همراهی والدین می‌تواند در این موارد کمک‌کننده باشد. پیشنهاد می‌شود کودکان زیر ۴ سال، سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  وزوزی یک زنبور کاموایی زردرنگ است که با دوستانش نزدیک برکه‌ای زندگی می‌کند. او هر روز اتفاقات تازه‌ای را تجربه می‌کند یا خودش مسئله‌هایی را ایجاد می‌کند و با کمک دوستانش آن‌ها را حل می‌کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این کارتون را دوست دارید؟ از داستان‌های آن سر در می‌آورید؟
  امروز وزوزی با چه مسئله‌ای روبرو شد؟ او چگونه توانست مسئله را حل کند؟
  به نظر شما وزوزی و صورتی و نارنجی با هم دوست‌اند؟ از کجا می‌فهمید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۸
  سال انتشار ۱۳۸۹