وکیل لینکلن‌سوار

(The Lincoln Lawyer)
thumbnail
۱۸ سال به بالا

سریالی جنایی درباره‌ی بازگشت وکیلی به دنیای وکالت، به عهده گرفتن پرونده وکالت مردی متهم به قتل همسرش، و تلاش او برای پیروز شدن در دادگاه

سال: 2022
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  میکی و مگی از هم جدا شده‌اند و دختر نوجوان آن‌ها به اسم هایلی با مگی زندگی می‌کند. گاهی هایلی پیش پدرش می‌رود. طلاق پدر و مادر در روحیه‌ی او اثر داشته است. او به پدرش دلداری می‌دهد و گاهی وارد پرونده‌های کاری پدر و مادرش می‌شود و حتی در مواردی وارد دادگاهی می‌شود که پدرش وکالت کسی را به عهده گرفته است.
  میکی بعد از سانحه‌ای در موج‌سواری دچار اعتیاد به مواد آرام‌بخش می‌شود و برای ترک مواد شش ماه بستری می‌شود. او از همسر اولش جدا شده است و به همین خاطر دخترش را هم نمی‌تواند هر روز ببیند. میکی برای فراموش کردن همسر اولش با زن دیگری ازدواج می‌کند و آن‌ها خیلی زود متوجه می‌شوند این تصمیم اشتباه بوده و به همین خاطر خیلی زود از هم جدا می‌شوند. همه‌ی این اتفاق‌ها باعث شده میکی، که وکیل خبره‌ای است، اعتمادبه‌نفسش را از دست بدهد، ولی دفتر وکالت جری و پرونده‌هایش امید تازه‌ای را در او به وجود می‌آورد و تمام تلاشش را می‌کند به دوران اوج خودش برگردد.
  میکی به قرص‌های آرام‌بخش اعتیاد داشته است و این موضوع در سریال مطرح می‌شود. نوشیدن مشروبات الکلی در فیلم نمایش داده می‌شود. شخصیت اصلی دو بار ازدواج ناموفق داشته است و مجبور شده طلاق بگیرد. خیانت از موارد مطرح شده در فیلم است.
  تماشای این سریال می‌تواند مخاطب را با شغل وکالت آشنا و به آن علاقه‌مند کند.
  سریال با صحنه‌ی به قتل رسیدن جری وینسنت آغاز می‌شود. میکی صحنه‌هایی را از حادثه‌ی موج‌سواری به یاد می‌آورد. میکی پرونده‌ی قتل همسر تِروِر الیوت را بررسی می‌کند و صحنه‌هایی از محل حادثه و قتل نمایش داده می‌شود. در موقعیت‌های مختلف این احتمال وجود دارد که قاتل جری قصد جان میکی را هم داشته باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال وکیل لینکلن‌سوار اقتباسی است از رمانی نوشته‌ی مایکل کانلی. این سریال ماجرای وکیلی به اسم میکی هالر را روایت می‌کند که بعد از مدت‌ها دوری از فضای دادگاه، پرونده‌های وکالت وکیلی به عهده‌اش گذاشته می‌شود که تازگی به قتل رسیده است. این سریال مضامینی چون تلاش و پشتکار برای رسیدن به خواسته و اثبات وجود را به نمایش درمی‌آورد. میکی که بعد از یک سانحه‌ در موج‌سواری و اعتیاد به قرص‌های آرام‌بخش، اعتمادبه‌نفسش را از دست داده است، با موقعیتی مواجه می‌شود که باید خودش را اثبات کند. او همه‌ی تلاشش را می‌کند مرتکب اشتباه نشود و برنده‌ی دادگاه شود.
  در این سریال موقعیت‌های ترس و خشونت وجود دارد. صحنه‌ی قتل جری، ترس میکی از به قتل رسیدن و صحنه‌ی قتل همسر الیوت و معشوقش از مواردی است که در سریال دیده می‌شود. جری به قرص‌های آرام‌بخش اعتیاد داشته است و ایزی هم به این موضوع اعتراف می‌کند، ولی مصرف مواد در سریال نمایش داده نمی‌شود. نوشیدن مشروبات الکلی در سریال دیده می‌شود. طلاق و خیانت هم از مضامینی است که مطرح می‌شود. تماشای این سریال برای نوجوان‌های بالای 18 سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  میکی هالر وکیلی است که در اثر سانحه‌ای در موج‌سواری به قرص‌های آرام‌بخش اعتیاد پیدا می‌کند و همین قضیه باعث می‌شود از کار وکالت کناره‌گیری کند. وکیل دیگری به اسم جری وینسنت به قتل می‌رسد و میکی متوجه می‌شود جری دفتر وکالت و تمام پرونده‌هایش را به او سپرده است. در بین پرونده‌های جری، پرونده‌ی فرد ثروتمندی به اسم تِروِر الیوت وجود دارد که قرار است به اتهام قتل همسر و معشوقش محاکمه شود. میکی متوجه می‌شود این پرونده خیلی پیچیده است و کسانی که جری را کشته‌اند، احتمالاً قصد جان او را هم داشته باشند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان اگر حادثه‌ی تلخی برای کسی رخ دهد و او نتواند از نظر روحی مدت‌های طولانی سر کار برگردد، باید چه کارهایی انجام دهد تا زودتر با آن حادثه کنار بیاید؟
  فکر می‌کنید شغل وکالت چه سختی‌ها و پیچ و خم‌هایی دارد؟
  به نظرتان میکی چه ویژگی‌هایی داشت که باعث می‌شد در پرونده‌ها موفق شود؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۶
  رتبه MPAA TV-MA
  مدت زمان ۶۰
  کشور سازنده ایالات متحده‌ی آمریکا
  استودیو A+E Studios، Algorithm Entertainment، Dvid E. Kelly Productions، Fineman Entertainment، Hieronymus Pictures، Netflix
  بازیگران بکی نیوتون، مانوئل گارسیا رولفو، نو کمبل
  سال انتشار ۲۰۲۲