پت پستچی

(Postman Pat)

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی درباره‌ی پستچی مهربان یک دهکده‌ی کوچک و روابط گرم و همدلانه‌ی مردم دهکده با یکدیگر

سال: 1981
  بررس فیلم: فریبا قاصدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در این سریال همیشه همه‌ی مسائل به خیر و خوشی حل می‌شود و کودک بدون تجربه‌ی احساساتی چون ترس، دلهره و نگرانی، با مسائل و حوادث مختلف روبه‌رو می‌شود. فضای امن سریال و روابط گرم و محترمانه‌ی افراد با هم از نیازهای برجسته‌ی کودکان، به خصوص کودکان پیش از دبستان است.
  پت، مردی مهربان و خوش‌فکر است که در هنگام ضرورت می‌تواند راه‌حل مناسب را انتخاب کند. او با اهالی دهکده روابط گرمی دارد و در صورت نیاز درخواست کمک می‌کند و به درخواست کمک دیگران هم پاسخ می‌دهد. یکنواختی و شباهت تقریباً در همه‌ی شخصیت‌های سریال دیده می‌شود. همه‌ی بزرگ‌ترها آرام، صبور، خوش‌فکر و مهربان‌اند و همه‌ی بچه‌ها به یک اندازه مؤدب، مسئولیت‌پذیر و شاد.
  در هر قسمت به یک موضوع علمی، اخلاقی یا اجتماعی اشاره‌ای هر چند کوتاه می‌شود.
  پوشش و سبک زندگی روستایی مردم دهکده‌ای در انگستان تا حدودی به تصویر درآمده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  ‌پت پستچی یک سریال انیمیشنی استاپ‌ موشن خمیری است. داستان این سریال راجع به پستچی آرام و مهربانی به نام پت است که در دهکده‌ای به نام گرین‌دیل زندگی می‌کند و هر روز نامه‌های مردم را به دست آن‌ها می‌رساند. پت از آن‌جا که به واسطه‌ی شغلش به همه‌جا رفت‌وآمد می‌کند، بیشتر از هر کسی در جریان مسائل و حوادث دهکده قرار می‌گیرد. مردم دهکده هم مردمانی آرام و مهربان‌اند که روابط محترمانه و نزدیکی با هم دارند. آن‌ها با همدلی و صمیمیت به یکدیگر یاری می‌رسانند و شاد زندگی می‌کنند.
  در این سریال نکته‌ای که موجب ترس، نگرانی یا اندوه بچه‌ها باشد دیده نمی‌شود. در هر قسمت به یک موضوع علمی، اخلاقی یا اجتماعی اشاره‌ای هر چند کوتاه می‌شود و پوشش و سبک زندگی روستایی مردم دهکده‌ای در انگلستان نیز تا حدودی به تصویر درآمده است. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از 5 سال سریال را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  پت، یک پستچی دوست‌داشتنی همراه گربه‌ی سیاه و سفیدش، جِس، در حالی که هر روز نامه‌ها را به دست اهالی دهکده می‌رساند، با مشکلاتی که اهالی دهکده دارند درگیر شده و آن‌ها را حل می‌کند. مردم دهکده‌ی گرین‌دیل مهربان، گرم و صمیمی‌اند و مشکل هر یک از روستائیان مشکل همه‌ی مردم است. هر مسئله‌ای در دهکده با کمک و همکاری اهالی تبدیل به یک خاطره‌ی شیرین می‌شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چرا همه اهالی پت را دوست دارند؟ او چه ویژگی‌هایی دارد که دیگران به او احترام می‌گذارند؟
  به نظر شما چرا مهم است که به دیگران کمک کنیم؟ برای کمک کردن باید منتظر درخواست دیگران بمانیم؟ تا به حال شده خانواده‌ی شما به همسایه‌ها کمک کنند؟
  زندگی مردم در دهکده‌ی گرین‌دیل چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با زندگی شما دارد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۱۵
  سال انتشار ۱۹۸۱