پرندگان خشمگین آبی

(Angry Birds Blues)
thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی سه پرنده‌ی آبی‌رنگ موذی و ماجراجویی‌ها و شیطنت‌های آن‌ها در کنار هم

سال: 2017
  بررس فیلم: نیکو علیپور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های پرندگان، تعقیب و گریزهایشان، ارتباط‌شان با هم و دعواها و همکاری‌هایشان می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  این سریال بدون کلام است ولی پرندگان بارها برای هم زبان‌درازی می‌کنند یا هم را مسخره می‌کنند.
  ضربه خوردن، افتادن، پرت شدن، زدوخورد و انفجار و ویرانی در همه‌ی قسمت‌ها اتفاقات رایجی است. شیوه‌ی اصلی تعامل پرندگان با هم آزارگرانه و همراه با خشونت است. آن‌ها همیشه در حال رقابت با هم، نقشه کشیدن علیه هم، گرفتن حال همدیگر و کلک زدن به همدیگر هستند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که به صورت کامپیوتری و سه‌بعدی و با الهام از شخصیت پرندگان آبی و جوجه‌ها در فیلم پرندگان خشمگین ساخته شده، درباره‌ی سه پرنده‌ی آبی‌رنگ موذی و بامزه است که همیشه در حال رقابت با هم، نقشه کشیدن برای یکدیگر و حال هم را گرفتن‌اند. آن‌ها در هر قسمت، با هدف دست انداختن هم یا کلک زدن به هم نقشه‌ای می‌کشند یا برای هم تله می‌گذارند و با وجود این‌که به هم آسیب می‌زنند یا باعث دردسر برای هم می‌شوند، در پایان می‌خندند و به دوستی‌شان ادامه می‌دهند. به نظر می‌رسد این سریال صرفاً برای سرگرمی ساخته شده ولی شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های شخصیت‌ها، رقابت‌هایشان با هم و دعواها و همکاری‌هایشان می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  ضربه خوردن، افتادن، پرت شدن، زدوخورد و انفجار و ویرانی در همه‌ی قسمت‌ها اتفاقات رایجی است. شیوه‌ی اصلی تعامل پرندگان با هم آزارگرانه و همراه با خشونت است. آن‌ها همیشه در حال رقابت با هم، نقشه کشیدن علیه هم، کلک زدن به هم و حال هم را گرفتن‌اند. بامزه بودن و خنده‌دار بودن این اتفاقات هم، تماشای آن‌ها را خوشایند و سرگرم‌کننده می‌کند. تماشای این سریال برای کودکان زیر 6 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 6 تا 8 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  سه پرنده‌ی آبی موذی و شرور به نام‌های جیک، جی و جیم همیشه در حال بازی و ماجراجویی و دست انداختن یکدیگر و امتحان کردن ایده‌هایی خلاقانه‌اند. چند پرنده‌ی رنگی کوچک‌تر نیز گاهی در این ماجراجویی‌ها وارد می‌شوند و عموماً زحمات پرندگان آبی را به باد می‌دهند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  سراسر این سریال صحنه‌ی زد و خورد و افتادن و پرت شدن است. به نظرتان چرا تماشای این صحنه‌ها برای ما خوشایند و جالب است؟ چه چیزهای دیگری در این سریال را دوست دارید؟
  به نظر شما پرندگان آبی با هم دوست‌اند؟ آن‌ها چه کارهایی می‌کنند که می‌فهمید دوست‌اند؟ شما با دوستان‌تان چگونه رفتار می‌کنید؟
  فکر می‌کنید تماشای این سریال چه تأثیری روی شما می‌گذارد؟ بعد از تماشای هر قسمت چه احساسی دارید؟ دوست دارید چکار کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۳۰
  مدت زمان ۲
  سال انتشار ۲۰۱۷