پرندگان خشمگین

(Angry Birds Toon)

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی پرندگان و خوک‌ها و درگیری و زدوخورد همیشگی‌شان با هم، همراه با تجربه‌ی شکست و پیروزی

سال: 2013
  بررس فیلم: نیکو علیپور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  میل به رقابت و آسیب رساندن به طرف مقابل و تخریب وسایل ممکن است برای بعضی کودکان همذات‌پندارانه باشد؛ به‌خصوص کودکانی که درون‌شان خشم دارند و رابطه‌ی خوبی با همسالان یا بزرگ‌ترها ندارند.
  محصولات زیادی با شخصیت‌های این کارتون در بازار موجودند و تماشای آن ممکن است میل به خرید این محصولات را در کودکان افزایش دهد.
  این سریال صحنه‌های خشن و ترسناک زیادی دارد؛ از جمله تعدد درگیری‌های بین خوک‌ها و پرندگان و خوک‌ها با خودشان و تلاش برای آسیب رساندن به یکدیگر، سقوط شخصیت‌ها از ارتفاع، برخورد به صخره.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی و بدون کلام، با محوریت شخصیت‌های اصلی بازی پرندگان خشمگین ساخته شده است. این سریال، پرندگان و خوک‌ها را معرفی می‌کند و داستان‌هایی درباره‌ی گذشته‌شان تعریف می‌کند. در تمام داستان، رقابتی میان پرندگان و خوک‌ها در جریان است و ما در هر قسمت شاهد داستان‌هایی از آن‌ها هستیم. آن‌ها در طول هر قسمت سعی دارند به یکدیگر آسیب برسانند. همچنین خوک‌ها تلاش می‌کنند تا تخم‌های پرندگان را بدزدند. به نظر می‌رسد سریال صرفاً برای سرگرمی و خنداندن و البته تبلیغ محصولات مرتبط با آن ساخته شده است.
  این سریال صحنه‌های خشن و ترسناک زیادی دارد؛ از جمله سقوط شخصیت‌ها از ارتفاع، برخورد به صخره و تعدد درگیری‌های خوک‌ها و پرندگان با یکدیگر. تماشای آن برای کودکان زیر 5 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۵ تا ۷ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت گفتگو در باره‌ی موضوعات خشن و ترسناک داستان برایشان فراهم شود.

  چکیده داستان

  داستان‌های این سریال درباره‌ی روابط خوک‌ها و پرندگان است که به ماجراهایی که در بازی پرندگان خشمگین با هم دارند، برمی‌گردد. آن‌ها مدام در حال رقابت و مبارزه با یکدیگرند. در بعضی صحنه‌ها تمرکز روی خوک‌ها یا پرندگان است که در حال ارتباط با اعضای گروه خودشان‌ هستند ولی این روابط هم اغلب به شاخ و شانه کشیدن و اتفاقات بد ختم می‌شوند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  فکر می‌کنید دلیل محبوبیت کارتون پرندگان خشمگین و بازی‌اش در بین کودکان چیست؟
  آیا دیدن این کارتون شما را به بازی آن علاقه‌مندتر می‌کند؟ یا اول با بازی آشنا شدید و به‌خاطر آن خواستید کارتونش را هم ببینید؟
  تا به حال شده وسیله‌ای را بدون این‌که به آن نیاز داشته باشید و فقط به خاطر این‌که عکس پرندگان خشمگین دارد بخرید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["کمدی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["کمدی"]
  مدت زمان ۳
  سال انتشار ۲۰۱۳