پرونده‌های جانوران

(The Creature Cases)
thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی دو حیوان کارآگاه و همکاری آن‌ها برای حل معماهای مختلف در زندگی حیوانات

سال: 2022
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ماجراجویی‌های سم و کیت، دوستی‌شان با هم و اختلافاتی که بین‌شان پیش می‌آید، همچنین دنبال کردن معماهای مختلفی که به زندگی حیوانات مربوط می‌شوند، همگی می‌توانند برای کودکان قابل ارتباط و معنادار باشند.
  سم و کیت نسبت به مسئولیت کارآگاهی‌شان جدی و متعهدند. آن‌ها سرنخ‌ها را به دقت دنبال می‌کنند تا به راه‌حل برسند. آن‌ها همچنین همکاری خوبی با هم دارند و برای رسیدن به جواب معما به هم کمک می‌کنند. همه‌ی شخصیت‌های اصلی سریال رفتار محترمانه‌ای با هم دارند و برای رسیدن به هدف به یکدیگر کمک می‌کنند.
  از کلمات و عبارات توهین‌آمیزی استفاده شده: بوگندو، کودن، گم شو، دورو، بازی کثیف، بزن به چاک، نفله. کلمات سنگینی چون مستهجن یا تعبیه به کار رفته که ممکن است برای کوچک‌ترها قابل درک نباشند. بعضی شخصیت‌ها آروغ می‌زنند یا گاز معده خارج می‌کنند.
  در قسمت‌های مختلف سریال به انواع جانوران و بعضی از خصوصیات‌شان اشاره می‌شود و در پایان هر قسمت، درستی این اطلاعات توسط دو شخصیت تایید می‌شود. شخصیت‌ها مدام روی مشاهده‌گری دقیق و دنبال کردن سرنخ‌ها برای رسیدن به پاسخ تاکید می‌کنند.
  در هر قسمت برای حیوانات دردسرهایی پیش می‌آید؛ مثلاً ماری راننده‌ی قطار را نیش می‌زند و قطار نزدیک است تصادف کند یا کرگدن‌ها به خاطر پریدن گربه‌ای روی پشت‌شان عصبانی می‌شوند و وسایل اطراف را به هم می‌ریزند. کیت و سم در بعضی قسمت‌ها مجرمان را تعقیب می‌کنند. در برخی از قسمت‌ها هم حیواناتی گم می‌شوند. همه‌ی این اتفاقات ختم به خیر می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  پرونده‌های جانوران، سریال انیمیشنی و سه‌بعدی است. داستان سریال درباره‌ی ماجراجویی‌های دو کارآگاه حیوانات به نام کیت و سم است که در هر قسمت باید جواب معمایی در زندگی حیوانات را پیدا کنند. در ابتدای هر قسمت، وقتی حیوانات مختلف به دردسر می‌افتند، دو موش عکاس از صحنه عکس و فیلم می‌گیرند و برای مدیرِ لیگ کارآگاهان می‌فرستند. مدیر هم پرونده را در اختیار سم و کیت می‌گذارد تا به آن رسیدگی کنند. آن‌ها باید با مشاهده‌ی دقیق شواهد و با دنبال کردن سرنخ‌هایی که در محل حادثه پیدا می‌کنند، مسئله‌ای را که عموماً به جنبه‌های مختلف زندگی حیوانات و ویژگی‌های آن‌ها مربوط می‌شود، حل کنند. آن‌ها برای حل کردن معماها باید به صورت گروهی کار کنند. در پایان هر قسمت، موش‌ها اطلاعاتی را که در آن قسمت به ویژگی‌های واقعی حیوانات اشاره داشته تایید می‌کنند. در این سریال تلاش شده تا مجرمان موجودات بدی نباشند؛ آن‌ها از روی غرایز حیوانی یا از سر اشتباه برای دیگران دردسر درست می‌کنند و در اغلب قسمت‌ها به آن‌ها کمک می‌شود تا غریزه‌شان را در مسیر درستی استفاده کنند.
  معماهایی که در هر قسمت پیش می‌آیند ممکن است برای کوچک‌ترها ترسناک باشند؛ مثلاً حیواناتی به خطر می‌افتند یا گم می‌شوند. بین سم و کیت و مجرمان هم گاهی تعقیب و گریز پیش می‌آید. بعضی از کلماتی که سم و کیت استفاده می‌کنند سنگین و برای کودکان نامفهوم‌اند. بخشی از اطلاعاتی هم که در هر قسمت ارائه می‌شوند از دقت لازم برخوردار نیستند یا برای قابل فهم شدن، بیش از اندازه ساده‌سازی شده‌اند و ممکن است به برداشت‌های اشتباهی در کودکان منجر شوند. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۴ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۴ تا ۶ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی بزرگ‌ترها تماشا کنند تا هم احساس امنیت کنند و هم فرصت داشته باشند درباره‌ی اتفاقات هر قسمت با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  سم و کیت دو کارآگاه همکارند که در لیگ مخفی حیوانات و زیر نظر مدیر اسکرچ کار می‌کنند. وقتی در زندگی حیوانات اتفاقی می‌افتد که روند طبیعی زندگی‌شان را به هم می‌زند، جوخه‌ی موش‌ها از صحنه عکس و فیلم می‌گیرند و برای مدیر اسکرچ می‌فرستند. مدیر هم سم و کیت را صدا می‌زند و پرونده را در اختیارشان می‌گذارد. سم و کیت با همکاری با هم و با مشاهده‌ی دقیق شواهد و دنبال کردن سرنخ‌ها موفق می‌شوند پرونده را حل کنند. در پایان هم جوخه‌ی موش‌ها اطلاعات واقعی مربوط به پرونده را که معمولاً مربوط به ویژگی‌های حیوانات مختلف است، تایید می‌کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  در این قسمت سم و کیت با استفاده از چه اطلاعاتی توانستند معما را حل کنند؟ اگر شما جای آن‌ها بودید به چه چیزهای دیگری دقت می‌کردید؟
  به نظرتان سم و کیت فقط با هم همکارند یا دوست هم هستند؟ فکر می‌کنید همکار بودن و دوستی چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟
  گاهی بین سم و کیت رقابت پیش می‌آید ولی این رقابت‌ها دوستی‌شان را از بین نمی‌برد. شما هم تجربه‌ای مشابه آن‌ها با دوستان‌تان داشته‌اید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۲
  رتبه MPAA TV-Y
  مدت زمان ۲۸
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
  استودیو Choice Provisions، Silvergate Media، TeamTO
  جایزه ها کری شیل، جوزف بالدراما
  بازیگران تریسا گالاگر، جوزف بالدراما، کری شیل
  سال انتشار ۲۰۲۲