پشمالوهای بامزه

(The Twisted Wiskers Show)

thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی چالش‌های زندگی حیوانات در رابطه با انسان‌ها

سال: 2010
  بررس فیلم: علی نجفی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تلاش شخصیت‌ها برای موفقیت، و تجربه‌ی پیروزی و شکست ممکن است برای کودکان معنادار باشد.
  مضامینی از وفاداری، جبران اشتباه و پشتکار برای دستیابی به موفقیت وجود دارد.
  صحنه‌های متعددی از زد و خورد، تعقیب و گریز و حوادثی نظیر تصادف، برق‌گرفتگی، سقوط از بلندی وجود دارد. تصاویر حیوانات با قیافه‌های ترسناک، دندان‌های تیز، چشم‌های بزرگ و دهان گشاد ممکن است برای کوچک‌ترها ترسناک باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال کامپیوتری سه‌بعدی که در فارسی پشمالوهای بامزه نام گرفته، به ماجراهای کمدی در مورد حیوانات مختلف در رابطه با انسان‌ها می‌پردازد. تلاش خستگی‌ناپذیر شخصیت‌ها برای رسیدن به خواسته‌هایشان ممکن است برای کودکان معنادار باشد. همچنین مضامینی از دوستی و وفاداری در شخصیت‌ها دیده می‌شود اما معمولاً حس رقابت و ستیزه‌جویی آن‌ها ویژگی‌های مثبت اخلاقی‌شان را می‌پوشاند. آن‌ها برای رسیدن به هدف‌شان به هر کاری دست می‌زنند؛ گاهی حتی سعی می‌کنند دوست خود را از گردونه‌ی رقابت حذف کنند. به نظر می‌رسد این سریال تنها کوشیده تا با حوادث خنده‌دار و نمایش سماجت حیوانات، فرصتی برای خندیدن کودکان فراهم کند.
  این سریال صحنه‌های خشن و ترسناک متعددی دارد؛ از تصادف، برق‌گرفتگی و سقوط از بلندی گرفته تا درگیری، زدوخورد و تعقیب و گریز. البته حیوانات معمولاً آسیب جدی‌ای نمی‌بینند و ماجرا ادامه می‌یابد؛ با این حال، ممکن است کودکان حساس را ناراحت کند. همچنین، قیافه‌های شخصیت‌ها در بعضی صحنه‌ها با دندان‌های تیز، چشم‌های بزرگ و دهان گشاد ممکن است برای کوچک‌ترها ترسناک باشد. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۶ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۶ تا ۸ سال نیز در صورتی پیشنهاد می‌شود که سریال را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت گفتگو در مورد ترس‌ها و نگرانی‌هایشان را داشته باشند.

  چکیده داستان

  پشمالوهای بامزه در هر قسمت به ماجرایی کاملاً متفاوت در مورد حیوانات مختلفی نظیر گربه، سگ، خرگوش، سنجاب و خرس، می‌پردازد؛ از تلاش‌های گربه‌ها برای دزدیدن غذا گرفته تا خرسی که خود را رئیس سفینه‌ی فضایی می‌داند. تلاش خستگی‌ناپذیر آن‌ها در رقابت برای پیروزی اغلب به خراب‌کاری، حادثه و شکست می‌انجامد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  داشتن حیوان خانگی چه مسئولیت‌هایی به همراه دارد؟ دوست دارید حیوان خانگی داشته باشید؟
  آیا سبک انیمیشن این سریال را می‌پسندید؟ به نظر شما، آیا سبک ظاهری آن‌ها حرکات و رفتارهایشان را بامزه‌تر می‌کند؟
  چه چیزی را در این سریال دوست دارید؟ چه چیزی باعث می‌شود بخواهید آن را دنبال کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  مدت زمان ۲۲
  سال انتشار ۲۰۱۰