پلنگ صورتی

(The Pink Panther)

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی از ماجراهای سرگرم‌کننده‌ی یک پلنگ صورتی‌رنگ با شخصیتی خونسرد و چهره‌ای آرام

سال: 1969
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دردسرهایی که در طول سریال برای پلنگ صورتی پیش می‌آید و این‌که همیشه از پس آن‌ها برمی‌آید، می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  پلنگ صورتی شخصیت آرام و خونسردی دارد، در ارتباط با دیگران حسن نیت دارد و مسائلش را بدون خشونت و با دردسر کم حل می‌کند.
  پلنگ صورتی در تیتراژ سریال سیگار می‌کشد و بقیه‌ی شخصیت‌ها هم در طول سریال سیگار برگ می‌کشند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال کارتونی پلنگ صورتی که انیمیشنی دوبعدی و بدون کلام است، اقتباسی آزاد از فیلمی قدیمی با همین نام است که ماجراهای هیجان‌انگیز پلنگ صورتی، با اخلاقیات اشراف‌زادگان انگلیسی را روایت می‌کند. او با خونسردی تمام در موقعیت‌های ناامیدکننده و دشوار ظاهر می‌شود و این خونسردی و آرامش، گاهی دیگران را خشمگین می‌کند و ماجراهای خنده‌داری را رقم می‌زند. او قلب بزرگی دارد و همیشه با قصد و نیت خوب با دیگران برخورد می‌کند.
  این سریال بدون کلام است و ممکن است درک بعضی از جوک‌ها و موقعیت‌های طنز آن برای کودکان کوچک‌ دشوار باشد. با این وجود، از آن‌جایی که برخلاف سریال‌های مشابه، در این سریال از صحنه‌ها و موقعیت‌های خشن یا کلمات و عبارات توهین‌آمیز خبری نیست، کودکان کوچک‌تر هم می‌توانند از تماشای آن لذت ببرند؛ به‌جز این‌که پلنگ صورتی در تیتراژ سریال سیگار می‌کشد و بقیه‌ی شخصیت‌ها هم در طول فیلم سیگار برگ می‌کشند. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۵ تا ۷ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  این سریال کلاسیک، ماجراهای سرگرم‌‌کننده‌ و خنده‌دار پلنگ صورتی را به تصویر می‌کشد. او در موقعیت‌های مختلف، هر چقدر هم که آن موقعیت‌ها به نظر دشوار و چالش‌برانگیز برسند، با آرامش رفتار می‌کند؛ از جمله هنگامی که با دشمن درجه یکش، کارآگاهی سمج، مواجه می‌شود.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  چه موضوعاتی در پلنگ صورتی برای شما خنده‌دار است؟ چه چیزهایی موقعیت‌ها را تبدیل به جوک می‌کنند؟
  به نظرتان تفاوت جوک‌های مناسب با جوک‌های نامناسب چیست؟ جوک‌های پلنگ صورتی به نظر شما از کدام دسته‌‌اند؟
  بدون کلام بودن این سریال را دوست دارید؟ چه کارتون‌های دیگری را می‌شناسید که بدون کلام‌اند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","کمدی"]
  مدت زمان ۷
  سال انتشار ۱۹۶۹