پنگوئن کوچولویی به نام پورورو

(Pororo the Little Penguin)

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از زندگی روزمره‌ی یک پنگوئن کوچک و دوستانش، کنجکاوی‌های همیشگی آن‌ها و همکاری‌شان برای حل کردن مسائل روزمره

سال: 2003
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های پورورو و دوستانش، ارتباط و دوستی بین‌شان و ماجراهایی که هر روز تجربه می‌کنند، مثل دوستی و بازی، کنجکاوی، ترس و غم، و حل کردن مسائل روزمره، همگی برای کودکان خردسال همذات‌پندارانه و معنادارند.
  پورورو کنجکاو و شاد است و دوست دارد از همه چیز سر دربیاورد. او مهربان و با مسئولیت هم هست، ارتباط خوبی با دوستانش دارد و همیشه برای کمک به بقیه آماده است. دوستان او هم مهربان و حمایتگرند. پورورو و دوستانش برای حل مسائل، به هم و به دیگران کمک می‌کنند. آن‌ها در همه حال شاد و پرانرژی‌اند و دوست دارند یکدیگر را خوشحال کنند. ارتباط‌شان با هم و با سایر حیوانات، محترمانه و همراه با مهربانی است.
  کودکان در خلال داستان‌ها با موضوعات مختلفی مثل طبیعت، حیوانات، و بعضی پدیده‌های طبیعی مثل برف آشنا می‌شوند. همچنین، در این سریال به مهارت‌هایی مثل همکاری و همدلی با دیگران، احترام به آن‌ها، شناخت خود و بیان احساسات، دوستی با طبیعت و حیوانات هم پرداخته می‌شود.
  در بعضی قسمت‌ها اتفاقاتی می‌افتند که ممکن است کوچک‌ترها را بترسانند؛ مثلاً یک آدم آهنی حیوانات را دنبال می‌کند و مجبورشان می‌کند شیرینی بخورند یا اژدهایی هست که حیوانات را می‌ترساند؛ هرچند بعداً تبدیل به دوست آن‌ها می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که به ‌صورت کامپیوتری و سه‌بعدی ساخته شده، درباره‌ی ماجراهای روزمره‌ی یک پنگوئن کوچک مهربان و دوستانش است که در دهکده‌ای برفی زندگی می‌کنند. آن‌ها ارتباط خوبی با هم دارند و چیزهای زیادی از هم یاد می‌گیرند. پورورو و بقیه دوست دارند به همه کمک کنند و آن‌ها را هم خوشحال کنند. آن‌ها در ماجراجویی‌هایشان، با مسئله‌های کوچکی مواجه می‌شوند و سعی می‌کنند برای آن‌ها راه‌حل پیدا کنند. این سریال کودکان خردسال را ترغیب می‌کند تا درباره‌ی دنیای اطراف‌شان کنجکاو باشند و با یکدیگر ارتباط خوبی برقرار کنند. دوستی، مهربانی و کمک و توجه به خواسته‌ها و احساسات دیگران از موضوعات پررنگ در این سریال‌اند.
  رویکرد این سریال در آموزش، مثبت و غیرمستقیم است؛ به این معنی که با شناخت کودک و نیازها و علاقه‌هایش و با نزدیک شدن به جهان کودکان، سعی دارد به آن‌ها کمک کند تا خود و دنیای اطراف‌شان را بهتر بشناسند و ارتباط بهتری با جهان برقرار کنند. این آموزش‌ها با ایجاد احساس امنیت و آرامش در کودک، او را در یادگیری موضوعات موردنیازش همراهی می‌کنند. به تصویر کشیدن موقعیت‌های شکست و ناکامی و حضور حمایتگر دوستان در این موقعیت‌ها، فرصت‌های یادگیری و شناخت خود را در این سریال پررنگ کرده است. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  پورورو پنگوئن آبی و سفید کوچکی است که به همراه دوستانش در دهکده‌ای برفی در جنگل پرونگ پرونگ زندگی می‌کند. او و دوستانش هر روز ماجراهای تازه‌ای تجربه می‌کنند و چیزهای زیادی یاد می‌گیرند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز پورورو و دوستانش با چه مسئله‌ای مواجه شدند؟ آن‌ها چگونه مسئله‌شان را حل کردند؟
  شما با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟ چطور به آن‌ها نشان می‌دهید که با هم دوستید؟
  وقتی برای دوست‌تان مسئله‌ای پیش بیاید شما به او کمک می‌کنید؟ وقتی برای خودتان مسئله‌ای پیش بیاید آن را چگونه حل می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۱۰
  سال انتشار ۲۰۰۳