پونی کوچولوی من: خودی نشان بده

(My Little Pony: Make Your Mark)
thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریال انیمیشنی درباره‌ی بازگشت قدرت جادویی به سرزمین پونی‌ها، زندگی در کنار اسب‌های معمولی و مواجهه با حس حسادت آن‌ها

سال: 2022
  بررس فیلم: آیلار عباس زاده

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  زیپ و دوستانش به ماجراجویی می‌پردازند، در کنار هم زندگی می‌کنند و دوستی آن‌ها با یادگیری تفاوت‌های یکدیگر و مقابله با چالش‌های مختلف همراه است. مادر زیپ از او می‌خواهد برای شاهزاده شدن خود را آماده کند، اما زیپ با او مخالفت می‌کند و به زندگی کردن در کنار دوستانش علاقه‌ی بیشتری دارد. پوزی که یک اسب معمولی است به قدرت جادویی پونی‌ها حسادت می‌کند و سعی می‌کند قدرت آن‌ها را بی‌اهمیت جلوه دهد.
  پونی‌هایی که قدرت جادویی دارند با مشارکت و کار تیمی به دنبال حل مشکلشان هستند. هر یک از آن‌ها مهارت متفاوتی دارد و در مأموریت‌هایشان با اعتماد به هم از ویژگی‌های یکدیگر استفاده می‌کنند. اسب‌های زمینی فاقد جادو هستند و برخی از آن‌ها از بازگشت جادو متنفرند و آن را ناعادلانه می‌دانند، اما با گذر زمان اسب‌های معمولی به پذیرش می‌رسند و دوستان خود را درک می‌کنند. پونی‌ها به آن‌ها می‌گویند که قدرت جادویی می‌تواند برای زندگی آن‌ها نیز مفید باشد. زیپ بعد از مواجه‌ شدن با شکست‌های پی‌درپی متوجه می‌شود تنها راه قدرت گرفتن جادوی آن‌ها، اتحاد است. مادر زیپ، بعد از شنیدن خواسته‌های فرزندش به او اجازه می‌دهد در خلیج کنار دوستانش باقی بماند و از خواسته‌های او حمایت می‌کند.
  کودکان ممکن است با دیدن انیمیشن پونی‌ها به خرید اسباب‌بازی‌های پونی ترغیب شوند. همچنین پونی‌ها در اکثر صحنه‌ها از تلفن همراه استفاده می‌کنند.
  در برخی صحنه‌ها قدرت جادویی پونی‌ها ضعیف می‌شود و در پی آن پونی‌ها در حین پرواز به زمین سقوط می‌کنند، پای اسب‌های معمولی به زمین می‌چسبد و یک چاله‌ی فضایی بزرگ روی زمین تشکیل می‌شود. طوفان ترسناکی در شهر اتفاق می‌افتد و باعث ترس پونی‌ها و خرابی در شهر می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی پونی کوچولوی من: خودی نشان بده، درباره‌ی زندگی سه گروه از اسب‌ها یعنی؛ پونی‌ها، اسب‌های معمولی و پگاسی ها است. بعد از بازگشت قدرت جادویی به شهر، این سه گروه در کنار هم به‌خوبی زندگی می‌کنند، اما به ناگهان پونی‌ها متوجه ضعیف شدن قدرت کریستال جادویی می‌شوند که درنتیجه‌ی آن، پونی‌ها نمی‌توانند کارهای جادویی خود را به‌خوبی انجام دهند. آن‌ها در حین پرواز به زمین می‌افتند، باعث اختلال در زندگی اسب‌های معمولی می‌شوند و امنیت آن‌ها را به خطر می‌اندازند. اسب‌های معمولی به این وضعیت اعتراض دارند و نداشتن قدرت جادویی را ناعادلانه می‌دانند. زیپ، که یک پونی مهربان و تلاشگر است بعد از مواجهه با دردسرهای فراوان متوجه می‌شود تنها راه بازگشت قدرت کریستال جادویی، اتحاد پونی‌ها با هم برای نجات دادن اسب‌های گیر افتاده است. پونی‌ها با مشارکت و کار تیمی مشکلات را یک‌به‌یک حل می‌کنند و در مأموریت‌ها با تلاش، صبر و اعتماد به یکدیگر به پیروزی می‌رسند. در طول سریال کودکان با احساساتی نظیر شادی، غم، ترس، حسادت و خشم آشنا می‌شوند.
  این سریال دارای موقعیت‌های کمی از ترس و خشونت است. طوفان ترسناکی رخ می‌دهد و خرابی‌هایی را در شهر ایجاد می‌کند. کم شدن قدرت جادویی پونی‌ها باعث می‌شود برخی از آن‌ها در حین پرواز سقوط کنند و یا باعث اختلال در نظم زندگی اسب‌های معمولی شوند، اما در هیچ یک از صحنه‌ها کسی آسیب نمی‌بیند.

  چکیده داستان

  بعد از بازگشت جادو به سرزمین پونی‌ها سه نوع پونی؛ تک‌شاخ، پگاسی و اسب‌های زمینی دوباره با هم متحد می‌شوند، اما هنوز هم در زندگی مشترک و در مواجهه با جادوی جدیدشان با موانعی روبرو هستند. زیپ که با فشار مادرش برای شاهزاده شدن روبه‌رو است متوجه می‌شود که قدرت کریستال‌ها در حال محو شدن هستند. ضعیف شدن قدرت کریستال‌ها، قدرت جادویی پونی‌ها را کاهش داده است و باعث اختلال در زندگی سایر اسب‌ها شده است. حال پونی‌ها با هم متحد می‌شوند تا قدرت کریستال‌ها را بازگردانند، خشم اسب‌های معمولی را کنترل کنند و زندگی اسب‌های در خطر افتاده را نجات دهند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما قدرت جادویی باید برای همه پونی‌ها یکسان باشد؟
  پیشنهاد شما به پوزی برای کنترل حس حسادتش چیست؟
  چه نیرویی باعث اتحاد پونی‌ها با هم شده است؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۲
  تعداد قسمت ها تا کنون ۹
  رتبه MPAA TV-Y
  مدت زمان ۲۲
  کشور سازنده آمریکا
  استودیو Allspark Animation، Thunderbird Entertainment، Hasbro، Entertainment One، Boulder Media
  بازیگران آنا سانی، جنا وارن، مایتری راماکریشنان
  سال انتشار ۲۰۲۲