پیپ و پوزی

(Pip and Posy)
thumbnail
۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی درباره‌ی دوستی خرگوش و موش و تجربه‌های شاد و آموزنده‌ی دوستی آن‌ها

سال: 2021
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  پیپ و پوزی کنجکاو و ماجراجو هستند. آن‌ها همدیگر را دوست دارند. برای هم کادوهای بدون مناسبت می‌خرند. به همدیگر حسادت نمی‌کنند. کودکان با تماشای این مجموعه می‌تواند با پیپ و پوزی هم‌ذات‌پنداری کند. جهان این خرگوش و موش مشابه جهان کودکان خردسال است. آن‌ها بازی و شیطنت می‌کنند و دوستی عمیقی با هم دارند.
  پیپ و پوزی مهربان هستند. وقتی پیپ احساس مریضی می‌کند، پوزی از او پرستاری می‌کند. وقتی پوزی شب پیش پیپ می‌ماند و عروسکش را خانه جا گذاشته، پیپ عروسک خودش را به او می‌دهد. پوزی کادوی بدون مناسبت برای پیپ می‌خرد. زمانی هم که بین آن‌ها سوءتفاهمی پیش می‌آید، با صحبت کردن مشکل را حل می‌کنند.
  هر قسمت از این مجموعه داستان متفاوتی دارد. تمام آن‌ها آموزنده است. کودک با تماشای هر قسمت چیزهای مختلفی یاد می‌گیرد. این‌که در دنیای دوست‌ها چه اتفاق‌هایی می‌افتد. ازخودگذشتگی، به فکر بقیه بودن، مهربانی، مشارکت جمعی و... از موارد آموزنده‌ی این سریال است. آن‌ها بازی‌های هیجان‌انگیزی اختراع می‌کنند، دوست‌های جدید پیدا می‌کنند و یاد می‌گیرند به تفاوت‌های هم و خصوصیات اخلاقی متفاوتشان احترام بگذارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال پیپ و پوزی اقتباسی است از کتاب‌هایی با همین عنوان به قلم کامیلا رِید و تصویرگری اکسل شفلر. این مجموعه ماجرای دوستی خرگوش و موشی به نام پیپ و پوزی است. آن‌ها خیلی همدیگر را دوست دارد و هر کاری برای خوشحالی دوستشان انجام می‌دهند. آن‌ها به خانه‌های هم می‌روند، با اسباب‌بازی‌های هم بازی می‌کنند، برای هم کادو می‌خرند، بازی‌های جدید اختراع می‌کنند، دوست‌های تازه پیدا می‌کنند و… . اگر بین آن‌ها اختلافی به وجود بیاید، یا از دست هم ناراحت شوند، با صحبت کردن مشکلشان را برطرف می‌کنند. پیپ و پوزی با دوستی‌شان چیزهای زیادی یاد می‌گیرند و مخاطب با تماشای آن‌ها همان چیزهای مثبت را می‌آموزد.

  چکیده داستان

  پیپ و پوزی با هم دوست‌های صمیمی هستند. آن‌ها با هم تجربه‌های مشترکی را پشت سر می‌گذارند. همیشه با هم بازی می‌کنند. خانه‌های هم می‌روند. با اسباب‌بازی‌های هم بازی می‌کنند. گاهی بین آن‌ها سوءتفاهم‌ها و ناراحتی‌هایی به وجود می‌آید، ولی آن‌ها با صحبت کردن مشکلاتشان را حل می‌کنند. آن‌ها همیشه به هم کمک می‌کنند و بهترین دوست‌های همدیگر هستند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  پیپ و پوزی با این‌که دوست‌های خوبی هستند، گاهی از دست هم ناراحت می‌شوند. آن‌ها چطوری مشکلشان را حل می‌کنند؟
  بهترین دوست شما کیست؟ چرا؟
  شما برای دوست‌هایتان چه کارهایی می‌کنید که خوشحال شوند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۵۳
  مدت زمان ۸
  کشور سازنده انگلستان
  استودیو Blue-Zoo Animation Studio، Bubble TV Group، Magic Light Pictures، Milkshake!، Sky Television، The Ark، Zweites Deutsches Fernsehen (ZDF)
  جایزه ها جایزه‌ی بهترین انیمیشن پیش‌دبستانی جشنواره‌ی فیلم انگلستان
  بازیگران رافائلا کرو، فلیکس تاندون، نلی پیکریل
  سال انتشار ۲۰۲۱