چاپی و چاپو

(Chapi Chapo)
thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی دختر و پسری شاد و بازیگوش، کنجکاوی‌های همیشگی آن‌ها و تلاش‌شان برای حل مسائل ساده

سال: 1974
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌ها و بازیگوشی‌های چاپی و چاپو، کنجکاوی‌هایشان و این‌که هر روز با موضوع تازه‌ای مواجه می‌شوند، برای کودکان خردسال قابل ارتباط است.
  چاپی و چاپو کنجکاو و بازیگوش‌اند و دوست دارند از همه چیز سر در بیاورند. آن‌ها در عین حال، مهربان هم هستند و در همه‌ی کارها به هم کمک می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی استاپ موشن و بدون کلام، درباره‌ی دختر و پسری بازیگوش به نام‌های چاپی و چاپو است که کلاه‌هایی بزرگ بر سر دارند. چاپی دختر است و قرمز پوشیده و چاپو که پسر است، آبی. در هر قسمت آن‌ها در میان مکعب‌هایی در اندازه‌ها و رنگ‌های مختلف، در حال جست‌وخیز و گشت‌وگذارند و همیشه با چیز تازهای مواجه می‌شوند که از مکعبی بیرون می‌آید. چاپی و چاپو با مسئله‌های ساده‌ای روبه‌رو می‌شوند و سعی می‌کنند با کمک هم این مسئله‌ها را حل کنند. آن‌ها همیشه در حال خنده و شادی‌اند و دنیایشان سرشار از بازی و شگفتی و کنجکاوی است.
  صحنه یا موقعیت ترسناک و خشنی در این سریال وجود ندارد و سراسر، شادی و بازیگوشی و جست‌وخیز است. فضای سریال و استفاده از مکعب‌های رنگی ممکن است کودکان را به بازی با مکعب‌ها ترغیب کند و آن‌ها را نسبت به دنیای اطراف‌شان کنجکاو و علاقه‌مند کند. بدون کلام بودن داستان‌ها هم کمک می‌کند تا کوچک‌ترها راحت‌تر با فضای داستان همراه شوند. تماشای این سریال برای کودکان بالای ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  چاپی و چاپو دختر و پسری هستند با کلاه‌های بزرگ. چاپی که دختر است، لباس و کلاه قرمز پوشیده و چاپو که پسر است، لباس و کلاهش آبی است. آن‌ها در فضایی پر از مکعب‌های رنگارنگ زندگی می‌کنند و در میان مکعب‌ها بازی و جست‌وخیز می‌کنند. آن‌ها شبیه دوقلوها به نظر می‌رسند و همه‌ی کارهایشان را با هم انجام می‌دهند. هر قسمت با شیطنت‌ها و بازی‌های آن‌ها شروع می‌شود و به پایان می‌رسد.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این سریال را دوست دارید؟ بعد از تماشای آن دوست دارید چکار کنید؟
  دوست دارید خواهر یا برادر داشته باشید؟ اگر داشته باشید با او چه بازی‌هایی می‌کنید؟ با دوستان‌تان چه بازی‌هایی می‌کنید؟
  به نظر شما خواهر و برادر داشتن با داشتن دوست فرق می‌کند؟ چه تفاوت‌ها و شباهت‌هایی دارند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۶۰
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۱۹۷۴