ماجراهای حماسی کاپیتان زیرشلواری در فضا

(The Epic Tales of Captain Underpants in Space)
thumbnail
۹ سال به بالا
۷ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی سفر دو پسربچه‌ی دبستانی و مدیر و هم‌کلاسی‌هایشان به فضا و ماجراجویی‌های فضایی آن‌ها

سال: 2020
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  جورج و هرولد همیشه در حال ماجراجویی و شوخی و خنده‌اند و مدیر مدرسه را در موقعیت‌هایی قرار می‌دهند که اسباب تفریح‌شان است. تجربه‌های آن‌ها می‌تواند برای بعضی از کودکان قابل ارتباط باشد.
  کاپیتان زیرشلواری همیشه نیمه‌برهنه است. در یک قسمت اشاره می‌شود که بچه‌ها باید موهای بیگانگان را اپیلاسیون کنند.
  از کلمات و عبارات توهین‌آمیز زیادی استفاده شده: بیچاره، دیوونه، لعنتی، برو پی کارت، بی‌مصرف، دخلت رو آوردم، بدبخت، گند زدم، گندت بزنن، بدجنس، مزخرف، متقلب، حقه‌باز، اعصاب‌خوردکن، احمق، ناکس، خنگ، پوچ‌مغز، پست‌فطرت، بیمار روانی. سریال پر از شوخی‌های مربوط به توالت و باد معده و ادرار و مدفوع و نشان دادن باسن است.
  در همه‌ی قسمت‌ها تصادف، زد و خورد، افتادن و پرت شدن و سقوط از ارتفاع اتفاق می‌افتد. بخش زیادی از حوادث منجر به تخریب و ویرانی می‌شود. شخصیت‌ها با بیگانگان شیطانی درگیر می‌شوند و از دست آن‌ها فرار می‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی که در ادامه‌ی ماجراهای کاپیتان زیرشلواری ساخته شده، درباره‌ی سفر دو پسربچه‌ی دبستانی به نام‌های جورج و هارولد به فضاست. آن‌ها که عاشق سفر به فضا هستند، همراه با هم‌کلاسی‌ها و مدیرشان که همان کاپیتان زیرشلواری است، به یک ماموریت فضایی فرستاده می‌شوند و در فضا با اتفاقات مسخره و خنده‌دار مختلفی روبرو می‌شوند و در نهایت بدون نتیجه‌ی خاصی به زمین برمی‌گردند. به نظر می‌رسد سریال صرفا برای سرگرمی ساخته شده و اتفاقاتی که برای شخصیت‌ها می‌افتند، معنای خاصی ندارند.
  در همه‌ی قسمت‌ها تصادف، زد و خورد، افتادن و پرت شدن و سقوط از ارتفاع اتفاق می‌افتد و بخش زیادی از حوادث منجر به تخریب و ویرانی می‌شود. از کلمات و عبارات توهین‌آمیز زیادی استفاده شده و شوخی‌های مربوط به توالت و باد معده و ادرار و مدفوع و نشان دادن باسن فراوان‌ است. شخصیت کاپیتان زیرشلواری که در فیلم‌ها و سریال‌های قبلی، کارکرد و معنایی داشت و مدیری مستبد را در قالب شخصیتی مسخره به نمایش می‌گذاشت، در این مجموعه، صرفا شخصیتی در میان بقیه است که قرار است کارهای احمقانه بکند و مایه‌ی سرگرمی باشد.

  چکیده داستان

  جورج و هرولد دو پسربچه‌ی کلاس‌چهارمی هستند که همراه با بقیه‌ی هم‌کلاسی‌هایشان و مدیر مستبدشان که همان کاپیتان زیرشلواری است، به یک ماموریت فضایی فرستاده می‌شوند. آن‌ها متوجه می‌شوند که ماموریتشان تعمیر یک ماهواره‌ی فضایی است. آن‌ها با بیگانگان فضایی که موجوداتی شیطانی هستند روبرو می‌شوند. یکی از هم‌کلاسی‌هایشان به نام ملوین، به اسارت بیگانگان درمی‌آید و جورج و هرولد باید او را نجات بدهند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این سریال نسبت به سریال قبلی چگونه بود؟ به نظرتان چرا ماجراهای کاپیتان زیرشلواری ادامه پیدا می‌کند؟ در این سریال، کاپیتان زیرشلواری چه نقش ابرقهرمانی‌ای دارد؟
  از کدام شخصیت سریال بیشتر خوش‌تان می‌آید؟ او چه ویژگی‌هایی دارد که برای شما جالب‌اند؟
  فکر می‌کنید فیلم‌ها و سریال‌های دیگری هم از این شخصیت‌ها ساخته شود؟ شما تمایل دارید داستان‌های آن‌ها ادامه پیدا کند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۶
  رتبه MPAA TV-Y۷
  مدت زمان ۲۴
  کشور سازنده آمریکا
  استودیو DreamWorks Animation Television، Scholastic Productions، Titmouse Inc.
  بازیگران جی گرَگنانی، رامون همیلتون، نات فاکسون
  سال انتشار ۲۰۲۰