حوا

(Eve)
thumbnail
۱۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی کره‌ای درباره‌ی به قتل رسیدن پدر در مقابل دختر نوجوانش و تلاش دختر برای گرفتن انتقام مرگ پدر

سال: 2022
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نوشیدن مشروبات الکلی در موقعیت‌های مختلف دیده می‌شود. کان یون-گیوم به هان سو-را و لی را-اِل به همسرش خیانت می‌کنند. و با این‌که لی را-اِل با نقشه کان یون-گیوم را به خودش علاقه‌مند کرده است، کم‌کم به او احساس پیدا می‌کند. شخصیت‌ها به خاطر اهدافی که دارند، دائم دروغ می‌گویند و پنهان‌کاری می‌کنند.
  در فیلم از واژه‌ها و عبارت‌های توهین‌آمیز استفاده شده است: لعنتی، عوضی، هرزه، کثیف، روانی، موش‌های احمق.
  زندگی مردم کره‌ی جنوبی، شکاف طبقاتی، آداب و رسومِ ازدواج و عزا در این فیلم نمایش داده شده است.
  این سریال حاوی صحنه‌ها و موقعیت‌هایی است که ممکن است مخاطب را متأثر کند. در یکی از این موقعیت‌ها نخست‌وزیر مشکوک می‌شود که دو نفر از افرادش به او خیانت کرده‌اند. به همین خاطر سگ‌هایش را باز می‌کند تا آن‌ها را زنده‌زنده بخورند. لی لا-اِل دائم به گذشته و لحظه‌ی مرگ پدرش فکر می‌کند. آدم‌های نخست‌وزیر پدرش را زیر شکنجه می‌کشند و بعد او را پرت می‌کنند سمت یک میز شیشه‌ای و تمام بدنش زخمی می‌شود. صحنه‌های شکنجه و مرگ خانم چانگ از جمله موقعیت‌های خشن فیلم هستند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال کره‌ای حوا ماجرای دختر 28 ساله‌ای به نام لی لا-اِل است که 13 سال قبل، افراد بانفوذ و قدرتمندی که وابسته به نخست‌وزیر کره هستند، پدرش را می‌کشند. او بعد از سال‌ها برای گرفتن انتقام برمی‌گردد. فیلم مضمون عشق را پررنگ می‌کند. کان یون‌-گیوم (داماد نخست‌وزیر) که با هان سو-را (دختر نخست‌وزیر) زندگی خوبی ندارد، عاشق لی لا-اِل می‌شود. لی لا-اِل تا جایی بازی را پیش می‌برد که مدارک مهمی را به دست می‌آورد. ولی کم‌کم خودش هم به کان یون-گیوم علاقه‌مند می‌شود.
  فیلم صحنه‌های خشن و ناراحت‌کننده‌ای دارد؛ لحظه‌ی مرگ پدر لی لا-اِل، شکنجه شدن و مرگ خانم چانگ و… گاهی گفتار نامناسب و توهین‌آمیز به کار برده می‌شود. شخصیت‌ها به زندگی‌شان خیانت می‌کنند و حتی زمانی که کان یون-گیوم به هان سو-را می‌گوید می‌خواهد از او جدا شود، او نمی‌پذیرد و به شدت به هم می‌ریزد. این مجموعه در حال پخش است و تا به حال 16 قسمت از آن منتشر شده است. شش قسمت از آن دوبله است و مابقی قسمت‌ها به صورت زیرنویس است. تماشای این سریال برای نوجوان‌های بزرگ‌تر از 18 سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  نخست‌وزیر کره و اطرافیانش به تاجر خیلی معروفی تهمت می‌زنند جاسوس است و از او می‌خواهند اعتراف اجباری بگیرند تا بتوانند شرکتش را تصاحب کنند. آن‌ها جلوی دختر و زنِ تاجر او را شکنجه می‌دهند. دختر تاجر به اسم لی لا-اِل شاهد این صحنه است و به آن‌ها حمله می‌کند. ولی آن‌ها دختر را به شدت کتک می‌زنند. پدر دختر می‌میرد. وکیلی که در دایره‌ی نخست‌وزیر است، به اسم سو یون-پیونگ به لی لا-اِل کمک می‌کند از کره برود. دختر به امریکا می‌رود و بعد از 13 سال برای گرفتن انتقام برمی‌گردد. او بعد از بازگشت، کان یون-گیوم (داماد نخست‌وزیر) را عاشق خودش می‌کند و از او درخواست طلاق همراه 2 میلیارد وون می‌کند…

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما انتقام گرفتن کار درستی است؟
  فکر می‌کنید مهم‌ترین پیام این سریال چیست؟
  با توجه به مضمون این سریال، آیا ضرب‌المثل «چاه‌کن همیشه ته چاه است» واقعیت دارد؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۶
  کارگردان Park
  مدت زمان ۶۰
  کشور سازنده کره جنوبی
  استودیو TVN
  بازیگران اون یو-سون، پارک بی-یونگ، سو یه-جی
  سال انتشار ۲۰۲۲