کشتی کوچولوها

(Yoho Ahoy)

thumbnail
۵ سال به بالا
۳ تا ۵ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از زندگی تعدادی دزددریایی کوچک روی کشتی، مسائل هر روزه‌ی آنها و راه‌های خلاقانه‌شان برای حل مسائل

سال: 2000
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ارتباط و دوستی بین کوچولوها و چالش‌هایی که در هر قسمت تجربه می‌کنند می‌تواند برای خردسالان هم‌ذات‌پندارانه باشد. آنها شبیه بچه‌هایی هستند که در حال نقش بازی کردن‌اند و در این بین با مسائلی هم مواجه می‌شوند.
  کوچولوها وقتی با مساله‌ای مواجه می‌شوند، برای حل آن با هم همکاری می‌کنند و راه‌حل‌های خلاقانه‌ای برای مسائل پیدا می‌کنند. آنها همه‌ی مسائل را با یوهو و اوهوی پشت سر می‌گذارند و هیچ وقت با هم دعوا نمی‌کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که با تکنیک استاپ موشن ساخته شده و نام اصلی آن یوهو اوهوی است، درباره‌ی تعدادی دزد دریایی کوچک است که روی کشتی زندگی می‌کنند. هر کدام از آنها نقشی در کشتی دارند و در عین حال، با هم بازی می‌کنند و سعی می‌کنند مسائلی که هر روز برایشان پیش می‌آید، با کمک هم حل کنند. بعضی وقت‌ها یکی به دیگران زور می‌گوید، یا یکی اشتباه می‌کند و برای دیگران چالشی ایجاد می‌کند. بقیه هم سعی می‌کنند روشی پیدا کنند تا مساله‌ای که پیش آمده را حل کنند. عموم راه‌حل‌هایشان خلاقانه و بامزه است و معمولاً قبل از اینکه مساله‌شان بغرنج شود، آن را از پیش رو برمی‌دارند. ارتباط بین شخصیت‌ها شبیه ارتباط بین کودکانی است که هنوز زبان باز نکرده‌اند. آنها با دو آوای «یوهو» و «اوهوی» با هم حرف می‌زنند که نام اصلی سریال از این دو آوا گرفته شده است.
  فضای کلی سریال مثبت و خوش‌ آب‌و‌رنگ است و به نظر می‌رسد خیلی از داستان‌ها پیامی برای مخاطب دارند و سعی دارند نکته‌ای در مورد همکاری یا بعضی قوانین فیزیکی به مخاطب منتقل کنند، اما در مقایسه با گروه سنی هدف که خردسالان هستند، کمی پیچیده‌اند و از آنجایی که شخصیت‌ها از کلام استفاده نمی‌کنند، فهم خیلی از اتفاقات برای کودکان کوچک‌تر دشوار است. ریتم کند داستان‌ها هم ممکن است کوچک‌ترها را خسته کند. پیشنهاد می‌شود کودکان کوچک‌تر از ۵ سال این سریال را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در مورد اتفاقات هر قسمت با هم گفت‌وگو کنند.

  چکیده داستان

  تعدادی دزد دریایی کوچک روی یک کشتی زندگی می‌کنند. آنها هر روز با مساله‌ای مواجه می‌شوند که سعی می‌کنند با همکاری هم آن را حل کنند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  امروز کوچولوها با چه مساله‌ای مواجه شدند؟ آنها چگونه مساله‌شان را حل کردند؟
  اینکه کوچولوها فقط با یوهو و اوهوی با هم حرف می‌زنند برای شما خوشایند است؟ حرف‌هایشان را می‌فهمید؟ به نظرتان غیر از حرف‌زدن، چه راه‌های دیگری برای ارتباط برقرارکردن با دیگران وجود دارد؟
  فکر می‌کنید کوچولوها با هم دوست‌اند؟ آنها بچه‌اند یا بزرگ؟ از کجا می‌فهمید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویی"]
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۲۰۰۰