کلاغ زبل

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی جوجه‌کلاغی دور از خانه، دوستی او با خرگوش و تلاش و همکاری آن‌ها برای پیدا کردن خانه‌ی کلاغ

سال: 1391
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  رابطه‌ی بین زاغی و خرگوش و بعضی از ماجراهایی که تجربه می‌کنند برای کودکان قابل ارتباط‌اند. موضوع دوری از خانواده و تلاش برای برگشتن به خانه هم موضوع معناداری در جهان کودکان است.
  زاغی شخصیتی کنجکاو و جستجوگر دارد و برای رسیدن به خانه تمام تلاشش را می‌کند. او نسبت به دیگران هم مسئول و حمایتگر است و هر جا کمکی لازم باشد آماده است.
  گاهی از کلمات توهین‌آمیز استفاده شده: سربه هوا، بدجنس، مضحک، بیخود.
  کودکان با اسامی بعضی از حیوانات و برخی ویژگی‌هایشان آشنا می‌شوند.
  در بعضی قسمت‌ها اتفاقات خشن یا ترسناکی می‌افتد؛ مثلاً شیری در آب می‌افتد و در حال غرق شدن است یا ماری نزدیک است جوجه‌کلاغ‌ها را بخورد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی که با تکنیک کامپیوتری و سه‌بعدی ساخته شده، ماجراهای جوجه‌کلاغی است که از خواهر و برادرهایش بازیگوش‌تر است و علاقه‌اش به داستان‌ها زبانزد دیگران است. او روزی به‌خاطر این علاقه، سر از دنیای داستان‌ها درمی‌آورد و با خرگوشی دوست می‌شود. او با کمک و همراهی خرگوش در هر قسمت تلاش می‌کند راه خانه‌اش را پیدا کند و پیش خانواده‌اش برگردد. زاغی در طول سفر به سمت خانه با ماجراهای زیادی روبه‌رو می‌شود و با حیوانات مختلفی آشنا می‌شود. در این ماجراها، او و خرگوش تلاش می‌کنند به بقیه کمک کنند و آن‌ها را در حل کردن مسائل‌شان یاری دهند. دوستی، همکاری، شجاعت و احساس مسئولیت از مفاهیم مورد تأکید در این سریال‌اند.
  صحنه‌ی ترسناک و خشن خاصی در سریال وجود ندارد و معدود اتفاقاتی که ممکن است کوچک‌ترها را بترسانند، به خیر و خوشی تمام می‌شوند. گاهی زاغی و دیگران از جملات یا عباراتی استفاده می‌کنند که برای کودکان قابل درک نیستند و درک خط داستانی یا پیام داستان‌ها را برای کودکان کوچک‌تر دشوار می‌کنند. طولانی بودن هر قسمت و کند بودن روند داستان‌ها هم ممکن است برای کوچک‌ترها کسل‌کننده باشد. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۵ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۵ تا ۷ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا در صورت نیاز فرصت داشته باشند با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  زاغی جوجه‌کلاغ بازیگوشی است که عاشق داستان‌هاست. او روزی از شدت علاقه به داستان‌ها وارد کتاب داستان‌های کهن می‌شود و سر از جنگل رنگین‌کمان درمی‌آورد. او با خرگوشی دوست می‌شود و در هر قسمت، از خلال یک داستان تلاش می‌کند راه خانه‌ی واقعی‌اش را پیدا کند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  شما به داستان‌ها علاقه دارید؟ دوست دارید کتاب داستان بخوانید یا دیگران برایتان قصه‌اش را تعریف کنند؟
  دوست دارید مثل زاغی ماجراجویی کنید؟ به نظر شما زندگی کسی که همیشه در سفر است با زندگی شما چه تفاوت‌هایی دارد؟
  به نظرتان زاغی از دوری از خانواده‌اش چه احساسی دارد؟ شما وقتی از خانواده‌تان دور می‌شوید چه احساسی پیدا می‌کنید؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["ماجراجویی"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["ماجراجویی"]
  مدت زمان ۱۱
  سال انتشار ۱۳۹۱