کلمات بزرگ، داستان‌های کوچک

(Big words, Small stories)
thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی درباره‌ی ماجراجویی‌های چند کودک، دوستی آن‌ها با یکدیگر، همراه با آموختن واژه‌های جدید

سال: 2021
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان در سریال با یکدیگر دوست هستند. آن‌ها حیوانات را دوست دارند، کنجکاوند و دست به کارهای تازه می‌زنند. وقتی متوجه می‌شوند پدربزرگشان دلش برای کیک‌های مادربزرگ تنگ شده، برایش کیک می‌پزند و وقتی می‌خواهند در مسابقه‌ی بزرگ‌ترین پیتزا شرکت کنند، همه‌ی تلاششان را می‌کنند. آن‌ها به هم حسادت نمی‌کنند و همه‌ی سعی‌شان را می‌کنند با تلاش و پشتکار به خواسته‌هایشان برسند.
  شخصیت‌های هر قسمت از سریال دوست دارند کارهای جدید یاد بگیرند، واژه‌های تازه بیاموزند و با هم مهربان باشند. آن‌ها ماجراجویی‌های تازه‌ای را از سر می‌گذرانند و کلمه‌های تازه‌ای را که یاد گرفته‌اند، در جمله‌هایشان به کار می‌برند.
  در هر قسمت از سریال کلمات بزرگ داستان‌های کوچک، یک واژه‌ی دشوار انگلیسی و کاربرد آن در جمله آموزش داده می‌شود. به همین خاطر، این مجموعه برای کودکانی که در حال آموزش زبان انگلیسی هستند بسیار کاربردی‌ است و می‌تواند علاقه‌مندی به آموختن زبان جدید را در کودک تقویت کند. علاوه‌ بر این، در هر قسمت موضوعاتی چون دوستی، همدلی، تلاش و پشتکار، داشتن خلاقیت و مهربانی آموزش داده می‌شود. دوست داشتن حیوان‌ها هم از نکته‌های آموزشی این مجموعه است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی کلمات بزرگ، داستان‌های کوچک بر اساس مجموعه داستان‌هایی با همین عنوان نوشته‌‍ی جودیت هندرسون ساخته شده است. این کتاب‌ها تا به حال به زبان فارسی ترجمه نشده است. در این سریال چند کودک در هر قسمت دست به کارهای مختلفی می‌زنند. آن‌ها سعی می‌کنند کارهای تازه یاد بگیرند. فرشته‌ای هم با عصای جادویی به آن‌ها واژه‌های جدید یاد می‌دهد. در این سریال مفاهیمی چون همدلی، دوستی، تلاش و پشتکار پررنگ شده است.
  بچه‌ها علاوه بر این‌که کارهای جدید یاد می‌گیرند، واژه‌های تازه هم می‌آموزند. واژه‌ها به زبان انگلیسی است و به همین خاطر، این مجموعه برای کودکانی که در حال آموزش زبان انگلیسی هستند مفید است. کودکانِ دیگر هم می‌توانند به آموختن زبان جدید علاقه‌مند شوند.‌ تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از 5 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 5 تا 7 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت گفت‌وگو درباره‌ی داستان هر قسمت برایشان فراهم شود.

  چکیده داستان

  چهار کودک همراه با حیوان‌های خانگی‌شان ماجراهای مختلفی را پشت سر می‌گذرانند. در هر قسمت فرشته‌ای با عصای جادویی‌اش یک کلمه‌ی سخت بهشان یاد می‌دهد و آن‌ها تا پایان هر قسمت چند بار دیگر آن کلمه را در جمله‌های مختلف تکرار می‌کنند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  شما دوست دارید چه کارهایی را با دوستانتان انجام دهید؟
  به نظر شما راه‌های به خاطر سپردن واژه‌های جدید چیست؟
  چند تا از سخت‌ترین واژه‌هایی را که می‌شناسید نام ببرید.

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۴
  تعداد قسمت ها تا کنون ۶۵
  مدت زمان ۵
  کشور سازنده استرالیا
  استودیو Big Jump Entertainment، Head Gear Films، Kreo Films FZ، Metrol Technology، Moody Street Kids
  بازیگران جریا بِن، ژاکولین برنان، ناتالی باند
  سال انتشار ۲۰۲۱