کلمه‌بازی: ریاضیات

(Word Party Presents: Math!)
thumbnail
۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و موزیکال درباره‌ی پنج تا دوست، ناتوانی آن‌ها در شمردن عددها و حضور ماشین ریاضی برای آموزش به آن‌ها

سال: 2021
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  پنج تا دوست با هم دست به کارهای جالبی می‌زنند. آن‌ها کنجکاو و بازیگوش هستند و رابطه‌ی خوبی با یکدیگر دارند. آن‌ها سعی می‌کنند به کمک هم ریاضی یاد بگیرند و هوای هم را داشته باشند. شیطنت‌های آن‌ها و تلاششان برای یاد گرفتن می‌تواند برای خردسال‌ها جالب باشد و بچه‌ها خودشان را به جای شخصیت‌های این سریال تصور کنند.
  شخصیت‌های این سریال که پنج تا دوست هم‌سن و سال هستند، مراقب یکدیگر هستند. وقتی موضوعی یکی از آن‌ها را ناراحت می‌کند، بقیه سعی می‌کنند آن مشکل را حل کنند. وقتی یکی‌شان دلش خوراکی تازه‌ای می‌خواهد، بقیه برایش درست می‌کنند. وقتی یکی از آن‌ها گم می‌شود، همگی دنبالش می‌گردند و وقتی یکی از آن‌ها زخمی می‌شود، بقیه به او کمک می‌کنند.
  هدف از ساخت این سریال انیمیشنی آموزش ریاضی و اعداد است. شخصیت‌های سریال هنوز بلد نیستند عددها را بشمارند و به همین خاطر دچار مشکلاتی می‌شوند. ماشین ریاضی به آن‌ها عددها را یاد می‌دهد. علاوه بر این بچه‌ها یاد می‌گیرند برای بهتر انجام دادن کارهایشان به هم کمک کنند و همدیگر را دوست داشته باشند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی و موزیکال «کلمه‌بازی: ریاضیات» ماجرای پنج دوست است. آن‌ها شمردن اعداد را بلد نیستند و به همین خاطر برای انجام دادن کارهایشان به مشکل برمی‌خورند. آن‌ها از ماشین ریاضی می‌خواهند کمکشان کند و ماشین ریاضی از راه می‌رسد و در هر قسمت عددهای تازه یادشان می‌دهد. فضای سریال کاملاً شاد است. شخصیت‌ها همدیگر را دوست دارند و در کارها به هم کمک می‌کنند. آن‌ها بعد از یاد گرفتن عددهای جدید، با خوشحالی جشن می‌گیرند. فضای سریال امن است و کودک با تماشای آن احساس آرامش می‌کند. تأکید اصلی سریال بر مبنای آموزش ریاضی است و کودک با تماشای این مجموعه به راحتی می‌تواند عددها را بشمارد. تماشای این سریال برای خردسالان بزرگ‌تر از 3 سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  سریال کلمه‌بازی: ریاضیات، ماجرای چند دوست کوچک است به اسم‌های کِیپ، بیلی، لولو، فرنی و تیلی که ریاضی‌شان خوب نیست و بلد نیستند عددها را بشمارند. آن‌ها در هر قسمت دست به کار تازه‌ای می‌زنند. به خاطر این‌که آن‌ها عددها را نمی‌شناسند، کارهایشان خوب پیش نمی‌رود. وقتی متوجه می‌شوند اِشکالی در انجام کارهایشان وجود دارد، ماشین ریاضی را صدا می‌زنند. ماشین ریاضی از راه می‌رسد. عددها را به آن‌ها آموزش می‌دهد. بعد از این‌که درس جدیدی یاد گرفتند، همگی با هم آواز می‌خوانند و جشن می‌گیرند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما اگر شمردن عددها را بلد نباشیم، چه مشکلاتی برایمان پیش می‌آید؟
  آیا شمردن عددها را بلد هستید؟ از یک تا چه عددی می‌توانید بشمارید؟
  فکر می‌کنید اگر عددها وجود نداشتند چطور می‌توانستیم خرید کنیم؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۲۰
  مدت زمان ۱۵
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
  استودیو Jim Henson Company، Netflix Official Site
  بازیگران جان تارتاگلیا، ریسا مِی، میستی روساس
  سال انتشار ۲۰۲۱