گازون

(Gazoon)

thumbnail
۳ سال به بالا
۳ تا ۳ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه از روابط حاکم بر زندگی حیوانات در سرزمینی در آفریقا، تلاش آن‌ها برای بقا و دوستی‌ها و مسائل‌شان در ارتباط با هم

سال: 2008
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ارتباط و دوستی بین حیوانات، بازی‌ها و فعالیت‌هایشان کنار هم، مسائلی مثل درگیری و کشمکش و سایر تجربه‌های روزمره‌شان، برای کودکان قابل ارتباط و معنادارند.
  فیل و پرنده با هم دوست‌اند و همیشه از هم حمایت می‌کنند. بقیه‌ی حیوانات هم در صورت وقوع دردسر به بقیه کمک می‌کنند.
  کودکان در خلال داستان‌ها با حیوانات مختلف و پوشش گیاهی ساوانای آفریقا آشنا می‌شوند. همچنین، بعضی از مناسبات میان حیوانات را می‌شناسند.
  مار در خیلی از قسمت‌ها در تلاش است پرنده را بگیرد. او برای حیوانات دیگر هم دردسر درست می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی بدون کلام که به‌ صورت کامپیوتری و سه‌بعدی ساخته شده، ماجراهای زندگی گروهی از حیوانات در ساوانای آفریقاست. شترمرغ، فیل، دو زرافه، گوره‌خر، مار و یک پرنده در دشتی سرسبز و کم‌درخت زندگی می‌کنند و بخشی از مناسبات جنگل بین آن‌ها حاکم است؛ مثلاً فیل با پرنده دوست است و پرنده عموماً بر پشت فیل سوار است و مار همیشه در تلاش برای خوردن تخم شترمرغ یا گرفتن پرنده است. این مناسبات، ماجراهای بامزه و شادی را بین آن‌ها رقم می‌زند و فضای طنزی را به وجود می‌آورد که با رفتارها و تصمیمات خلاقانه‌ی حیوانات همراه می‌شود.
  صحنه یا موقعیت ترسناک و خشن خاصی در سریال وجود ندارد؛ غیر از این‌که مار همیشه در تلاش برای خوردن پرنده است و البته هیچ ‌وقت موفق نمی‌شود حتی به او آسیبی برساند. گاهی هم بین حیوانات دیگر با مار درگیری پیش می‌آید. از آن‌جایی که سریال بدون کلام است و داستان‌ها ساده‌اند، فهم خط سیر آن‌ها برای کوچک‌ترها هم امکان‌پذیر است. تماشای این سریال برای کودکان بالاتر از ۳ سال پیشنهاد می‌شود.

  چکیده داستان

  در سرزمین ساوانای آفریقا حیوانات مختلفی مثل فیل، دو زرافه، شترمرغ، مار، گوره‌خر و یک پرنده در کنار هم زندگی می‌کنند. فیل و پرنده با هم دوست‌اند. زرافه‌ها موجودات پرخوری‌اند که همه ‌چیز را می‌خورند. مار همیشه در حال نقشه‌کشیدن برای خوردن پرنده است و باقی حیوانات نیز سرگرم فعالیت‌های مختلف‌اند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  حیواناتی که در این سریال هستند می‌شناسید؟ دوست دارید آن‌ها را واقعاً ببینید؟ به نظرتان کجا می‌شود آن‌ها را دید؟
  به نظرتان کدام حیوانات در این سریال با هم دوست‌اند؟ از کجا می‌فهمید؟
  پرنده‌ای که در سریال است می‌شناسید؟ نامش را می‌دانید؟ فکر می‌کنید در زندگی واقعی هم فیل و این پرنده با هم دوست باشند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  تعداد قسمت ها تا کنون ["انیمیشن کودک","ماجراجویانه"]
  مدت زمان ۳
  سال انتشار ۲۰۰۸