گربه‌ای به نام لئوپولد

(Cat Leo)
thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و کمدی درباره‌ی یک گربه‌ی آرام و دو موش بدجنس، دردسرهای موش‌ها برای گربه و خونسردی گربه در رفع و رجوع آن‌ها

سال: 2014
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شیطنت‌های موش‌ها، دردسرهایی که برای لئوپولد درست می‌کنند و دوستی پایانی‌شان با هم می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  لئوپولد خوش‌قلب و آرام است و همه‌ی مسائل را با خونسردی و آرامش حل می‌کند. او از دست موش‌ها عصبانی نمی‌شود و همیشه آن‌ها را به دوستی دعوت می‌کند.
  در هر قسمت اتفاقات ناگواری برای موش‌ها می‌افتد؛ مثلاً در بیایان گرم و خشکی گرفتار می‌شوند، اسکلت حیوانات مرده را می‌بینند، در دریا می‌افتند، زنبور آن‌ها را نیش می‌زند یا در دام می‌افتند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی، سری جدیدی از کارتون قدیمی گربه‌ای به نام لئوپولد است. داستان این سریال درباره‌ی ارتباط بین یک گربه‌ی خونسرد و مهربان و دو موش شیطان و بدجنس است. موش‌ها که مشخص نیست چرا از دست گربه شاکی‌اند، همیشه سعی دارند او را به دردسر بیندازند و برایش نقشه‌های خرابکارانه می‌کشند. اما گربه که همیشه آرامش و خونسردی‌اش را حفظ می‌کند، همه‌ی مسائلی را که موش‌ها برایش درست می‌کنند، با صبر و درایت حل می‌کند و از همه‌ی چالش‌ها با موفقیت بیرون می‌آید. او در پایان هر قسمت، موش‌ها را به دوستی دعوت می‌کند و موش‌ها نیز که دست آخر به کمک او نیاز پیدا می‌کنند، تصمیم می‌گیرند با او دوست باشند اما قسمت بعدی آغاز چالشی جدید است.
  در هر قسمت اتفاقات ناگواری برای موش‌ها می‌افتد؛ مثلاً در بیایان گرم و خشکی گرفتار می‌شوند، اسکلت حیوانات مرده را می‌بینند، در دریا می‌افتند، زنبور آن‌ها را نیش می‌زند یا در دام می‌افتند. اما همه‌ی اتفاقات ختم به خیر می‌شوند و کسی آسیبی نمی‌بیند. ریتم کند داستان‌ها ممکن است برای کوچک‌ترها خسته‌کننده باشد. تماشای این سریال برای کودکان کوچکتر از ۴ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۴ تا ۶ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت داشته باشند در صورت نیاز با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  داستان‌های این سریال درباره‌ی گربه‌ی مهربان و خونسردی به نام لئوپولد و دو موش موذی و شیطان است که همیشه سعی دارند برای لئوپولد دردسر درست کنند. آن‌ها در هر قسمت نقشه‌ای می‌کشند تا لئوپولد را اذیت کنند ولی او بدون این‌که حتی متوجه رفتارهای موش‌ها شود، از همه‌ی موقعیت‌ها به سلامت گذر می‌کند و در پایان، موش‌ها که خودشان به دردسر افتاده‌اند، از او می‌خواهند به آن‌ها کمک کند. تکه کلام لئوپولد این است: بیاید با هم دوست باشیم بچه‌ها.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظر شما چرا موش‌ها همیشه می‌خواهند لئو را به دردسر بیندازند؟ آن‌ها چه احساسی نسبت به لئو دارند؟
  فکر می‌کنید لئو متوجه خرابکاری‌ها و نقشه‌های موش‌ها می‌شود؟ چرا با آن‌ها در مورد رفتارهایشان حرفی نمی‌زند؟
  به نظرتان موش‌ها در پایان هر قسمت متوجه رفتارهای اشتباه‌شان می‌شوند؟ چرا در قسمت بعدی دوباره می‌خواهند لئو را اذیت کنند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۳
  مدت زمان ۱۵
  سال انتشار ۲۰۱۴