گربه‌ی بی‌باک و موش کوچیکه

(Courageous Cat and Minute Mouse)
thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی و ماجراجویانه درباره‌ی یک موش و گربه‌ی پلیس و تلاش و همکاری آن‌ها برای دستگیری تبهکاران و تحویل دادن آن‌ها به قانون

سال: 1960
  بررس فیلم: نامیه اصفهانیان

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دوستی و همکاری بین موش و گربه و ماجراجویی‌های پلیسی‌شان می‌تواند برای کودکان قابل ارتباط باشد.
  موش و گربه شجاع و پرتلاش‌اند و همیشه به هم کمک می‌کنند.
  موضوع اصلی داستان‌ها پلیسی جنایی است که به دزدی، دشمنی، تبهکاری و زندانی کردن می‌پردازد.
  بخش زیادی از گفت‌وگوهای سریال در مورد مبارزه، انفجار، شلیک، تفنگ و موضوعاتی از این دست است. گاهی شخصیت‌ها از کلمات توهین‌آمیزی مثل بی‌عرضه و بی‌لیاقت استفاده می‌کنند.
  سراسر سریال شاهد تعقیب و گریز، زدوخورد، انفجار و ماجراهای پلیسی و جنایی هستیم. هر از گاهی بمبی منفجر می‌شود یا شلیکی انجام می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این سریال انیمیشنی دوبعدی و قدیمی که در ژانر پلیسی-جنایی ساخته شده، درباره‌ی یک موش و گربه‌ی پلیس است که برخلاف عموم داستان‌ها با هم دوست‌اند و برای گرفتن تبهکاران و دشمنان شهر با هم همکاری می‌کنند. آن‌ها در هر قسمت، از طرف رئیس پلیس شهر فراخوانده می‌شوند تا تبهکاری را که در حال خرابکاری است دستگیر کنند و تحویل اداره‌ی پلیس بدهند. تلاش و همکاری آن‌ها و البته تفنگ همه‌کاره‌ی گربه که می‌تواند آن‌ها را از همه‌ی موقعیت‌های بد نجات دهد، همیشه به نتیجه می‌رسد و آن‌ها موفق می‌شوند خلافکاران را تحویل پلیس بدهند.
  موضوع اصلی داستان‌ها جنایی است و طبیعتاً بخش عمده‌ی گفتگوها در مورد انفجار، تفنگ، تبهکاری، دشمن، زندانی کردن و موضوعاتی از این دست است. فضای سریال هم سرشار از تعقیب و گریز، زدوخورد، انفجار و درگیری است. پیچیدگی و جذابیت داستان‌ها برای بزرگ‌ترها کافی نیست، در حالی که موضوع داستان‌ها کاملاً بزرگسالانه است. در واقع به نظر می‌رسد موضوعی بزرگسالانه ساده‌سازی شده و به‌ صورت کارتونی تولید شده و مخاطبان کودک را هدف قرار داده است. تماشای این سریال برای کودکان کوچک‌تر از ۸ سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان ۸ تا ۱۰ سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با حضور و همراهی والدین تماشا کنند تا در صورت نیاز، فرصت داشته باشند با هم گفتگو کنند.

  چکیده داستان

  گربه‌ی بی‌باک و موش کوچیکه دو همکاری هستند که در هر قسمت در مقابل تبهکاران مبارزه می‌کنند. آن‌ها در غاری به شکل گربه زندگی می‌کنند، ماشین و هواپیمایشان هم به شکل گربه است. این دو برخلاف موش و گربه‌های دیگر، با هم دوست و همکارند و مجرمان را دستگیر کرده، آن‌ها را به رئیس پلیس شهر تحویل می‌دهند.

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  این سریال را دوست دارید؟ چه چیزی را در مورد این سریال دوست دارید؟
  به نظرتان داستان‌های این سریال کودکانه‌اند؟ چه سریالی می‌شناسید که داستان‌هایش کودکانه باشند؟
  به نظر شما هدف از ساخت این سریال چیست؟ چرا برای کودکان همچین کارتون‌هایی تولید می‌کنند؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۱۳۰
  مدت زمان ۵
  سال انتشار ۱۹۶۰