گربه‌ی مبارز

(Battle Kitty)
thumbnail
۱۰ سال به بالا
۸ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

سریالی انیمیشنی درباره‌ی فرار دو دوست به جزیره‌ی نبرد و مبارزه با هیولاهای وحشتناک، همراه با مضامینی چون دوستی و همدلی

سال: 2022
  بررس فیلم: پریسا موسوی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کیتی و اورک از جزیره‌ای که پدر اورک پادشاه است فرار می‌کنند. آن‌ها دنبال آرزوهایشان و پیشرفت هستند. کیتی با هیولاهای زیادی نبرد می‌کند. برای گذشتن از هر مرحله گاهی ناامید می‌شود، ولی همه‌ی تلاشش را می‌کند. اورک دوست خیلی خوبی است که همیشه به او کمک می‌کند و هر بار پدرش دنبال او می‌آید، پیش کیتی می‌ماند و دست از کمک کردن به او برنمی‌دارد.
  کیتی و اورک دوست‌های صمیمی هم هستند. اورک کیتی را از زندان پدرش نجات می‌دهد و برای از بین بردن هیولاها همه‌ی تلاشش را می‌کند به کیتی کمک کند. آن‌ها بارها جان همدیگر را نجات می‌دهند.
  این سریال صحنه‌های خشن و ترسناک زیادی دارد؛ کیتی و اورک باید با هیولاهای متعددی بجنگند. پرتاب شدن از ارتفاع، ضربه‌های شدید، آتش گرفتن، مبارزه با هیولاهای خیلی گنده و عجیب، مادری که بعد از مرگش بدن دخترش را تسخیر کرده است. چهره‌ی بعضی از هیولاها عجیب و ترسناک است. آن‌ها کارهای خشنی می‌کنند. بعضی از آن‌ها اسکلتی هستند، بعضی‌هایشان یک چشم دارند و کیتی باید با شکست دادن همه‌ی آن‌ها به مرحله‌ی بعد برسد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سریال انیمیشنی گربه‌ی مبارز ماجرای فرار کیتی و دوستش اورک از جزیره‌ای است که پدر اورک پادشاه آن‌جاست. آن‌ها به جزیره‌ی نبرد فرار می‌کنند. در جزیره‌ی نبرد باید با هیولاهای زیادی بجنگند و کلید مرحله‌ی بعد را به دست بیاورند تا به مرحله‌ی آخر برسند. این سریال مضمون دوستی و مشارکت گروهی را پررنگ کرده است. کیتی و اورک با همفکری و همکاری با هم می‌توانند هیولاها را از پیش رو بردارند.
  این سریال حاوی صحنه‌های ترسناک و خشنی است که ممکن است کودکان کوچک‌تر را بترساند. هیولاهایی که کیتی با آن‌ها مبارزه می‌کند عجیب و ترسناک هستند و برای پیروزی دست به هر کاری می‌زنند. کیتی گاهی به شدت کتک می‌خورد و صدمه می‌بیند، ولی بالاخره می‌تواند تا مرحله‌ی آخر برسد. تماشای این سریال برای کودکان زیر 8 سال پیشنهاد نمی‌شود. برای کودکان 8 تا 10 سال هم در صورتی پیشنهاد می‌شود که آن را با همراهی والدین تماشا کنند تا فرصت گفت‌و‌گو درباره‌ی خشونت و مسائل مطرح شده در سریال را داشته باشند.

  چکیده داستان

  کیتی و اورک دو تا دوست هستند که وارد سرزمین نبرد می‌شوند. آن‌ها باید با هیولاهای زیادی بجنگند و کلیدی را به دست بیاورند که درِ مرحله‌ی بعد را برای آن‌ها باز می‌کند. کیتی رقیب‌های زیادی دارد؛ مثل زازا رویال. گاهی روح مادر زازا به کیتی کمک می‌کند که بتواند مراحل را عبور کند. در پایان مشخص می‌شود روح مادر زازا که در گذشته جنگجوی بزرگی بوده، جسم دخترش را تسخیر کرده است و آماده‌ی مبارزه با کیتی و به دست آوردن کلید مرحله‌ی آخر است. کیتی این مرحله را هم با موفقیت رد می‌کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  فرصت‌هایی برای گفتگو

  در این بخش موضوعات و سوالاتی را درباره هر محتوا مطرح می‌کنیم که صحبت راجع به آن‌ها می‌تواند برای بچه‌ها و خانواده‌ها مفید باشد و به درک بهتر اثر و موضوعات مطرح شده در آن منجر شود.

  به نظرتان شجاع بودن ربطی به اندازه‌ی بدن دارد؟
  فکر می‌کنید کیتی به تنهایی می‌توانست همه‌ی هیولاها را بکشد و به مرحله‌ی آخر برسد؟
  به نظرتان آیا درست است از هر روشی استفاده کنیم تا در مبارزه‌ها پیروز شویم؟

  مشخصات سریال

  تعداد فصل ها ۱
  تعداد قسمت ها تا کنون ۹
  کارگردان Bert Youn
  رتبه MPAA TV-Y۷
  مدت زمان ۳۰
  کشور سازنده ایالات متحده آمریکا
  استودیو Choice Provisions، Higher Ground Productions، Laughing Wild، Netflix Animation
  بازیگران فیل لامار، گیدئون ادلون، مت لِیزل
  سال انتشار ۲۰۲۲